Gönderen Konu: Direksiyon boşluğu ve sertliği  (Okunma sayısı 2686 defa)

mkarakas_58

Direksiyon boşluğu ve sertliği
« : Mayıs 17, 2014, 04:36:07 ÖS »
Merhaba,

2008 otomatik elegance aracım 65 binde. Direksiyon da sertlik oluştu.  Hatta çevirirken bazen kademe kademe donuyor hissi veriyor. Ayrıca da 2-3 cm kadar boşluk var. Ne dersiniz ne yapmam lazım. Aracımın garantisi 7. Aya kadar devam ediyor.

Arkadaşlar ne diyorsunuz.

emral

Ynt:
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2014, 06:23:48 ÖS »
Garantiden yaptır derim

Tekirdağ/Çorlu dan saygılar fd6

TUNÇ99

Ynt: Direksiyon boşluğu ve sertliği
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2014, 10:11:35 ÖS »
sertlik konusunda servisin verdiği cevabı paylaşırsan sevinirim.Direksiyon kutusu değişti ama sertleşti.servis zamanla düzelir diyor ama olmadı öyle.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2014, 09:37:14 ÖS »
takip

mkarakas_58

« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2014, 03:54:49 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Bugün arabamı servise götürdüm. Aracım 2008 ağustosta alınmıştı. 6 yıl garanti kapsmında 50000 bakımına kadar honda servislerinde yapıldı. Aracımı götürdüm dedim direksiyonda boşluk var. Serlik var dedim. Mekanikteki personel azarlar gibi kim dedi boşluk var diye çıkıştı. Yaa sinirlendim. Dedim root balanscı dedim. Gözüme baktı şaşkınca... Sonra usta geldi derdimi anlattım. Tamam bakalım dedi. Kayıt açıldı. Herneyse, gene o mekanikteki eleman dedi araçta birşey yoksa 100 tl kadar bakım parası çıkar dedi.  Kaldım orada öyle. La havle.. çektim. Dedim tamam öderiz siz güzelce bir bakın dedim.  Sonra oturduk. Başladı mekanikçi, aracınızın periyodik bakımı gelmiş. Bakım yaptıracakmısınız. Yaptırmazsanız garantiden yaptıramazsanız falan filan... Ne yani pazarlıkmı yapıyosunuz benimle bakımına bakarız bır ara siz bunu yapın dedim... Neyse orada usta geldi. Aracı kaldırkık baktık boşluk var dedi direksiyon kutusu değişmeli dedi. Sonra mekanikci abi yazdı cızdı. HTR görüşülecekgelen cevaba göre garanti kapsamında yapılacağına karar verilecek dedi. DEDİM DURUN BİR SANIYE, karşılamama durumu neye göre olacak dedim. Başladı periyodk bakım bakım. Belki yapmazlar bakımı yok diye veya size diyebilirler bakımınıda yaptırırsanız yaparız diye. Öyle bir sinirlendim ki inanamazsınız.

Çok sevdiğim arabamam itici o an geldi. Ne Hondaymış arkadaş dedim. Neyse tamam dedim siz yazın bakalım sonuç ne çıkacak dört gözle HTR gelecek haberi bekliyorum.

Alın siz karar verin. Mekanikçi çok nazık konuşuyordu evet efendim bey beyfendiler havada uçusuyor. Ama bey beyfendi demekle olmuyor. Hem hondanın mekanık kusuru hemde ayak yapılar yaa ne desem bilmiyorum.

Bu arada kontrol parası almadılar. :) Heralde plaka yabancıydı ondan bizde kaydı yok diye konuştu mekanıkçi abi sonra bir kaç işlem görmüştü o serviste onları görünce acıdı heralde bana :) <783^2 <783^2 <783^2 <783^2

Haber gelince yazacağım tekrar. İyi akşamlar.
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2014, 03:57:13 ÖS Gönderen: mkarakas_58 »

ebah17

• Ahm@
« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2014, 09:55:10 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,

Bugün arabamı servise götürdüm. Aracım 2008 ağustosta alınmıştı. 6 yıl garanti kapsmında 50000 bakımına kadar honda servislerinde yapıldı. Aracımı götürdüm dedim direksiyonda boşluk var. Serlik var dedim. Mekanikteki personel azarlar gibi kim dedi boşluk var diye çıkıştı. Yaa sinirlendim. Dedim root balanscı dedim. Gözüme baktı şaşkınca... Sonra usta geldi derdimi anlattım. Tamam bakalım dedi. Kayıt açıldı. Herneyse, gene o mekanikteki eleman dedi araçta birşey yoksa 100 tl kadar bakım parası çıkar dedi.  Kaldım orada öyle. La havle.. çektim. Dedim tamam öderiz siz güzelce bir bakın dedim.  Sonra oturduk. Başladı mekanikçi, aracınızın periyodik bakımı gelmiş. Bakım yaptıracakmısınız. Yaptırmazsanız garantiden yaptıramazsanız falan filan... Ne yani pazarlıkmı yapıyosunuz benimle bakımına bakarız bır ara siz bunu yapın dedim... Neyse orada usta geldi. Aracı kaldırkık baktık boşluk var dedi direksiyon kutusu değişmeli dedi. Sonra mekanikci abi yazdı cızdı. HTR görüşülecekgelen cevaba göre garanti kapsamında yapılacağına karar verilecek dedi. DEDİM DURUN BİR SANIYE, karşılamama durumu neye göre olacak dedim. Başladı periyodk bakım bakım. Belki yapmazlar bakımı yok diye veya size diyebilirler bakımınıda yaptırırsanız yaparız diye. Öyle bir sinirlendim ki inanamazsınız.

Çok sevdiğim arabamam itici o an geldi. Ne Hondaymış arkadaş dedim. Neyse tamam dedim siz yazın bakalım sonuç ne çıkacak dört gözle HTR gelecek haberi bekliyorum.

Alın siz karar verin. Mekanikçi çok nazık konuşuyordu evet efendim bey beyfendiler havada uçusuyor. Ama bey beyfendi demekle olmuyor. Hem hondanın mekanık kusuru hemde ayak yapılar yaa ne desem bilmiyorum.

Bu arada kontrol parası almadılar. :) Heralde plaka yabancıydı ondan bizde kaydı yok diye konuştu mekanıkçi abi sonra bir kaç işlem görmüştü o serviste onları görünce acıdı heralde bana :) <783^2 <783^2 <783^2 <783^2

Haber gelince yazacağım tekrar. İyi akşamlar.

Benzer problemi bana OPEL yaşattı.(Corsa D 2010) Aracın bakımına yaklaşık 1000 km vardı.Garantiden bir parçanın değişmesi gerekiyordu.(  şoför koltuğu hafif hareket ediyordu.Mekanizmasının değişmesi gerekiyormuş) Parçayı değiştirmek için önce periyodik bakımın yapılmasının gerektiğini söylediler.Resmen çıldırdım.Ne alakası var dedim.Ağzıma geleni söyledim, aldım aracı çıktım gittim.Sanayide  usta çok kısa sürede yaptı.Daha da OPEL in kapısından içeri girmem.