Gönderen Konu: Torpidodaki röle sesi  (Okunma sayısı 13629 defa)

antalya_Fatih

Ynt: Torpidodaki röle sesi
« Yanıtla #25 : Nisan 06, 2013, 03:56:35 ÖS »
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. bende zavolli sistem kullanıyorum. LPG servisine gittim kendinden emin bir eleman sesi duyar duymaz kendisi ben yaparım  dedi ve LPG kitinin bir kablosu var onu distribütör'ün üzerindeki bir kabloya paralel bağlamışlar. bunu kesti. daha sonra kabloyu kaput menteşesinin hemen altında bulunan soketin olduğu yere çekti ve burdaki bir kabloya paralel bağladı. şimdi sorunun çözüldü dedi. kablonun aracın devirini lgp beynine gönderen kablo oldugunu eger distribütörden alınırsa elektrik tesisatına baskı yaptığını  söyledi.eğer soketin olduğu yerden alınırsa problem olmuyor dedi. Ve en sonunda tekrar denedik ses baya baya azaldı ama tamamen kesemedik. hatta bazen hiç duyulmuyor. Eleman artık rölenin alışkanlık yapabilmiş olabileceğini ama baskının kalktıgı söyledi. Bir problemde çıkarmadı. denemenizi en azından distribütör üzerinden paralel kablo bağlanmışmı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

bywarm

« Yanıtla #26 : Nisan 06, 2013, 04:54:39 ÖS »
Arkadaşlar aynı sorun bende de var. bende zavolli sistem kullanıyorum. LPG servisine gittim kendinden emin bir eleman sesi duyar duymaz kendisi ben yaparım  dedi ve LPG kitinin bir kablosu var onu distribütör'ün üzerindeki bir kabloya paralel bağlamışlar. bunu kesti. daha sonra kabloyu kaput menteşesinin hemen altında bulunan soketin olduğu yere çekti ve burdaki bir kabloya paralel bağladı. şimdi sorunun çözüldü dedi. kablonun aracın devirini lgp beynine gönderen kablo oldugunu eger distribütörden alınırsa elektrik tesisatına baskı yaptığını  söyledi.eğer soketin olduğu yerden alınırsa problem olmuyor dedi. Ve en sonunda tekrar denedik ses baya baya azaldı ama tamamen kesemedik. hatta bazen hiç duyulmuyor. Eleman artık rölenin alışkanlık yapabilmiş olabileceğini ama baskının kalktıgı söyledi. Bir problemde çıkarmadı. denemenizi en azından distribütör üzerinden paralel kablo bağlanmışmı kontrol etmenizi tavsiye ederim.
arkadaşım torpido daki röleyi sök elinde fotoğraf makinasıyla elektronikcinin yolunu tut röleyi açıp fotoğrafını çekin ve bütün dirençleri ve leğimleri sökün plakayı güzelce temizlesin ve yeniden taksın bak bakalım aynı şeyi yapıyormu tecrübe ile sabit dir bende de aynısını yaptı rölenin içinde devrenin üzerindeki reçine özelliğini yitirdiğinden devrenin üzerindeki dirençlere aktığından kısa devre yapıyor ses bu nedenle çıkıyor yeni röle almaya gerek yok 10 tl lik iş halledilir canınızı sıkmayın bensorunu çözene kadar saçlarımı ağarttım siz ağartmayın :)

antalya_Fatih

« Yanıtla #27 : Nisan 06, 2013, 05:06:37 ÖS »
Biz röleyi söküp temizlemedik ama dediğim gibi lpg kitindeki yanlış bağlamalarda rölelere baskı yapabiliyor. benim dediğim yöntemle ses azaldı. senin dediğinide yaptıkmı demekki ses tamamen kalkacak.

antalya_Fatih

« Yanıtla #28 : Nisan 06, 2013, 05:07:30 ÖS »
ayrıca röleyi sökmenin bir sıkıntısı olurmu.Tekrar taktığımızda sıkıntı olurmu.

bywarm

« Yanıtla #29 : Nisan 06, 2013, 05:55:11 ÖS »
ayrıca röleyi sökmenin bir sıkıntısı olurmu.Tekrar taktığımızda sıkıntı olurmu.

hayır herhangi bir sıkıntı olmaz rölenin soketini yanlış takman imkansız röleyi sökebilmen için sağ yolcu kapısını aç ön göğüslüğün kapağı var onu yerinden sök ve yanlış hatırlamıyorsam 10 numara anahtar ile rölenin civatası var açtınmöı rahat rahat çıkar yanlız kontak kapalıyken yap eğer sorun olursa özelden de sorabilirsin o sıkıntıyı iyi bilirim o nedenle 10 tl ye halletmen gereken işi fazladan vermeyesin

reakarnasyon

• özgür
« Yanıtla #30 : Mayıs 12, 2013, 09:09:55 ÖS »
merhaba bu sorun bende de oldu atiker o rolenin ucuna park ampulu bağladılar kontağı açdığımda yanıyor kapatınca ses kesildi ampul aradaki akımı üstüne çekiyo diyo

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ocak 03, 2018, 08:04:06 ÖÖ »
clb0103
pandora charms
coach outlet store
uggs outlet
pandora charms
michael kors outlet store
adidas nmd r1
tory burch shoes