Gönderen Konu: ANKARA SERVİSLERİ HAKKINDA  (Okunma sayısı 104833 defa)

honda2002

Ynt: ANKARA SERVİSLERİ HAKKINDA
« Yanıtla #175 : Ocak 13, 2012, 07:55:34 ÖS »
DEĞERLİ ARKADAŞLAR İLK HONDA İLE 2005 YILINDA EFE'DE TANİŞTİM. O ZAMAN 1975 PONTİAC 5.7 LT V8 ARACIM VAR. PAZARDA TOYATA ARIYORDUM 1998 COROLLA SPACİAL BULAMADIM ONUN YERİNE 1998 CİVİC BULDUM VATANDAŞ BANA ARACININ 75.000 DE OLDUĞUNU SÖYLEDİ, İNANDIK KM DE 75000 GÖSTERİYOR.
__ ERTESİ GÜN SERVİSTE BAKTIRAYIM DEDİM
 __  TAMAM DEDİLER, GÖTÜRDÜK USTA ARACA OTURDU KM YE BAKTI RUHSATI ALDI DAHA BİLGİSAYARA BAKMADAN BANA
 __KM İLE OYNANMIŞ DEDİLER. HAKKATTEN BAKILDI 1 YIL ÖNCE İSTANBUL'DA ARACIN 240.000 BAKIMI YAPILMIŞ. ADAMLARI GÖNDERDİK EFE YE 30 TL EXPERTİZ ÖDEDİK SONRA YANIMA KİLOLU BİRİSİ GELDİ VE
 __YUKARIDA ARABALAR VAR DEDİ BİR BAK İSTERSEN DEDİ. BAKTIK PAZARLIK YAPTIK BİRAZ PAHALI OLSADA İLK HONDAMI ALDIM. SENE-ÜL EVVEL MAYIS 2005. SONRADAN ÖĞRENDİK Kİ CİVİC'LERDE KM GİTTİKCE ÖZELİKLE 160.000 DEN SONRA DİREKSİYONDA BOZULMA OLUYOR. BU TECRÜBE BİLGİ BİRKAÇ KEZ İŞİME YARADI. O ZAMANLAR TRABZON DA HONDA PEK YAYGIN DEĞİLDİ ŞİMDİ MART AYINA KADAR YENİ CİVİC LERİN HEPSİ SATILMIŞ. AYAĞIM UĞURLU GELDİ. AMA ŞİMDİ ACCORD SAHİBİ OLDUK. BİR ZAMANLAR AMERİKAN V8 HASTALIĞI VARDI ŞİMDİDE HONDA.  GALİBA BİRAZ RAHATSIZIM. >%6rol O ZAMANDAN BERİ TRABZON DA CİMART HONDA DA BAKIM YAPTIRIYORUM. BELKİ PİYASAYA GÖRE 3-5 FAZLA VERİYORUZ AMA UFAK TEFEK DURUMLARDA USTA ARKADAŞLAR SAĞOLSUNLAR HEMEN HALLEDİYORLAR, PARA, SERVİS ÜCRETİ YAZILMIYOR. BAZEN MASRAF ÇOK ÇIKTIĞI ZAMANDA İNDİRİM YAPIYORLAR HERŞEYDEN ÖNCE YAPILAN İŞ İÇİN MUHATTAP BULUYORUM. SANAYİDEKİ USTAYA BİR İŞ YAPTIRSAN VE OLMASA GİDİP __USTA BİZİM İŞ OLMADI NE OLACAK DERSEN SANA
__ VERDİĞİN 3 KURUŞ DÜKKANI MI ALACAN? DER. ONUN İÇİN SERVİS ARKADAŞLAR. TABİ ANKARADA 2 SERVİS OLUNCA DAHA ŞANSLI OLUYORSUNUZ BURADA SADECE BİR SERVİS VAR. ALLAH (C.C.) MOTORUNUZA GÜÇ, FİRENLERİNİZE DERMAN VERSİN ARKADAŞLAR

AMİN...

honda2002

« Yanıtla #176 : Ocak 13, 2012, 08:02:11 ÖS »
DEĞERLİ ARKADAŞLAR İLK HONDA İLE 2005 YILINDA EFE'DE TANİŞTİM. O ZAMAN 1975 PONTİAC 5.7 LT V8 ARACIM VAR. PAZARDA TOYATA ARIYORDUM 1998 COROLLA SPACİAL BULAMADIM ONUN YERİNE 1998 CİVİC BULDUM VATANDAŞ BANA ARACININ 75.000 DE OLDUĞUNU SÖYLEDİ, İNANDIK KM DE 75000 GÖSTERİYOR.
__ ERTESİ GÜN SERVİSTE BAKTIRAYIM DEDİM
 __  TAMAM DEDİLER, GÖTÜRDÜK USTA ARACA OTURDU KM YE BAKTI RUHSATI ALDI DAHA BİLGİSAYARA BAKMADAN BANA
 __KM İLE OYNANMIŞ DEDİLER. HAKKATTEN BAKILDI 1 YIL ÖNCE İSTANBUL'DA ARACIN 240.000 BAKIMI YAPILMIŞ. ADAMLARI GÖNDERDİK EFE YE 30 TL EXPERTİZ ÖDEDİK SONRA YANIMA KİLOLU BİRİSİ GELDİ VE
 __YUKARIDA ARABALAR VAR DEDİ BİR BAK İSTERSEN DEDİ. BAKTIK PAZARLIK YAPTIK BİRAZ PAHALI OLSADA İLK HONDAMI ALDIM. SENE-ÜL EVVEL MAYIS 2005. SONRADAN ÖĞRENDİK Kİ CİVİC'LERDE KM GİTTİKCE ÖZELİKLE 160.000 DEN SONRA DİREKSİYONDA BOZULMA OLUYOR. BU TECRÜBE BİLGİ BİRKAÇ KEZ İŞİME YARADI. O ZAMANLAR TRABZON DA HONDA PEK YAYGIN DEĞİLDİ ŞİMDİ MART AYINA KADAR YENİ CİVİC LERİN HEPSİ SATILMIŞ. AYAĞIM UĞURLU GELDİ. AMA ŞİMDİ ACCORD SAHİBİ OLDUK. BİR ZAMANLAR AMERİKAN V8 HASTALIĞI VARDI ŞİMDİDE HONDA.  GALİBA BİRAZ RAHATSIZIM. >%6rol O ZAMANDAN BERİ TRABZON DA CİMART HONDA DA BAKIM YAPTIRIYORUM. BELKİ PİYASAYA GÖRE 3-5 FAZLA VERİYORUZ AMA UFAK TEFEK DURUMLARDA USTA ARKADAŞLAR SAĞOLSUNLAR HEMEN HALLEDİYORLAR, PARA, SERVİS ÜCRETİ YAZILMIYOR. BAZEN MASRAF ÇOK ÇIKTIĞI ZAMANDA İNDİRİM YAPIYORLAR HERŞEYDEN ÖNCE YAPILAN İŞ İÇİN MUHATTAP BULUYORUM. SANAYİDEKİ USTAYA BİR İŞ YAPTIRSAN VE OLMASA GİDİP __USTA BİZİM İŞ OLMADI NE OLACAK DERSEN SANA
__ VERDİĞİN 3 KURUŞ DÜKKANI MI ALACAN? DER. ONUN İÇİN SERVİS ARKADAŞLAR. TABİ ANKARADA 2 SERVİS OLUNCA DAHA ŞANSLI OLUYORSUNUZ BURADA SADECE BİR SERVİS VAR. ALLAH (C.C.) MOTORUNUZA GÜÇ, FİRENLERİNİZE DERMAN VERSİN ARKADAŞLAR

AMİN...

Direksiyonda bozulma derken direksiyon simitinin kendisinden mi bahsediyorsunuz ?
Eğer öyleyse o iş 160 bine kalmıyor benim öncesi aracım 100 bini devirdikten sonra (7 yaşında falandı. yaşın etkisi olabilir ama.) derisi soyulmaya başlamıştı.

Km oynanmış derken eğer ki km yaşa göre düşük gözüküyorsa direkt şüphelenmek lazım. Şüphe derken km ye inanmamak lazım hemen. Galeri ise daha da şüpheleneceksin. Direksiyon aşınması da bir done ama yeterli değil. Belki ruhsat bakamak maksatlı kurcalanıp TÜV muayene kağıdında yazan km değerinden kontrol edilebilir. Genelde km satıştan hemen önce düşürüldüğünden buradan araç direkt kendini ele verebilir. Küçük bir kontrol çok işe yarayabilir.

Pontiac ta ilginçmiş bu arada hakkaten. 5.7 LT vay be.

drbill

« Yanıtla #177 : Ocak 15, 2012, 12:21:35 ÖS »
arkadaşlar ben honda türkiye den memnun kaldım. servislerle ilgili sorunlarınızı mail atarsanız siz de menun kalabilrisiniz bence. adamlar hemen dönüp problemi çözülünceye kadar takibe alıyorlar.

espada1

« Yanıtla #178 : Ocak 15, 2012, 12:59:03 ÖS »
Benim icin efe musteriler araclarinin yaninda bakimini seyrederken patronun oglunun gelip iki eli arkasinda kendinden yasca buyuk ustalara saygisizca fitursuzca calisin acele edin vs gibisinden pazarci gibi cigirkanlik yapmasiyla son buldu.Musterilerin onunce bu sekilde konusmak her ne olursa olsun kabul edilemez..Profesyonellikten cok uzak..Borada daha hic servise girmedim.Getirttigim parcalari taktirdim o da aradaki farki anlamam icin yeterli oldu.Bundan sonra beni kesseler efeye gitmem..Borayla efe arasinda bildigin kilometre taslari var..
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2012, 01:05:08 ÖS Gönderen: espada1 »

zeybekus

« Yanıtla #179 : Ocak 19, 2012, 12:15:12 ÖÖ »
bi cevap yazan olur mu acaba ???
merhabalar tekrar;
2004 model 70000 km de civic ls aracımla bende aranıza katıldım.
aracımda lpg dönüşümü yapılmış atiker multifast. umarım iyi bir sistemdir ve sıkıntı yaratmaz   ?
lpg yüzünden belli km sonra sibop ayarı yaptırmak gerekiyormuş sanırım. yakın zamanda bunu yaptırmam lazım.
ayrıca triger kayışı değişimini yaptırmam gerekirmi ? bildiğim kadarıyla 120 000 yada 5 yılda değişim yapılması lazım hangisine uymalıyım. yada işimi sağlama alıp değiştirtsem dahamı iyi olur ?
yani bu konularda bana yardımcı olacak bir usta yada servis tavsiyesi verebilecek olan varmı arkadaşlar ve yetkili servisle özel servisler arası fiyat farkı çok mu ve özel servisler orjinal parça kullanabiliyormu ?
yazılan sayfalardan anladığım kimisi orjinal parça yetkili servis dışında bulunmaz demiş kimisi bulunur demiş bu konuda sizler eski hondacılar ne diyor acaba

paradigma

« Yanıtla #180 : Ocak 19, 2012, 08:53:23 ÖÖ »
merhabalar tekrar;
aracımda lpg dönüşümü yapılmış atiker multifast. umarım iyi bir sistemdir ve sıkıntı yaratmaz   ?
lpg yüzünden belli km sonra sibop ayarı yaptırmak gerekiyormuş sanırım. yakın zamanda bunu yaptırmam lazım.
ayrıca triger kayışı değişimini yaptırmam gerekirmi ? bildiğim kadarıyla 120 000 yada 5 yılda değişim yapılması lazım hangisine uymalıyım. yada işimi sağlama alıp değiştirtsem dahamı iyi olur ?
yani bu konularda bana yardımcı olacak bir usta yada servis tavsiyesi verebilecek olan varmı arkadaşlar ve yetkili servisle özel servisler arası fiyat farkı çok mu ve özel servisler orjinal parça kullanabiliyormu ?
yazılan sayfalardan anladığım kimisi orjinal parça yetkili servis dışında bulunmaz demiş kimisi bulunur demiş bu konuda sizler eski hondacılar ne diyor acaba

Hocam, triger değişimine daha var, bir sıkıntı çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Özel servisler illaki yetkili servislerden daha ucuz oluyor, orjinal parça da kullanıyorlar. Ben iki özel servise gittim, ilk gittiğimde yan sanayi kullanmışlar, dikkat etmemiştim, ikinci gittiğim yerde ortaya çıktı. BarHüseyin e gittim ikincide, bir sıkıntı yaşamadım, aracıma güzelde check up yaptılar, sorunları tespit ettiler, fiyat çıkarttılar, olur yapalım dediklerimi yaptılar. Nakit verince de daha uygun bir fiyata geldi. Sübap ayarını geçtiğimiz haftasonu orada yaptırdım, 50 TL ye yapıyorlar. Sübap ayarı için üst kapağı açtıklarından trigere de baktılar ve sorun olmadığını söylediler. Senin aracın da bu şekilde kontrolünü yaparlar. Bar veya başka bir yer, farketmez ama gittiğin yerin Honda ustası olup olmadığına dikkat et.

Hayırlı olsun yeni araban, kazasız, belasız sürüşler dilerim.

wordsman

« Yanıtla #181 : Ocak 19, 2012, 04:15:21 ÖS »
merhabalar tekrar;

Hocam, triger değişimine daha var, bir sıkıntı çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Özel servisler illaki yetkili servislerden daha ucuz oluyor, orjinal parça da kullanıyorlar. Ben iki özel servise gittim, ilk gittiğimde yan sanayi kullanmışlar, dikkat etmemiştim, ikinci gittiğim yerde ortaya çıktı. BarHüseyin e gittim ikincide, bir sıkıntı yaşamadım, aracıma güzelde check up yaptılar, sorunları tespit ettiler, fiyat çıkarttılar, olur yapalım dediklerimi yaptılar. Nakit verince de daha uygun bir fiyata geldi. Sübap ayarını geçtiğimiz haftasonu orada yaptırdım, 50 TL ye yapıyorlar. Sübap ayarı için üst kapağı açtıklarından trigere de baktılar ve sorun olmadığını söylediler. Senin aracın da bu şekilde kontrolünü yaparlar. Bar veya başka bir yer, farketmez ama gittiğin yerin Honda ustası olup olmadığına dikkat et.

Subap ayarı yapılınca arabada fark oldu mu?

drmoz

« Yanıtla #182 : Ocak 19, 2012, 07:57:00 ÖS »
40 k bakiminda subap ayarini yaptirdim. Benim cok problemim yoktu subaplardan yana, sarsintili calisma, vuruntu,  ses, performans dusuklugu gibi bisey yoktu. Bakimdan cikinca araba daha bi sessiz calismaya basladi, artik psikolojik mi yoksa subap ayari, yag ve filtrelerin degismesinden mi bilmiyorum.

zeybekus

« Yanıtla #183 : Ocak 20, 2012, 12:29:41 ÖÖ »
bende çarşamba hondacı kadir de yaptırdım sübap ayarını 60 lira aldı sanırım kazıklandım bu durumda :( . haftasonu da lpg ayarı yaptırmam gerektiğini söyledi. tanıdığı bi lpg ci olduğunu söyledi oraya götürürüz dedi. bakalım cumartesi lpg ayarından sonra yakıtta değişme olacakmı, lpg de zamlandığından 25 kuruş yakıyordu. sibop ayarı etki etmişmi yoksa otomatik şanzıman mı çok yatırıyor anlıcaz bakalım.

paradigma

« Yanıtla #184 : Ocak 20, 2012, 09:56:40 ÖÖ »
merhabalar tekrar;

Subap ayarı yapılınca arabada fark oldu mu?

hocam tam emin değilim ama biraz daha ataklaştı sanırım araba, yaptırdığımdan beri ortalık kar buz olduğu için çok deneyemedim.. ancak motor sesi değişti, araba biraz daha gaza çabuk tepki vermeye başladı. usta ayarı yaparken çok bozulmuş senin ayar, senin bu araba vtec falan açmamışki bu ayarlarla dedi.. ama vtec açmayı halen deneyemedim, fırsatım olmadı.

paradigma

« Yanıtla #185 : Ocak 20, 2012, 10:04:26 ÖÖ »
bende çarşamba hondacı kadir de yaptırdım sübap ayarını 60 lira aldı sanırım kazıklandım bu durumda :( . haftasonu da lpg ayarı yaptırmam gerektiğini söyledi. tanıdığı bi lpg ci olduğunu söyledi oraya götürürüz dedi. bakalım cumartesi lpg ayarından sonra yakıtta değişme olacakmı, lpg de zamlandığından 25 kuruş yakıyordu. sibop ayarı etki etmişmi yoksa otomatik şanzıman mı çok yatırıyor anlıcaz bakalım.
Hocam, ben de Kadir Usta'ya gidiyordum Barhüseyin'den önce. iki kez gittim kendisine, ilkinde 10.000 bakımı için gittim, kendisi yoktu, kalfası yaptı işleri, hatta çırağı diyebilirim. Kalfa dediğim kişi diğer arabada triger değiştiriyordu. yağ, antifiriz, filtreler falan baktılar. Ben de çok dikkat etmedim ne yaptıklarına, ancak giderken sordum şanzıman yağına baktın mı diye, onda sorun olmaz abi dedi, ben de ikinci arabam olması, ilk defa otomatik kullanıyor olmam nedeniyle üstüne düşmemiştim. Ancak buraya foruma takılmaya başladım. Biraz bişeyler öğrendim. Otomatikte şanzıman yağının çok önemli olduğunu farkettim, araba vites geçişlerinde sanki arkadan biri tutuyo bırakıyo gibi bir his veriyodu..

Barhüseyine gittim, şanzıman yağına baktı, motor yağından beter hale gelmiş, neredeyse zift gibi bir renge gelmiş.. şimdi vites geçişlerim de rahatladı.. önceki bakımda ufak detaylara dikkat etmediklerini de farketmiş oldum böylece..(mesela usta hemen ilk kaputu açınca akünün durumuna baktı, öncekinde bakmamışlardı, çıkardığı tıpa v.b. şeylerin contalarını değiştirdi, öncekinde değiştirmeleri lazımdı, değiştirmemişler diye hayıflandı, işini bitirince motordaki kabloları derli toplu dursun, ses yapmasın diye kelepçe ile birbirine bağladı, lpg hortumlarını sallanmasın diye birbirine kelepçeledi, arabanın bütün ışıklarını kontrol etti, arka fren lambalarımdan biri yanmıyormuş, hemen ampülü değiştirdi ve bunlara ekstra para almadı) ustayı değiştirmekle iyi yaptığımı düşünüyorum artık..

paradigma

« Yanıtla #186 : Ocak 20, 2012, 10:09:51 ÖÖ »
hocam benim araç da otomatik, sübap ayarı öncesinde uzun yola da gittim, karma da ölçtüm, gazı 2,10'dan aldığımda km.de uzun yolda 167-170 kuruş yakıyordu, karma da 185-190 yakıyordu. Sübap ayarı sonrasında hiç test etmedim.. Senin araçda sanırım gaz ayarı gerçekten bozuk..

zeybekus

« Yanıtla #187 : Ocak 20, 2012, 11:15:46 ÖÖ »
hocam benim araç da otomatik, sübap ayarı öncesinde uzun yola da gittim, karma da ölçtüm, gazı 2,10'dan aldığımda km.de uzun yolda 167-170 kuruş yakıyordu, karma da 185-190 yakıyordu. Sübap ayarı sonrasında hiç test etmedim.. Senin araçda sanırım gaz ayarı gerçekten bozuk..
sanırım bozuk hocam lpg nin garanti kağıdına baktım bende önceki sahibi 69000 demi ne yaptırmış diye baktırmadım araç şuan 72000 de anlaşılan yaptırmam lazım. sübap ayarından önce 160 a zar zor çıkmıştı sanırım sübap ayarı ve lpg ayarının iyi olmadığının alametleriydi bu yakıt tüketimi ve düşük hız.

SuSeL

« Yanıtla #188 : Ocak 20, 2012, 02:17:06 ÖS »
Arkadaşlar benim hondanın elektrikli yan aynalarında sorun var. Heralde saga sola surtmekten mekanizmaları bozuldu. Düğmeye bastığımda ikisi de kapanmaya çalışıyor ama 3-4 milim hareket edip takılıyor. Yetkili sevisler değiştirilecek ikisi de diyorlar ama ben iyi bir elektrikçi ustasının içlerini açıp motorlarını kurcaladığında hallolacağını düşünüyorum. Acaba bu işi yapabilecek ankarada ozel honda servisi veya ustasi var mi bildiginiz.

carousal

« Yanıtla #189 : Ocak 21, 2012, 08:34:59 ÖS »
Arkadaşlar ben de bugün sübap ayarı ve gaz kelebeği temizliği yaptırdım, araca lpg taktıralı yaklaşık 21 bin 250 kilometre olmuştu. Aracın motor sesi inanılmaz değişti, birinci vitesten ikinci vitese geçiş müthiş rahatladı. Rahatlama şanzıman kaynaklı bir rahatlama değil, aracın devri itibariyle ikinci vitese geçişi çok daha rahat oluyor. Aracı 100 bin km'de aldığım için evveliyatı hakkında pek bir bilgim yok, acaba önceden hiç sübap ayarı yapıldı mı bilmiyorum ama sübap ayarı gerçekten iyi sonuç verdi.

Bir de otomatik şanzıman yağını değiştirsem içim rahatlayacak ancak usta gerek yok diyor, ama yağın rengi beni hiç tatmin etmiyor. Ne olacak bu durum bilmiyorum. :D

wordsman

« Yanıtla #190 : Ocak 22, 2012, 12:26:52 ÖS »
Arkadaşlar ben de bugün sübap ayarı ve gaz kelebeği temizliği yaptırdım, araca lpg taktıralı yaklaşık 21 bin 250 kilometre olmuştu. Aracın motor sesi inanılmaz değişti, birinci vitesten ikinci vitese geçiş müthiş rahatladı. Rahatlama şanzıman kaynaklı bir rahatlama değil, aracın devri itibariyle ikinci vitese geçişi çok daha rahat oluyor. Aracı 100 bin km'de aldığım için evveliyatı hakkında pek bir bilgim yok, acaba önceden hiç sübap ayarı yapıldı mı bilmiyorum ama sübap ayarı gerçekten iyi sonuç verdi.

Bir de otomatik şanzıman yağını değiştirsem içim rahatlayacak ancak usta gerek yok diyor, ama yağın rengi beni hiç tatmin etmiyor. Ne olacak bu durum bilmiyorum. :D

carousal, subap ayarını nerde ve kaç liraya yaptırdınız acaba?

zeybekus

« Yanıtla #191 : Ocak 26, 2012, 10:18:21 ÖS »
arkadaşlar 2004 makyajlı kasa civic ler doch vtec mi yoksa soch vtec mi  ?
yani vtec i sağlayan 3. kam profili sadece emme sübaplarındamı var yoksa hem emme hemde eksoz sübaplarındamı var ???
tecrübeli honda cı arkadaşların bilgisi varmı acaba ?

paradigma

« Yanıtla #192 : Ocak 27, 2012, 08:23:52 ÖÖ »
onlar soch vtec bildiğim kadarıyla. bu arada lpg ayarı yaptırdın mı hocam? değişti mi yakış oranın ve hızlanman?
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2012, 08:26:01 ÖÖ Gönderen: paradigma »

zeybekus

« Yanıtla #193 : Ocak 28, 2012, 04:15:59 ÖS »
onlar soch vtec bildiğim kadarıyla. bu arada lpg ayarı yaptırdın mı hocam? değişti mi yakış oranın ve hızlanman?

hondanın 1.6 larda doch vtec i yok galiba o zaman dimi ???
sanırım bizim bu 2004 ler vtec2 diye geçiyor, gerçi emin değilim ???
sonrasında çıkan i-vtec lerde soch galiba ???

bu arada sübap ayarından sonra gaz ayarına gittim. baktılar, bi alete bağladılar iyi gaz ayarı dediler. bakalım dün full ledim lpg yi tekrar bi hesaplıcam.
ama bir sorun daha var lpg nin garanti bitmeden onun için gidicem bi. lpg ye geçtikten sonra araba tam ısınana kadar benzine geçip tekrar lpg ye geçip duruyor. birkaç defa tekrarlıyor. lpg ciye sordum devam ederse garanti bitmeden gel belki ecu nun değişmesi gerekebilir dedi.
160 ı geçme olayını deneyemedim malum kar kış, Ankaranın yollar buz, valla dün akşam kışlık alpin4 ler bile hafif kayıyordu.

KonO

« Yanıtla #194 : Ocak 29, 2012, 02:28:14 ÖS »
özel servisler orijinal parça kullanıyor mu? kullandıkları parçalar belki orijinali kadar iyidir. ama bir yerde aracıma takılan yakıt filtresi patladı ve rezillik yaşadım. yetkili servisin taktığı sorun olsa illa kiş yol yardımı falan alrıdım ama bir kez özele gittim ve o da son oldu.
merhabalar tekrar;

zeybekus

« Yanıtla #195 : Şubat 02, 2012, 10:31:30 ÖÖ »
Ankara da usta deneme çalışmalarım devam ediyor.
Öncesinde sibop ayarı için Hondacı Kadire gitmiştim. 60 liraya sübap ayarı yapmıştı.

dün Şaşmaz daki Bar Honda İbrahim e gittim. Frenler uğultu yapıyordu. Disk fren olan önlerde disklerde sorun var gibi geldi bana.
Bar Honda Disklerin torna ile 16milime düşeceğini ve kurtarmayacağını söyledi. Diskleri değiştirdik, Bendix diye bir marka takıldı. Balatalar da FMK diye bi marka takılıydı. Sert olduklarını disklere zarar vereceğini söyledi. Onlarıda Bosch marka balatalarla değiştirdik. Ön fren disk ve balatalar + işçilik toplamda 340 lira ödedim.
Takılan parçalar, fiyat ve gittiğim yer hakkında fikri olan arkadaşların yorumları nasıl acaba ?

Ankarada Hondam için usta deneme ve en iyi ustayı bulma çalışmaları devam ediyor, gerçi hepsi işleri çıraklara kalfalara yaptırıyor o başka ... :)

paradigma

« Yanıtla #196 : Şubat 02, 2012, 02:03:39 ÖS »
Öncesinde sibop ayarı için Hondacı Kadire gitmiştim. 60 liraya sübap ayarı yapmıştı.

dün Şaşmaz daki Bar Honda İbrahim e gittim. Frenler uğultu yapıyordu. Disk fren olan önlerde disklerde sorun var gibi geldi bana.
Bar Honda Disklerin torna ile 16milime düşeceğini ve kurtarmayacağını söyledi. Diskleri değiştirdik, Bendix diye bir marka takıldı. Balatalar da FMK diye bi marka takılıydı. Sert olduklarını disklere zarar vereceğini söyledi. Onlarıda Bosch marka balatalarla değiştirdik. Ön fren disk ve balatalar + işçilik toplamda 340 lira ödedim.
Takılan parçalar, fiyat ve gittiğim yer hakkında fikri olan arkadaşların yorumları nasıl acaba ?

Ankarada Hondam için usta deneme ve en iyi ustayı bulma çalışmaları devam ediyor, gerçi hepsi işleri çıraklara kalfalara yaptırıyor o başka ... :)
Hocam, Ankara'da Bar Honda İbrahim diye biryer yok diye biliyorum. Bar Honda Hüseyin var. Ben de oraya gittim ve disklerle balataları değiştirdim, 10.000 bakımı yaptırdım. Eğer aynı yerden bahsediyorsak, benim arabaya da Hüseyin usta değil, başka birisi baktı. Ama bakan kişi ile konuştum ve eğer doğru ise söylediği, 86 yılından beri Honda üzerine çıraklıktan başlayıp çalışmış. Bora Honda'dan müdür değiştiği ve anlaşamadığı için 5-6 sene teknik servis olarak çalışıp ayrılmış ve 2004'den beri de Bar Hüseyin'de çalışıyormuş. İsmini şimdi hatırlayamadım arabama bakan ustanın. Ayrıca Hüseyin usta da belki ilk defa gidiyor olmamdan dolayı, bilemiyorum ama sürekli ustaya sorun olup olmadığını, nasıl gittiğini falan sordu. Diğer arabalara bakan kişiler de yapacağı iş biraz büyükse, yani normal bakım falan değilse, Hüseyin ustaya bilgi veriyordu.

Benim aracımın ön diskler ve balatalarını TRW ile değiştirdiler. Disk fiyatını hatırlıyorum, ikisini peşin 200 TL ye taktılar. Balataları hatırlayamıyorum. Benim yaptırdıklarım; Fren diskleri, balatalar, yağ (Castrol), yağ filtresi, antifiriz (castrol), hava filtresi, polen filtresi, bujiler, sübap ayarı. Sanırım başka birşey yapılmadı ve toplam 600 peşine yaptırdım. 750 gibi bir fiyat da kredi kartına çıkardılar.

zeybekus

« Yanıtla #197 : Şubat 02, 2012, 02:34:20 ÖS »

Hocam, Ankara'da Bar Honda İbrahim diye biryer yok diye biliyorum. Bar Honda Hüseyin var. Ben de oraya gittim ve disklerle balataları değiştirdim, 10.000 bakımı yaptırdım. Eğer aynı yerden bahsediyorsak, benim arabaya da Hüseyin usta değil, başka birisi baktı. Ama bakan kişi ile konuştum ve eğer doğru ise söylediği, 86 yılından beri Honda üzerine çıraklıktan başlayıp çalışmış. Bora Honda'dan müdür değiştiği ve anlaşamadığı için 5-6 sene teknik servis olarak çalışıp ayrılmış ve 2004'den beri de Bar Hüseyin'de çalışıyormuş. İsmini şimdi hatırlayamadım arabama bakan ustanın. Ayrıca Hüseyin usta da belki ilk defa gidiyor olmamdan dolayı, bilemiyorum ama sürekli ustaya sorun olup olmadığını, nasıl gittiğini falan sordu. Diğer arabalara bakan kişiler de yapacağı iş biraz büyükse, yani normal bakım falan değilse, Hüseyin ustaya bilgi veriyordu.

Benim aracımın ön diskler ve balatalarını TRW ile değiştirdiler. Disk fiyatını hatırlıyorum, ikisini peşin 200 TL ye taktılar. Balataları hatırlayamıyorum. Benim yaptırdıklarım; Fren diskleri, balatalar, yağ (Castrol), yağ filtresi, antifiriz (castrol), hava filtresi, polen filtresi, bujiler, sübap ayarı. Sanırım başka birşey yapılmadı ve toplam 600 peşine yaptırdım. 750 gibi bir fiyat da kredi kartına çıkardılar.

Hocam 2 tane bar honda var

biri bar honda ibrahim web sitesi   http://www.barotomotiv.com/

diğeri bar honda hüseyin web sitesi   http://www.barhuseyin.com/

bu arada hondacı kadir dende fiyat almıştım 3m marka disk balata 280 civarı demişti ne fiyat söylememişti.

paradigma

« Yanıtla #198 : Şubat 02, 2012, 02:36:19 ÖS »
hmm.. o zaman bar ibrahim hakkında görüşlerini bekliyoruz hocam..

zeybekus

« Yanıtla #199 : Şubat 02, 2012, 11:46:48 ÖS »
hmm.. o zaman bar ibrahim hakkında görüşlerini bekliyoruz hocam..

hocam pimpirikli bi adama benziyo yani bişey yaparken yada yaptırırken dikkatli yapan birine benziyor. arabayı aşağıda çalışanları yaparken ben yanında oturdum muhabbet ettik. diskin neden değişmesi gerekiyor anlattı. lpg taktırmazmış arabasına zarar verir diye falan ondan bahsetti. bikaç teknik bilgi sordum onlardada bilgisayarda şekiller üzerinde anlattı :)
arabam 70.000 de ve trigeri değiştir dedi biran önce. 2004 model, servis kayıtlarına göre hiç değişmemiş, değişim yılı geçmiş dedi. triger için gerekli parçaları Honda Bora dan alıyoruz orjinal parça dedi.

triger hakkında sizin fikirleriniz nelerdir. 80.000 e kadar beklemeyeyim biran önce değiştereyim mi ??? yoksa km si gelmemiş bişi olmazmı ???

bu arada hondacı kadir 80.000 bakımına kadar bekle bişi olmaz demişti.

herkes farklı bişi diyo anlamadım valla bişi  <783^2
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2012, 11:48:08 ÖS Gönderen: zeybekus »