Gönderen Konu: aracım yatak vurdugu söylendi yatak vurma belirtileri nelerdir  (Okunma sayısı 18744 defa)

Thranduil

• EMRE
yaklaşık 1 hafta önce aracımın biten baskı balatasını yenılemek için sanayiye gittim ustaya yınede bı bak usta baskı balatasına dedım usta bakarken bızde balatayı almaya gıttık geldığimizde usta aracın yatak vurdugunu söyledi. tam araç rolentide çalışırken hafifden gaz verince hafiften bi tıkır tıkır gibi bi ses geliyor. araç yolda giderken öyle ses yapmıyor vuruntu yapmıyor kaçışında herhangi bi sıkıntısı yok eksozdan duman atmıyor bende aracı o gunden beri yatırıyorum sizce araç gerçekten yatak vuruyor mu ?

antalya_Fatih

Ynt: aracım yatak vurdugu söylendi yatak vurma belirtileri nelerdir
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2013, 12:23:27 ÖÖ »
Ahhh  Ahhh sorma arkadaşım bu ustalardan ne çektik. Bende ustaların duyamadığı ve giderken yapan bir hırıltı sesi vardı. performans düşük geliyordu bana. 4 -5 tane japon ustalarına gittim hepsi yatak sesi dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. gözümü kararttım inanmadım devam ettim. 10000 km geçti artık gülüyordum hala aynı ses vardı.  yağ değişimi buji vs değişimi yapıldı ses arttı aynı ustalar oooo senin yatak sesi iyice artmış dağıtıyor kullanma hemen yaptırman lazım dediler yine başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bende arabayı kullanmıyordum artık ve motor yaptırmak için usta aramaya başladım. Hondanın piri olan Vahdet ustayı buldum arabayı götürdüm. Sesi dinledi ve güldü arabaya sübab ayarı ve avans ayarı yaptı. ses falan kalmadı.... İyi araştır derim...

Thranduil

• EMRE
« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2013, 12:30:37 ÖÖ »
benm usta ilk defa gittigim birisi bu araçtan önce bende 1.3 toyota corolla vardı onda bu ses 2 yıl boyunca geldi araç kesinlikle yatak vurmuyordu sübab vuruyordu vede bu araç 2005 model 167.000 km de benmde basımdan kaynar sular döküldü ne yapacagımı bilemiyorum honda üzerine güvenebileceğim hiçkimse yok servisi aradım makina böyle bir sesi bilemez dedi sadece parçalarda bi sorun varsa onu bulur dedi vede motoru açtırdıktan sonra yatak değişmeyecek birşey olsa bile değiştirebilirler o bakımdanda güvenemiyorum 1 haftadan beri araştırıyorum... :(

antalya_Fatih

« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2013, 12:34:10 ÖÖ »
hangi şehirdesin sen. Olduğun şehire göre belki ben belkide forumdaki arkadaşlar iyi bir usta önerebilirler.

Thranduil

• EMRE
« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2013, 12:44:34 ÖÖ »
Kayseri (birazda bu yüzden korkum bende kayseriliyim böyle çok olayla karşılaştım :( )

antalya_Fatih

« Yanıtla #5 : Temmuz 20, 2013, 12:51:01 ÖÖ »
o zaman diyecegim birşey yok :)   sübab ve avans ayarı en son ne zaman yapıldı

Thranduil

• EMRE
« Yanıtla #6 : Temmuz 20, 2013, 12:52:30 ÖÖ »
bilmiyorumki aracı 4.ayın 17 sinde aldım :(

cobra34

« Yanıtla #7 : Temmuz 20, 2013, 05:57:21 ÖÖ »
k
Kayseri (birazda bu yüzden korkum bende kayseriliyim böyle çok olayla karşılaştım :( )
kardeş özelden numara yolluyorum kayseride sayılı ustalardandır,kendi kardeşim askerde olmasaydı sıkıntını anında çözerdi.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #8 : Temmuz 20, 2013, 10:56:29 ÖÖ »
Usta, usta, usta. Araba almadan ustanı bulacaksın bu devirde. :)

Doğu Karadeniz'de hala daha hondadan anlayan bir özel servis bulamadım, ciddi bir şey olursa mecburen yetkili servisin yolunu tutuyorum.

Geçen sene bir avans ayarı için 4 usta dolaştım ve sonunda adam akıllı bir ayar yapabilen usta sağ teker bilyası ses yapıyor fazla gitmez demişti. Sonra başka ustaya gösterdim ses yok dedi, ben de devam dedim 20 bin oldu hala devam ediyorum. :)

selamoglu38

• ahmet hoca
« Yanıtla #9 : Temmuz 20, 2013, 11:12:25 ÖÖ »
Usta, usta, usta. Araba almadan ustanı bulacaksın bu devirde. :)

Doğu Karadeniz'de hala daha hondadan anlayan bir özel servis bulamadım, ciddi bir şey olursa mecburen yetkili servisin yolunu tutuyorum.

Geçen sene bir avans ayarı için 4 usta dolaştım ve sonunda adam akıllı bir ayar yapabilen usta sağ teker bilyası ses yapıyor fazla gitmez demişti. Sonra başka ustaya gösterdim ses yok dedi, ben de devam dedim 20 bin oldu hala devam ediyorum. :)
Arkadaşlar niye özelden yolluyosun numarayı açıktan yolla da biz de bilelim, malum Kayseri de ufak tefek herşeye servise gitmeyelim. Ben daha önceden sağdan soldan tavsiyelerle; Anafartalar Zafer usta (kesinlikle tavsiye etmem), Türkmenler Metin usta (biraz daha iyidir) gibi deneyimlerim olmuştu...???

Thranduil

• EMRE
« Yanıtla #10 : Temmuz 20, 2013, 06:42:45 ÖS »
k
kardeş özelden numara yolluyorum kayseride sayılı ustalardandır,kendi kardeşim askerde olmasaydı sıkıntını anında çözerdi.
çok sagolun hocam

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #11 : Temmuz 20, 2013, 06:50:05 ÖS »
geçmiş olsun inşallah fazla masraf çıkmadan halledersiniz.

Thranduil

• EMRE
« Yanıtla #12 : Temmuz 20, 2013, 11:29:28 ÖS »
geçmiş olsun inşallah fazla masraf çıkmadan halledersiniz.
inşallah hallederizde hocam sagolun

ms07

« Yanıtla #13 : Temmuz 21, 2013, 03:37:59 ÖÖ »
Ahhh  Ahhh sorma arkadaşım bu ustalardan ne çektik. Bende ustaların duyamadığı ve giderken yapan bir hırıltı sesi vardı. performans düşük geliyordu bana. 4 -5 tane japon ustalarına gittim hepsi yatak sesi dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. gözümü kararttım inanmadım devam ettim. 10000 km geçti artık gülüyordum hala aynı ses vardı.  yağ değişimi buji vs değişimi yapıldı ses arttı aynı ustalar oooo senin yatak sesi iyice artmış dağıtıyor kullanma hemen yaptırman lazım dediler yine başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bende arabayı kullanmıyordum artık ve motor yaptırmak için usta aramaya başladım. Hondanın piri olan Vahdet ustayı buldum arabayı götürdüm. Sesi dinledi ve güldü arabaya sübab ayarı ve avans ayarı yaptı. ses falan kalmadı.... İyi araştır derim...
Merhaba;  ben de Antalyalıyım. Vahdet ustanın iletişim bilgilerini verirseniz sevinirim. Ola ki gün gelir lazım olur. Teşekkürler

ilbilge_11

« Yanıtla #14 : Temmuz 21, 2013, 08:05:58 ÖÖ »
arkadaş araba almak bir dert birde sağlam usta bulmak ayrı dert inşallah ciddi birşey yoktur

antalya_Fatih

« Yanıtla #15 : Temmuz 21, 2013, 09:33:46 ÖÖ »
Ms07 tabiki veririm. Vahdet usta antalyada bulunacak ender esnaflardan birisi. Honda ya 50 yılını vermiş bir kişi. En azından tanışılması gerekir. Yeri : Akdeniz sanayi 5043 sokakta Vahdet oto isimli işyeri. istersen özelden mesaj at iletişim bilgilerini de veririm.

ms07

« Yanıtla #16 : Temmuz 21, 2013, 09:58:03 ÖÖ »
Ms07 tabiki veririm. Vahdet usta antalyada bulunacak ender esnaflardan birisi. Honda ya 50 yılını vermiş bir kişi. En azından tanışılması gerekir. Yeri : Akdeniz sanayi 5043 sokakta Vahdet oto isimli işyeri. istersen özelden mesaj at iletişim bilgilerini de veririm.
Mümkünse. Teşekkür ederim.

Lütfullah

« Yanıtla #17 : Mayıs 07, 2019, 10:04:52 ÖS »
Kayseriden Lütfullah ben   Merhaba  5 gün önce 94 civic 1.5 ex araç satın aldım aracı alırken motor ustasına gösterdim ve şanzıman ve motorda sıkıntı olmadığını söyledi,ve arcı satın aldım,benzinde çalışmıyordu karburatöü yaptırdım,direkyında boşluk vardı yaptırdım,bi kaç önce motordan 1,ve 2 devir aralığında tok bi ses geliyor inceden ama,bi kaç motorcuya gösterdim yatak vuruyor dediler,maliyetli bayağı,ama aracının çekişinde sıkıntı yok yuksek devirde de ses yok,tağsını değiştim eksilmede yok,ama şimdi çok sıkıntıya girdim ustalar hemen yapılması lazım diyor,kayseridede usta bulmak harbidende mesele sanayiye adım atmaktan bıktım artık lütfen yardımcı olun ne yapmam lazım borçka araba aldım şimdi yatak vuruyor diyorlar harcaayacak durumum kalmadı şimdiden teşekkürler