Gönderen Konu: .........araç sola çekiyor yardım........  (Okunma sayısı 6318 defa)

birisimi

.........araç sola çekiyor yardım........
« : Ağustos 27, 2008, 10:54:58 ÖS »
arkadaslar geçirdigim ufak bi kazadan sonra araba servisten çıktı... bi kaç gun sonra sunu fark ettim ki araba sola çekme var sizce bu rot-balans tanmıdır yoksa baska problemler olabilirmi??? bu buyuk bi sorunmudur kazadan once yol tutusu çoık iyiydi simdi sanki direksiyonda bi yumusama var sanki direksiyon kutusu zarar gormus olabilir mi?? eğer ole birsey varsada tamiri mumkunmudur... bu konuda bilgi sahibi olan arkadasım varasa bana cevap yazarsa sevinirim.... saygılar

Fatih Eryol

Ynt: .........araç sola çekiyor yardım........
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2008, 11:52:47 ÖS »
Büyük ihtimalle rot yada rot kollarından ama eğerki araç şase çektirmeye filan girmişse tam sıfırlanmamış olabilir
Kesinlikle yaptırdığın yerde bi baktır derim

muRatpasa

« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2008, 11:58:50 ÖS »
ufak bir kaza ama niteliği önemli,ben kör bir virajda satte 20-30 km hızla bir chrysler e çarptım sol çamurluk değişti ford aracımla,yani rot balans tan sonra düzelmiyor ve rot başlarında sorun yoksa serviste ciddi baktırmanı öneririm inşallah direksiyon kutusunda sorun yoktur.

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 28, 2008, 09:21:31 ÖÖ »
ciddi bi sorun kesinlikle baktır aracına

birisimi

« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2008, 12:30:12 ÖS »
bu gun 3 te gidiyorum arkadaslar...bakalım yine ne diyecekler normal de bunu tamir esnasında yapmaları lazım die dusunuyorum bize nasıl bu halde teslim ediyorlar anlamıyorum.....ayrıca yetkili servis yaptırdıgım yer
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2008, 12:31:22 ÖS Gönderen: birisimi »

Fatih Eryol

« Yanıtla #5 : Ağustos 28, 2008, 05:57:02 ÖS »
Hangi serviste yaptırdın bilmiyorum ama bazı servislerde kalite kontrol sorumlusu yok ve bazı araçları kontrol etmeden teslim ediyorlar diye bazı duyumlar almıştım.

loiz

« Yanıtla #6 : Ağustos 28, 2008, 06:13:29 ÖS »
bende bugün aracımın sağa çekmesinden şüphelenip sanayi yolunu tuttum ve rot ayarlarını lastik balanslarını tekrar yaptırdım.başında bekleyip bişiyler öğrenmek hoşuma gittiğinden bayaa bi bozukluk olduğunu gördüm bayaa bi uğraştılar ayarlarla ve şimdi gayet iyi durumda çekme filan kalmadı.umarım seninde sorunun bu ayarlamalarla giderilebilir.

birisimi

« Yanıtla #7 : Ağustos 29, 2008, 12:24:44 ÖÖ »

bende bugün aracımın sağa çekmesinden şüphelenip sanayi yolunu tuttum ve rot ayarlarını lastik balanslarını tekrar yaptırdım.başında bekleyip bişiyler öğrenmek hoşuma gittiğinden bayaa bi bozukluk olduğunu gördüm bayaa bi uğraştılar ayarlarla ve şimdi gayet iyi durumda çekme filan kalmadı.umarım seninde sorunun bu ayarlamalarla giderilebilir.
eyvallah kardesim saol halloldu sorun sadece rot daymıs sorun... çamkıran hondada yaptırdım izmir... ustanın soylediğine gore on duzen makinesi bozuk mus benim tamirin oldugu zaman onlarda anlasmalı bi yere goturmusler oranın işçiliğinden kaynaklanıyodur dedi saolsunlar çok ilgilendiler benim araçla maşşallahı var şimdi....