Gönderen Konu: 2008 Accord motorda ses problemi acil yardım  (Okunma sayısı 1114 defa)

Hondacı Mülayim

2008 Accord motorda ses problemi acil yardım
« : Ekim 12, 2017, 11:34:49 ÖS »
Arkadaşlar iyi geceler. Accord 2008 2.0 executive sahibiyim. Bakımlarını filan hiç geçirmeden yaptırmaya dikkat ederim. En son 1000 km önce subap ayarı ve yağ bakımı yaptırdım. Ayrıca fren disklerini değiştirdik. Bikaç seferdir başıma gelen bi olayı paylaşıcam. Fikirlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. İşten çıkıp eve giderken en son bugün başıma geldi, şöyle ki; normal trafikte seyir halindeyken kırmızı ışıkta durdum. Aracın ön tarafından düzenli frekansta tıkırtı sesi gelmeye başladı. Artıp azalmayan bi ses. Tarif etmem gerekirse dikiş makinelerinin pedalına basınca çıkan sese çok benziyor, veya zippo tarzı çakmakların kapak açılış sesi gibi hafif metalik vurma sesi. Bu olay daha önce bikaç sefer başıma geldiğinde vitesi `d` modundan `p veya n` moduna alıp tekrar yola devam ettiğimde ses kesilmişti. Bugün öyle yapmayıp vitesle hiç oynamadım. Ses kesilmedi ve aracımı uygun biyere çekip stop etmeden vites `d` modunda kaputu açıp baktım ve ses buradan geliyordu. Aracım LPG`li ve 165bin km`de. Aslında kaputu açıp video çekmiştim ama burada nasıl yükleyeceğimi şimdilik bilmiyorum. Bu konuda teşhisiniz ve önerileriniz ne olur. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.