Gönderen Konu: BAĞAJ SU ALIYO????  (Okunma sayısı 41492 defa)

mertkaan01

Ynt: BAĞAJ SU ALIYO????
« Yanıtla #50 : Ağustos 29, 2012, 10:20:58 ÖS »
arkadaşlar bagaj fitilinin su alan kısma denk gelen yerleri terosan silikonla doldurularak sorun çözüldü sanırım su testinde almadı bagaj inş.bitti bu iş...

pompare88

• altinbas38
« Yanıtla #51 : Ekim 18, 2012, 01:14:44 ÖÖ »
arac bagajına sığacak birini bagaja sok bagajı kapat bol ışık tut ışığı nerden aldığını sölesin sana osayı kapat yada kapttır ben bu yöntemle hallettim sorunumu

haagii

« Yanıtla #52 : Kasım 10, 2012, 11:27:04 ÖÖ »
sorunu çözemediysen söyleyeyim,arka tamponu söktür,sağ ve sol yanında bagaj kapanınca havasını alan menfezler var,kenarları süngerli,oradan su alıyo.süngerin etrafını temizle,iyice kurut ve tak.sel gelse genede su almaz artık:)

M-A-S

« Yanıtla #53 : Kasım 10, 2012, 05:35:36 ÖS »
Şansa bak,bugün bagajı bir açtım,sağ taraf köşeye bir su bardağı kadar su birikmiş.Allahtan bagaj havuzu vardı da halı nemlenmedi.

İnceledim ve "U" şeklindeki bagaj kolunun üzerindeki plastik parçanın kenarı inip-çıkarken köşeden kauçuk fitili pirinç tanesi kadar kesmiş.
Servisi aradım,getirin bakalım dediler.Şimdi bu durum garantiden yapılması gerekmez mi?Küçük bir olay ama  bagaj kolunun fitili sürte sürte kesmesi kullanıcı hatası olmaz,sanırım.Fakat garantiden olmaz derlerse dışarıdan alıp kendim takarım daha iyi. :)

M-A-S

« Yanıtla #54 : Kasım 13, 2012, 02:25:57 ÖS »
Bugün fitil için servise uğradım,fotoğrafı çekildi,garantiden olması için ilgili hanım arkadaş olayın yazısını yazdı ve parça siparişi verdi.
Muğla merkezdeki honda tamircisi arkadaş da bu fitillerin yan sanayisi de olmuyor,orjinal alınacak,dedi.

Ayrıca sıkı durun orjinal fitilin fiyatı 200 liracıkmış. :)

Orhanax

« Yanıtla #55 : Aralık 28, 2019, 05:52:37 ÖS »
Merhaba arkadaslar benimde 2006 cityim var bagaja su alma sorunu yqsiyorum. Stoplarin ordan ve bagaj havalandirmasindan ve bagaj kapagi fitilinden aliyordu oralari halletttim ancak sag ve sol halifleksleini soktugumde camur oldugunu farkettim. Camuru temizledim tekrar su bastim bisey gelmedi. Ancak ertesi gun arabayi 8 km surdum tekrar baktigimda tekerlek ustune denk geliyor amrtisorun arac icinden ciktigi yerden camurlu su geldi. Kaportaci amartisorden almasi imkansiz dedi. Yagmurlu havalarda tekrar geliyor. Sizce nereden geliyor olabilir?