Gönderen Konu: 2018 Civic Arka Cam Çerçevesi Boya Atma  (Okunma sayısı 790 defa)

kadir727

  • İleti: 1
2018 Civic Arka Cam Çerçevesi Boya Atma
« : Ocak 20, 2021, 12:39:51 ÖS »
İyi günler arkadaşlar 2018 5. ay çıkışlı civic aracımın Arka camla tavanın birleştiği noktadan boya atması başlamış ve tavana doğru ilerlemiş, aracımda kaza boya hiçbir şey yok, aracım garanti kapsamında ve tüm bakımları serviste yapılmakta. Sanayideki boyacılara fikir amaçlı gösterdiğimde fabrikasyon hatadır dendi, Honda servisle görüşmemde ise aracın resimlerini çekip fabrikaya sundular, ücretsiz garanti kapsamında boyanır dediler. Benima aracım orjinal ve çok değer kaybı olur. Daha önce başına gelen oldumu? Nasıl bir yol izlemem gerek fikirlerinizi bekliyorum.kenany

  • İleti: 3
Ynt: 2018 Civic Arka Cam Çerçevesi Boya Atma
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2021, 09:08:14 ÖÖ »
    Meydana gelen bir kaza sonrası aracın kaza öncesi hasarsız ikinci el piyasa değeri ile kaza meydana geldikten ve tamir edildikten sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki farka araç değer kaybı denmektedir.

Kaza sonrasında hasar gören aracınızı en orijinal parçalar ile aslına uygun olarak tamirini gerçekleştirseniz bile bu hasar geçmişi kayıtlara geçecektir ve aracınızın ikinci el piyasasında talep edilebilirliği eskiye nazaran azalacaktır.

Söz konusu haksız fiilinden kaynaklı değer kaybı zararının giderilmesi için kusursuz veya daha az kusuru olan taraf kendisinden daha çok kusurlu veya tam kusurlu olan tarafa (ya da sigortacısına)talepte bulunabilecektir. Değer kaybı başvurusu ve diğer şartları öğrenmek için https://or.av.tr/faaliyet-alanlari/trafik-kazasi-avukati-sigorta/arac-deger-kaybi-avukati/ adresini ziyaret edebilirsiniz.