Gönderen Konu: 99 ies hararet sorunu  (Okunma sayısı 478 defa)

Sedat_35

99 ies hararet sorunu
« : Eylül 04, 2018, 12:42:32 ÖS »

Merhaba hondacilar, 99 model ies in var  bir ay önce cumartesi borusu patladığı için hararet ettirdim, benzinlige gidesiye kadar 3 km falan klrmlzl da gitti.en son şişti kaldı.cektim benzinlige soğuttuktan
Arlzayl giderdim yoluma 2 kere daha soğutarak devam ettim makina çalıştı,Honda harici olsa yatardl.
Sonra radyatör şişmiş değişti,termostat,fan busuru değişti,araba düz de 250 300 km git sorun yok ama slcakda rampada az zorlaylnca hareket normalin üzerine clklp iniyor dalgalanıyor,yedek kaba su basıp soguguncada geri çekiyor,,olduğum yerde sağlam Honda Cl yok,götürdüm motor yapmaya kadar yolu var dedi.
Dediğim gibi arkadaşlar gece serinde 500 km yapsan gider ama slcakda hararet dalgalanıyor,yardlmlarinizi bekliyorum. <783^2

Sedat_35

Ynt: 99 ies hararet sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 04, 2018, 01:00:23 ÖS »
Merhaba honda cilar, 99 model ies im var  bir ay önce borusu patladığı için hararet ettirdim, benzinlige gidesiye kadar 3 km falan klrmlzl da gitti.en son şişti kaldı. orada biraz soğutup hemen bir arabayla cektim benzinlige motoru iyice soğuttum,suyunu doldurdum
Arlzayl giderdim,çalıştırdım çalıştı sorunsuz fan devreye girdi çıktı tekrar suyunu tamamladım vs sorunsuz yoluma 2 kere daha soğutarak devam ettim,Honda harici olsa yatardl.
Sonra radyatör şişmiş değişti,termostat,fan busuru değişti,araba düz de 250 300 km git sorun yok ama slcakda rampada az zorlaylnca hareket normalin üzerine clklp iniyor dalgalanıyor,yedek kaba su basıp soguguncada geri çekiyor,,yağda su yok yada su da yağ yok ,olduğum yerde sağlam Honda Cl yok,götürdüm kapak taşlanacak motor yapmaya kadar yolu var dedi.
Dediğim gibi arkadaşlar gece serinde 500 km yapsan gider ama slcakda hararet dalgalanıyor,yardlmlarinizi bekliyorum. <783^2

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Eylül 05, 2018, 11:09:26 ÖÖ »
Açmadan kapağın taşlanacağını nasıl görmüş onu anlayamadım, ama conta yanmış gibi duruyor. Motoru bulunduğunuz yere en yakın büyük şehirde güvenilir bir Honda özel servisinde açtırın.

Sedat_35

« Yanıtla #3 : Eylül 05, 2018, 01:04:26 ÖS »
teşekkür ederim yorumunuz için;
ustanın hondalar da conta olmaz çelik çonta vs demesi benim kafamı karıştır dı.
bugün izmir den 2 ustayı aradım ikisi de conta dedi;
1000 1200 arası masraf çıkardı,
İzmir den Elif honda servisi nasıl dır bilgisi olan varmı oaraya gitmeyi düşünüyorum.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #4 : Eylül 05, 2018, 01:17:58 ÖS »
Bende 94 model civic var, conta ile çok anılarım var iyi bilirim yani. :)

Elif Honda'yı duymadım ama Performans Honda hakkında genelde iyi yorumlar var.

looper2

« Yanıtla #5 : Eylül 05, 2018, 02:30:58 ÖS »
Geçmiş olsun krdeş. aynı şey benimde başıma geldi. %90 conta yanmıştır ve kpağin taşlanacak duruma gelmiştir. Çünkü benimki öle oldu. bu yüzden de su eksiltıyor ve suda azalınca devirdimi tamamlayamadığı için hava yapıp hararet kaldırıyordur.  benim bildiğim bunu anlamanın 2 yolu var.
1. si radyatörüne hortumu daya  su fullenmeyip devamlı köpürürse
2. si akşamdan arabanı rampa yukar parket,  sabah kalktığında egzoz altına su indirmişse contan yanık demektir.
Amma egzoza değilde suyu motorada indirebilir. o zaman motoru kucaklarsın. motor yağını kontrol et derim.   

Sedat_35

« Yanıtla #6 : Eylül 05, 2018, 03:02:04 ÖS »
teşekkürler yorumlarınız için;
dediğim gibi gece 250 km yol yaptım serin de sorun yok ama sadece durunca dalgalanıyor,Birde fan da geç açıyor öyle olunca,ama,fan büşürü,termostat,yenilendi,fanda sorun yok,
performans honda dediğiniz gibi iyi yorumlar var ama biraz yer olarak ters geliyor.