Gönderen Konu: bagajım su alıyoooo  (Okunma sayısı 16416 defa)

wordsman

Ynt: bagajım su alıyoooo
« Yanıtla #50 : Kasım 20, 2011, 01:40:12 ÖS »
Bagadaki su alma sorununu ben çözdüm.
Arka tamponu indirince bagajın yan tarafında hava kapağı var etrafına silikon çektim halloldu.

Bende o kapağın etrafına bagajın içinden silikon çektim ayrıca o havalandırmanın 10-15 cm yan tarafında tamponun tırnağı var ordan da sızdırıyordu, orayıda silikonladıktan sonra bir sıkıntı kalmadı, ( aracı yeni aldığımda yaşamıştım bu sorunu 15 bin lira verip bagajı su alan bi arabayla uğraşmak çok zoruma gitmişti :)  ama sorun kalmadı şükür )

Bence hiç zoruna gitmesin. Hatta bunu konuştuğun için övünebilirsin bile.
Biz burada elektrik, şanzıman veya yürüyen arızasını konuşmuyoruz dikkat edersen.

Adını vermek istemediğim forumlarda 2 aylık sıfır arabada bir sürü forum üyesi şanzımandan şikayetçi.

Evet o yönden çok haklısın, ufak 1-2 şey dışında hiç tık demedi maşallah, reno9 araçtan sonra buna binince insanın beklentileri farklı oluyor o nedenle böyle düşünmüştüm. Aslında bu durum, küçük sinek mide bulandırır cinsinden bir problem, sonuç olarak aynı paraya 2004-2005 model hundai alabilirdim, ya da 2004-2005 fiat maria alabilirdim, ama ben 98 model honda civic tercih ettim, bunda da ne kadar doğru karar verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Çünkü aracımdaki rahatlık konfor ve sorunsuzluk emsallerinin birçoğunda yok.

muratcia

• muratcia
« Yanıtla #51 : Kasım 21, 2011, 11:08:36 ÖÖ »
benim 99 hondamda da aynı sorun vardı arkadaşım hiç kendini yorma araba arkadan darbe aldıysa önemsemeden tamir yapılıyor sonra böyle oluyor. benimki böyleydi. İyi bir kaportacı işiini halleder Ankarada olsaydın benim ustam harikalar çıkarıyor önerirdim. Benim arabayı halletmişti resmen arkayı yerine oturtmuştu. Canını sıkma hallolur. Geçmiş olsun

wordsman

« Yanıtla #52 : Kasım 22, 2011, 04:46:25 ÖS »
benim 99 hondamda da aynı sorun vardı arkadaşım hiç kendini yorma araba arkadan darbe aldıysa önemsemeden tamir yapılıyor sonra böyle oluyor. benimki böyleydi. İyi bir kaportacı işiini halleder Ankarada olsaydın benim ustam harikalar çıkarıyor önerirdim. Benim arabayı halletmişti resmen arkayı yerine oturtmuştu. Canını sıkma hallolur. Geçmiş olsun

Senin ustanın ismini adresini paylaşabilir misin?

gakkoş2346

« Yanıtla #53 : Ocak 31, 2012, 09:19:03 ÖÖ »
Bagajın içindeki plastikleri sökün, arka tamponu ve farları sökün. Tamponu sabitlemek için bagaja çakılan saplamaları göreceksiniz onları bagaj içinden ve dışından silikonlayın. Farlarında gerekli yerlerini silikonlayın. sol tarafta havalandırma contasını da silikonlayın. bagaj kapagında plakalık ve nikelajın saplamalarınıda arkadan silikonlayın. stepnenin olduğu yere park seensörü takma aparatı ile bir tahliye deliği açın. artık su almaz alsada tahliye olur.
Bunları yapmadan önce arka camı içerden elinizle kotrol edin ıslaklık varmı. bagaj fitilini kontrol edin yırtılma veya başka sorun varmı. camda ve fitilde sorun olmasa bile bunları yapmakta fayda var.

baron12

Ynt: Bagajım Su Alıyoooo
« Yanıtla #54 : Şubat 07, 2012, 09:44:27 ÖÖ »
aracın altındaki tahlıye sıbopları yada camurluktan olabilir