Gönderen Konu: Arabayı Vurdum [Tavsiye lütfen]  (Okunma sayısı 3061 defa)

cCcivicCc

Arabayı Vurdum [Tavsiye lütfen]
« : Temmuz 20, 2017, 10:03:48 ÖÖ »
Herkese merhabalar, 2010 civic'im var.

Dün geri geri gelirken aracın sol arkasını basket direğine vurdum.

Sol arka stop kırıldı, tampon soldan attı, sol arka çamurluk sol üstü göçtü. (Foto eklemeye çalışacağım)

5 yıldır bende araç, hiçbir kaza yapmamıştım. Kaskoya 600 tl ödemiştim.

Sizce yetkili servis mi özel serviste mi yaptırmalıyım? tahmini ne kadar tutar ve seneye kaskom ne kadar artar?

Teşekkürler.

cCcivicCc

Ynt: Arabayı Vurdum [Tavsiye lütfen]
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2017, 10:14:07 ÖÖ »

Sınırda

« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2017, 12:30:41 ÖS »
Bununla gelmiş geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Bence önce dışarıya gösterin servise girerse o çamurluğu değiştirirler

cCcivicCc

« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2017, 01:04:37 ÖS »
Amin, teşekkürler...

İvedik'te bir ustaya götürdüm, 1800 tl'ye yaparım dedi.

Stop 500 600 tutar, çamurluk ve tamponu lokal boya ile düzeltirim dedi.

Stop normalde ne kadar? Kaskodan mı yaptırayım yoksa biraz daha pazarlıkla kendi cebimden mi bilemedim.

Bu arada birkaç ustaya daha göstereceğim tabii ki ama yetkili servise götürmeyeceğim.

caki_35

« Yanıtla #4 : Temmuz 20, 2017, 02:00:43 ÖS »
Bence bir kaç ustaya gösterin.stop maksimum 300 e bulursun.bu ne 500-600 kardeş.iyi araştır.geçmiş olsun tekrar

caki_35

« Yanıtla #5 : Temmuz 20, 2017, 02:01:49 ÖS »
Stopla beraber maksimum 1000 lira yaptırılır.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Temmuz 20, 2017, 04:22:02 ÖS »

sol dış stop alın çıkmacılardan iyi bir kaportacı halleder, 750-1000 tl arası maksimum yapılır. Kaskonu bozarsanda 250-300 farkeder bi dahaki sene.

wordsman

« Yanıtla #7 : Temmuz 21, 2017, 05:20:33 ÖS »
çok geçmiş olsun.

enbey

« Yanıtla #8 : Temmuz 23, 2017, 08:08:57 ÖS »
servis duruma göre tamir yoluna gidiyor. değişmesi gerekirse değiştiriyor  ama  her ne kadar tamir etse de fiyatları kabarık.

servisin iyi yanı arabanı tertemiz alırsın sıkıntı anında servis muhatabın olur. fiyat pahalı çıkar kaskonda bozulmuş olur.

piyasa ustaya götürürsen onlarda düzgün yapar ama sıkıntı anında fazla yanında durmazlar..(tecrübe ile sabittir)

*Piyasada cebinden yaptırınca da TRAMER e giriş olmaz. Kazasız olarak çıkar araban sms mesajında

son olarak Şahsi görüşüm katıl yada katılma ben kaskodan yetkili serviste yaptırırım.ne diye kasko yaptırıyorsun o zaman cebinden yaptırdıktan sonra

cCcivicCc

« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2017, 08:04:09 ÖÖ »
Teşekkürler herkese.

Tramer olayını takmıyorum, sonuçta -en kötü- çamurluk boyanacak ve ben bunu ilanda yazacağım. Ben yazdıktan sonra Tramer'de çıksa ne çıkmasa ne? Ayrıca maksimum 1500 tl'lik hasar çıkacak. Ona takacak adam almasın zaten arabamı ki ben 2012'den beri biniyorum, 85.000 km'de. En az 3-4 yıl daha bineceğim.

Yine de çamurluk değişmeden düzgünce halledilirse sevinirim. O yüzden yetkili servise götürmeyeceğim. Ha yetkili servis garanti verse "değiştirmeden yapacağız" diye, o zaman yetkili serviste bırakırım ama öyle olmayacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2017, 08:05:19 ÖÖ Gönderen: cCcivicCc »

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2017, 08:11:12 ÖÖ »

Siz yetkiliye önce bir götürün değişmeyeceğini garanti ederlerse yetkilide yaptırın derim.

cCcivicCc

« Yanıtla #11 : Temmuz 24, 2017, 01:57:42 ÖS »

Siz yetkiliye önce bir götürün değişmeyeceğini garanti ederlerse yetkilide yaptırın derim.

Bugün başka bir ustaya gösterdim; 1.000 TL'ye yapılır dedi. (ama laf arasında kaskodan yaptıracaksam 1000-1500 TL arası olur dedi)

ama birebir aynısı olmayabilir çamurluk dedi. Sağ taraftan milim de olsa farklı olabilirmiş, sonuçta sağ çamurluk fabrika çıkışlı, diğeri elle yapılacakmış.

Ne diyorsunuz, olabilir mi öyle bir şey?

Ayrıca dediğiniz gibi yarın son bir usta ve yetkili servise sorup birine yaptırmak üzere aracı bırakacağım.

Yetkili servise değiştirmeden yapın desem, sormadan değiştirirler mi?

enbey

« Yanıtla #12 : Temmuz 24, 2017, 06:27:37 ÖS »
sağ çamurlukla sol çamurlukta fark olabilirde olmayabilir de denk gelmesine bağlı.usta öyle diyorsa bir bildiği vardır.

siz önce yetkili servise gidin görüşün çamurluktaki sıkıntıyı anlatın büyük ihtimal servis sorunsuz halledecektir müşteri memnuniyeti diye bişey var. Daha da olmadı Ana bayii ye şikayette bulunursun. Çok dikkate alıyorlar bunları..Yetkili serviste kaskoyu bozdurmayacaksan parayla yapıyor ama tuzludur.

daha sonra iyi bir piyasadan usta bul onula konuş anlaş..aradaki fiyat farkı çok fazla değilse herzaman için yetkili servisi tercih et derim.

cCcivicCc

« Yanıtla #13 : Temmuz 24, 2017, 07:45:33 ÖS »
sağ çamurlukla sol çamurlukta fark olabilirde olmayabilir de denk gelmesine bağlı.usta öyle diyorsa bir bildiği vardır.

siz önce yetkili servise gidin görüşün çamurluktaki sıkıntıyı anlatın büyük ihtimal servis sorunsuz halledecektir müşteri memnuniyeti diye bişey var. Daha da olmadı Ana bayii ye şikayette bulunursun. Çok dikkate alıyorlar bunları..Yetkili serviste kaskoyu bozdurmayacaksan parayla yapıyor ama tuzludur.

daha sonra iyi bir piyasadan usta bul onula konuş anlaş..aradaki fiyat farkı çok fazla değilse herzaman için yetkili servisi tercih et derim.

Servis direkt değiştirir diye korkuyorum aslında. Yoksa yarın servise de soracağım.