Gönderen Konu: acil yardım...SRS IŞIĞI YANIYOR ?????  (Okunma sayısı 17259 defa)

civicex

acil yardım...SRS IŞIĞI YANIYOR ?????
« : Ocak 13, 2009, 09:47:48 ÖÖ »
Arkadaşlar selam.. 98model honda civic 1.6ies'im var..geçen gün yolda giderken kendiliğinden SRS uyarı ışığı yandı. o günden beri moral sıfır..

az çok kendi işimi görücek kadar bilgim var.teknik testek alıcak usta tanıdıklarımad var ama air bag sonuçta uğraşırken güm diye patlatmakta var.

biraz araştırdım,

emniyet kemer fişeklerinin ordaki müşürleri kontrol et dediler.dün akşam kontrol ettim her hangi bir aksaklık gözükmüyor.

back up sigortasını cıkart bekle dediler,cıkartıp bekledim tekrar taktım sonuç alamadım,akü kutup başınıda söküp bekledim yinede sonuç yok..

direksiyon altında kablolardan bahsedenler olmuş ve torpido altında tek kontrol etmediğim yerler bunlar.

birde makinaya bağlayıp sildirme olayı varmış ama 1-2 ay içinde tekrar yanar diyorlar???

konuyla ilgili çözüm önerilerinizi bekliyorum..başına gelen yada gören bilen duyan varsa  acil  S.O.S. talebinde bulunuyorum :)

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: acil yardım...SRS IŞIĞI YANIYOR ?????
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2009, 09:50:53 ÖÖ »
yapılcak herşeyi denemiş we yapılması gerekeni yazmışsın artık bi servise götür

civicex

« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2009, 10:00:12 ÖÖ »
galba öyle gözüküyor :)

yinede fikri olan varsa bekliyorum..hafta sonuna kadar halledemezsem izinli günümde servise doğru yol alıcaz artık..

teşekkürler

34N1005

civicex

« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2009, 10:08:58 ÖÖ »

ondermersin

« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2009, 10:19:16 ÖÖ »
bi arkadasımda da aynı sorun yasandı
servis ön tampondaki darbe sensörlerinden kaynaklandıgını söylemiş
zamanla böyle sıkıntılar yaşanabiliyor ama airbag in açılma olayına sebebiyet vermiyormuş
yetkili servis dışında birisi halletmeye çalışırsa airbag açılabilir dikkat etmek lazım

fzthgosm

« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2009, 11:57:47 ÖÖ »
servisinde anlayacagını zannetmiyorum.sadece parça değiştirmeyi biliyorlar

38 hasan 38

« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2009, 05:26:01 ÖS »
aynen benim 2001 dede aynı sorun var sağ ön sensör arızalı deyip duruyo nolcaksa bakalım sildirip sildirip kullanıyoruz.kesin sonuç bulamadım daha
en sonunda değiştirticekler bana

abhaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2009, 11:44:08 ÖS »
Benim aracımda da, hava yastığı uyarı lambasının sönmemesi sorunu oluştu.

Bilgisayarda sistemin sıfırlanması gerektiği vb. çözümler önerdi tanıdıklarım.

Kablo bağlantılarını kontrol ederken sol ön koltuk altında bulunan ve kaza anında koltukta oturulup oturulmadığını (park halinde olması durumu) kontrol eden  bağlantının tam oturmadığını görüp, yerine ittirdim. Aracı yeniden çalıştırdığımda sorunumun çözülmüş olduğunu gördüm.

Umarım sizinki de bu kadar basit bir sorundur.

Saygılarımla.

abhaz.

civicex

« Yanıtla #9 : Ocak 23, 2009, 09:25:37 ÖÖ »
arkadaşlar siteye geç dönüş yapabildim işlerimin yoğunlundan dolayı.

sorunum çözüldü..

geçtiğimiz hafta sonu bostancı sanayide sadece honda araçları ile ilgilenen bir ustaya gittim ismi suan tam aklımda değil. dükkanına gittiğimde bi vti'ın absi si ile uğraşıyordu.derdimi anlattım.wireless özelliği olan bi cihazı aracıma bağladı.bilgisayardan hatayı sildi ve su soruyu sordu akü kutup başını mı çıkarttınız?

:)

o an jetonum düştü ( ışık yanmadan 2 gün önce müzik sistemini bağlarken kutup başı oksitten gidip geldi.bende biraz gresleyip sorunu hallettim garaja kilitledim.2sonra yoldada olan olmuştu zaten.) neyse velhasıl ustanın titiz çalışıp nokta atışı yaptığını görünce doğru yere gittiğimi anladım.eline cekiç tornavida almadan sorunu halleti ya içim okadar rahat ki anlatamam.

bu tarz bir probleminiz var ise bu ustayı görün derim.

ücretide 20 TL yalnız kredi kartı geçmiyo nakit gidin :):)