Gönderen Konu: Hararet Sorunu !!! Yardım Edin Arkadaşlar :( 2005 Makyajlı kasa civic  (Okunma sayısı 22021 defa)

poyraz_41

• VeLi AY
Ynt: Hararet Sorunu !!! Yardım Edin Arkadaşlar :( 2005 Makyajlı kasa civic
« Yanıtla #25 : Temmuz 28, 2012, 10:39:59 ÖS »
Ben hala tüp bağlantıları olduğu konusunda ısrarcıyım. Aynı sorun bende de vardı sadece arabayı sıkıştırınca ve rampa çıkınca yapıyordu.

Oukanns , bende lpg den şüphelenmiyo değilim valla çünkü lpg takıldıktan sonra bu sorunla karşılaştım . Ama kafamı  karıstıran sey aracı yenı almam ve ilk uzun yolumu lpg de yapmam o yuzden kesın lpg dıyemıyorum . Taktırdıgım yere baglantıları kontrol edebılırmıyız desem adamlar yanlıs olsa bıle hatalarını kabul etmz o yuzden sorun yok dıyecektır acaba emın olmak ıcın baska bı lpgcıye göstersem mi _?

hangover

« Yanıtla #26 : Temmuz 29, 2012, 01:13:07 ÖÖ »
Ben hala tüp bağlantıları olduğu konusunda ısrarcıyım. Aynı sorun bende de vardı sadece arabayı sıkıştırınca ve rampa çıkınca yapıyordu.

Oukanns , bende lpg den şüphelenmiyo değilim valla çünkü lpg takıldıktan sonra bu sorunla karşılaştım . Ama kafamı  karıstıran sey aracı yenı almam ve ilk uzun yolumu lpg de yapmam o yuzden kesın lpg dıyemıyorum . Taktırdıgım yere baglantıları kontrol edebılırmıyız desem adamlar yanlıs olsa bıle hatalarını kabul etmz o yuzden sorun yok dıyecektır acaba emın olmak ıcın baska bı lpgcıye göstersem mi _?

hatalarını mutlaka kabul ederler gibime geliyor çünkü kötü reklam diye bişi var. sen sağda solda adamların kötü reklamını yapmanı istemezler.
su kabı olayıda: eğilip bakınca max yeri var. bazen elimin ayarı kaçar ve fazla doldururum. ozamanlarda araç suyu gençleşmeden atar hatta atarken araç süratli diye ordan fışkıran su rüzgaeın etkisiyle motor içinin arka taraflarını bile ıslatır. oradan sürekli suyu atıp motorda su bırakmama gibi bir durumun olacağını pek düşünmüyorum

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #27 : Temmuz 29, 2012, 03:29:01 ÖÖ »
Ben hala tüp baðlantýlarý olduðu konusunda ýsrarcýyým. Ayný sorun bende de vardý sadece arabayý sýkýþtýrýnca ve rampa çýkýnca yapýyordu.

Oukanns , bende lpg den þüphelenmiyo deðilim valla çünkü lpg takýldýktan sonra bu sorunla karþýlaþtým . Ama kafamý  karýstýran sey aracý yený almam ve ilk uzun yolumu lpg de yapmam o yuzden kesýn lpg dýyemýyorum . Taktýrdýgým yere baglantýlarý kontrol edebýlýrmýyýz desem adamlar yanlýs olsa býle hatalarýný kabul etmz o yuzden sorun yok dýyecektýr acaba emýn olmak ýcýn baska bý lpgcýye göstersem mi _?

hatalarýný mutlaka kabul ederler gibime geliyor çünkü kötü reklam diye biþi var. sen saðda solda adamlarýn kötü reklamýný yapmaný istemezler.
su kabý olayýda: eðilip bakýnca max yeri var. bazen elimin ayarý kaçar ve fazla doldururum. ozamanlarda araç suyu gençleþmeden atar hatta atarken araç süratli diye ordan fýþkýran su rüzgaeýn etkisiyle motor içinin arka taraflarýný bile ýslatýr. oradan sürekli suyu atýp motorda su býrakmama gibi bir durumun olacaðýný pek düþünmüyorum

Taktirdgm yere gdicm sorun yok derse emin olmak icin bska bir yere daha gosteririm olmazsa arkadaslar contam yanmis olsa surekli su eksiltir dimi dogrumuyum aracmda su eksltme yok sadece skstrdgmda genlesme kabna su attgndan eksiliyor su !

hangover

« Yanıtla #28 : Temmuz 29, 2012, 03:57:52 ÖÖ »
Ben hala tüp baðlantýlarý olduðu konusunda ýsrarcýyým. Ayný sorun bende de vardý sadece arabayý sýkýþtýrýnca ve rampa çýkýnca yapýyordu.

Oukanns , bende lpg den þüphelenmiyo deðilim valla çünkü lpg takýldýktan sonra bu sorunla karþýlaþtým . Ama kafamý  karýstýran sey aracý yený almam ve ilk uzun yolumu lpg de yapmam o yuzden kesýn lpg dýyemýyorum . Taktýrdýgým yere baglantýlarý kontrol edebýlýrmýyýz desem adamlar yanlýs olsa býle hatalarýný kabul etmz o yuzden sorun yok dýyecektýr acaba emýn olmak ýcýn baska bý lpgcýye göstersem mi _?

hatalarýný mutlaka kabul ederler gibime geliyor çünkü kötü reklam diye biþi var. sen saðda solda adamlarýn kötü reklamýný yapmaný istemezler.
su kabý olayýda: eðilip bakýnca max yeri var. bazen elimin ayarý kaçar ve fazla doldururum. ozamanlarda araç suyu gençleþmeden atar hatta atarken araç süratli diye ordan fýþkýran su rüzgaeýn etkisiyle motor içinin arka taraflarýný bile ýslatýr. oradan sürekli suyu atýp motorda su býrakmama gibi bir durumun olacaðýný pek düþünmüyorum

Taktirdgm yere gdicm sorun yok derse emin olmak icin bska bir yere daha gosteririm olmazsa arkadaslar contam yanmis olsa surekli su eksiltir dimi dogrumuyum aracmda su eksltme yok sadece skstrdgmda genlesme kabna su attgndan eksiliyor su !

hocam bak sana başıma gelen bir örnek daha vereyim.  conta yaktım sıkışık trafikte. mecbur yol aldım dükkana geldim gelene kadar yokuşları zor çıktı araç bayıla bayıla. dükkandan sanayiye gideyim dedim araç kontak basmadı. yani bastıda motoru çevirmedi. marş motoru krank kasnağını döndüremedi. o anda bi hata yaptım aracı vurdurdum bikaç kez çalışmadı. çekitk sanayiye. olay şu conta komple yanık motor yağına motor suyu karışmış ve motor kitlemiş. aracı vurdurmaya çalışırkende marş motorunun dişlisini kırmışız. yani senin su motorun içine giderse büyük sıkıntılar doğururdu zaten. bi ihtimal senin radyatör kapağını bi kontrol et contaları dişleri ne alemde.

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #29 : Temmuz 29, 2012, 04:51:33 ÖÖ »
Radyator kapagmi kontrol ettm normal gorunuyor ama tam emin dglm sonucta siradan bi kapak dgl belli bi basinc aralgi calisan bi kapak radyatoru temizletmeyi dusunuyorum sorunum duzelmese bile bakim amacli olur dye radyator kapagna servs 70 tl fyat verdi almaya calscgm bu arada bilgi amacli radyator fyatni sordum 940 tl dyo servs 3 servsi aradm fyt ayni cok pahali orjnl parcalar :-(

Vtec.II

« Yanıtla #30 : Temmuz 29, 2012, 05:07:58 ÖÖ »
fanları direk bağlamayı düşündüm o an öyle bi imkanım olmadığı için..

Yanınızda ataç bulundurun sorunu çözene kadar.:) Fanın fişini çekip atacı direk bağladığınızda sürekli çalışıcaktır.
Umarım sıkıntısız halledersiniz..
« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2012, 05:08:13 ÖÖ Gönderen: Vtec.II »

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #31 : Temmuz 29, 2012, 02:18:00 ÖS »
fanları direk bağlamayı düşündüm o an öyle bi imkanım olmadığı için..

Yanınızda ataç bulundurun sorunu çözene kadar.:) Fanın fişini çekip atacı direk bağladığınızda sürekli çalışıcaktır.
Umarım sıkıntısız halledersiniz..

Fanın fişi derken Fan Müşürünün soketini çıkarıp soketi kısa devre yaparak çalıştırmayı gebzeye geldikten sonra ögrendım . O yuzden uygulayamadım

survivalcem

• cem
« Yanıtla #32 : Temmuz 30, 2012, 10:53:42 ÖS »
Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.Yanlış anlamayın sizin kadar iyi anlamam ama yaşadığım bi sorun olduğu için paylaşmak istedim...

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #33 : Temmuz 30, 2012, 11:49:24 ÖS »
Faydalý olabildiysem ne mutlu bana.Yanlýþ anlamayýn sizin kadar iyi anlamam ama yaþadýðým bi sorun olduðu için paylaþmak istedim...
Dusuncelerini paylastgn icin tskler cem, soyldgn sorunumla ilgli olmasada ek bilgi oldu aklimin kosesinde olack hep tsk tekrardan

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #34 : Ağustos 11, 2012, 09:09:39 ÖS »
Arkadaslar,
Radyator kapagini degistrdm suana kadar hic genlesme kabina su atmadi normalde 15-20 dk sikistrsam atardi sanirim duzeldi tabi uzun yol yapamadim daha + uzulerk  Sorunum cozuldukten sonra koymayi dusundum dun antfriz sormaya gttm litresine 15 tl dedi kiemizi antifirz arkadaslar sizce nasil antfrz kullanmaliyim + ne kadar antfrz almam gerekir saf su antfrz karisimi hazir mi oluyor yoksa ben mi hazirlayacagm tecrubesi olan uzunca aciklarsa sevinirim nasil konulur ve ne kadar koyulur ??

hangover

« Yanıtla #35 : Ağustos 11, 2012, 09:29:14 ÖS »
hocam onun oranı varda ben kışın po nun kırmızısını aldım okadar pahalı değildi sanırım tamda hatırlamıyorum aldığım fiyatı. ilk önce motor suyunu boşaltıyosun. direksiyon tarafında radyatörün altında tıpası var. açıyosun radyatör kapağını falanda açıyosun. aracın ön tamponun altından elini sokunca bulursun tahliye tıpasını. ben komple boşaltıp bi bidon antifiriz koydum üzerini suyla tamamladım.

poyraz_41

• VeLi AY
« Yanıtla #36 : Ağustos 12, 2012, 08:35:19 ÖÖ »
hocam onun oraný varda ben kýþýn po nun kýrmýzýsýný aldým okadar pahalý deðildi sanýrým tamda hatýrlamýyorum aldýðým fiyatý. ilk önce motor suyunu boþaltýyosun. direksiyon tarafýnda radyatörün altýnda týpasý var. açýyosun radyatör kapaðýný falanda açýyosun. aracýn ön tamponun altýndan elini sokunca bulursun tahliye týpasýný. ben komple boþaltýp bi bidon antifiriz koydum üzerini suyla tamamladým.

Anladim kardesm saolasin acaba tam orani nedr

hondaugur

SELAM ARKADASLAR BENIMDE AYNI SORUNUM VAR HONDA CIVIC VTECH 2005 MODEL YEDEK SU DEPOSUNDA SIKISINCA TAHLIYEDEN BOSALTTIGINI GÖRDÜM ACABA BENIMDE MI RADYOTÖR KAPAGI OLABILIR DIGER ARKADASINKI GIBI
AYNI YORUMLARI BANADA USTA DEMISTI CONTA YANMISTIR DIYE BAKMADAN AMA YAPTIRMADIM SIKISTIGI ZAMAN OLUYOR...
SORUN AYNI MIDIR SIZCE YARDIM EDERSENIZ SEVINIRIM

hangover

yedeği çok doldurma . onun seviyesi aşağıda. sen suyu görücem diye doldurursan genleşen su artı su pompası basıncıyla atar kapaktan. birde ne olur ne olmaz radyatör temizliği yaptır yada yapabiliyosan kendin yap.

hondaugur

« Yanıtla #39 : Ocak 05, 2014, 11:25:41 ÖÖ »
selam arkadaslar benımde aynı sorunum var... honda cıvıc vtech 2004 model makyajlı kasa
aracım anıden hararet tavan yapıyor.. arkadasın gıbı su ekleyıp yuklenmedıgım sürece sıkıntı yok... yagda su karısmamıs...cekışte hıc problem yok... tahlıye suyu yarım radyotör tam.. hararet yaptıgında yedek su deposu dolmus olmuyor ve fokurdamıs oluyor.. ama hıc bı zaman hararetı tam yükseltmedımm tavan yapmadı..yanı conta yanmıs ıhtımalı olmamasını düşünüyorum..radyötör delik degıl cünkü söktürüp baktırmıstım..acaba delık mı var radyotördekı su neden azalıyor dıye..
gecenlerde yedek su deposundan tasıp aktıgını gördüm ama radyotörden ılave yapıyorum ...sizce sorun aynı mıdır yoksa baska ıhtımal olabılır mı....bılgınız ıcın tskler