Gönderen Konu: Accord 2003 Model 2.4 vites gecmeyip arıza lambası, vsa ve ABD ışığı yanmasi  (Okunma sayısı 4456 defa)

Exar Kun

Arkadaslar merhaba,
Bugun Kayseri'ye giderken 200km gittikten sonra araç vites yükseltmedi, yüksek devir gitmeye başladı hep. Sonra aracı durdurdum, kontak kapatıp tekrar çalıştırdım. 5-6 km normal gitti, sonra arıza lambası, vsa ışığı ve ikaz ışığı yanmaya başladı. Gene vites yükseltmiyordu. Bir sure sonra Vites D ışığı yanıp yanıp sonmeye başladı. Zaten 3 vites den yukarı çıkmıyordu, 30 km bu sekilde gitmek zorunda kaldım, hicbiryer yoktu oyle durulacak. 30-35 km sonra vites düzeldi, normal 5. Vitese falan atmaya başladı. Vites D ışığı normale dondü, vsa ve ikaz lambası söndü, ama arıza lambası yanık kaldı.
Acaba sorun nedir ?
Kayseri'de mutlaka bir yere göstereyim mı, yoksa Anakaraya doneme kadar bir sorun olur mu ?
Su an vites geçişinde bir sorun yok, APP sensörü arızası mı, selenoidlerde mı sorun acaba ?
Fakat su an vites geçişlerinde sorun yok, ama arıza lambası sonmedi.
Yemek falan yemek icin aracı durdurdum, 25-30 dakika. Geri calistirinca arıza lambası da söndü.

Yorum yapan olursa sevinirim. Aracım 2004 Honda accord 2.4

Kayseri'de baktırayım mı, Ankara ya gelmem de bir sıkıntı olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

türkay

Bence Kayseride yetkili servise kesinlikle gösterin en azından bilgisayara bağlanıp kontrol edilir arızanın ne olduğu az çok ortaya çıkar içiniz rahat eder.

Exar Kun

Pazartesi gösterebilirim en erken zaten. Kısa mesafede binmem gerekli araca. Su an bir sıkıntı yok ama dediğiniz gibi Pazartesi erkenden gidip göstermek lazım bence de. Teşekkürler...

dogancancavuslu

sorununuzu çözdünüz mü bendede buna benzer bir olay oldu yarın göstereceğim ustaya ama zonguldak da yaşadığım için ustalar çok bilgili değil bu konuda.

honda2002

takip

Exar Kun

Hocam aracın 5. Vites çanağının balata bitmis.
Tum sanzimani revizyona soktum. 2.4 ler icin orijinal sanzuman parçaları (balatalar, revizyon seti...vs) bulunuyor. Revizyon fiyatı degisiklik gösteriyor. Fiyat alın 3-4 yerden(yaklaşık 2-3 bin tl) malzeme 750-800 tl (sanzuman yagi dahil)

honda2002

istanbul bostancida iyi bir sanzumanci var.
tavsiye ederim

Draw16

Hocam bu arızada bilgisayarda oluşan arıza kodu neydi acaba

serdar_ay

merhabalar sorun tamamen ortadan kalktımı şansuman revize edildikten sonra herhangi bi problem yaşadınız mı ve bu durumla karşılaşan (d ışığı yanıp sönen ) başka arkadaşlar varmı bi toplanalım lütfen