Gönderen Konu: 2007 Model Otomatik City Motor Soğukken Ortaya Çıkan Sorun  (Okunma sayısı 796 defa)

mrtbykk

Herkese merhabalar,
2007 Model, 230.000 km'de Otomatik Honda City aracım var.  Bir süredir sabahları ilk çalıştırmada hemen hareket etmek istemem halinde araba gitmekte zorlanıyor ve  tırrrrr tarrrrrrr benzeri sesler çıkarmakta.
Hareket etmeden ısınmasını beklersem (motor sıcaklığını gösterir mavi lamba söndüğü zaman) hareket edebiliyorum. Isındığı zaman hiçbir sorun yaşamadan devam edebiliyorum.
Bir umut şanzuman yağını yetkili serviste değiştirdim ama düzelmedi. Bu sorunu yaşayan ve çözüme ulaşan arkadaşımız var mı? Teşekkür ederim.

lemalon

Ynt: 2007 Model Otomatik City Motor Soğukken Ortaya Çıkan Sorun
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2023, 10:25:14 ÖÖ »
Merhaba hocam, sorunun kaynağı elektriksel olabilir. Bence beyni ve sensörleri kontrol ettirin.

mrtbykk

Ynt: 2007 Model Otomatik City Motor Soğukken Ortaya Çıkan Sorun
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2023, 07:03:19 ÖS »
Sevgili lemalon hocam öneriniz için teşekkür ederim.
Son durumu yazayım belki faydalanan arkadaşlarımız olabilir.
Ankara'da yaklaşık 7 şanzuman servisine gösterip fikir aldım. Tamamı şanzumanı açıp bakacaklarını, daha önce bu arızayı veren çok araç tamir ettiklerini ve masrafın ortalama 30 bin TL civarında olacağını söylediler.
İçime sinen bir yer olmadığı için bırakamadım. Bakım için gittiğim servise tekrar gittim ve buji, bobin kontrol (gerekirse değişim) ile subap ayarı yapmasını istedim.
Sonuç olarak 8 bobin ve 8 buji değiştirildi, subap ayarı yapıldı ve araç düzeldi çok şükür