Gönderen Konu: Uzun yolda hararet  (Okunma sayısı 43467 defa)

mfbalmustafa

Ynt: Uzun yolda hararet
« Yanıtla #50 : Temmuz 25, 2021, 03:15:28 ÖÖ »
herkese merhaba.. benim de başımda bir bela var. aslında sorun honda dan anlayan olmaması varsa da bize rasgelmiyor sanırım. 3 yıl önce vtec 2006 aldım. aldıktan bir iki gün sonra otobanda ömrümü yedi otobanda. yavuz sultan selim köprüsünü geçerken. neyse 3-4 tamirci sorduk hareret kimikapak, kimi müşür filan. 2 defa conta değişti kapkalar müşürler en az 2 şer defa. artık motor bakıyoz komple ve kabuslar tabi sandık motor filan işi gücü bıraktım. üzerinde düşüne düşüne bir gün yokuş yukarı çıkarken yine hareret yaptı aracı durdurdum gaz verdim hareret düştü. demekki suyu çevirremiyor su pompası. zorla ustaya pompayı değiştirtim. 2 yıldır kullanıyordum pompa imiş. ancak bayram öncesi 1 hafta önce sıcaklık 40 ları gorunce hareret yine yükselmeye başladı. motora devir verince düzeliyor. ancak sorun sanırım yüksek sıckalık motor blokuna birşey yapıyor catlak filan su haznesine yanmış gaz kaçıyoır sanırım o da suyu genleşme tankına ve su azalıyor herhalde. ..inşallah böyle değildir. görecez. benden once sahibi bu rezilliği çektiği için satmış olmalı anlayan da yok hırpalana hırpalana motor da oluyor sanırım. istanbul bu hareret sorunu anlayan ustanız varsa önerebilir misiniz. arızasını biz bulmaya çalışmasak da bir insan evladı şakkadanak dese şurdan diye. uzun oldu kusura bakmayın. insan araç hareret yapıp bayramdda evde otorunca tğm hafta gereçketen stresli zor oluyor.