Gönderen Konu: 2007 elegance Lastik Ebatları değişirse süspansiyon iyileşirmi 'YARDIM'?  (Okunma sayısı 7503 defa)

pilottu

Arkadaşlar,Acaba diyorum lastikleri 205 60 16 yapsak (mevcut 205 55 16)süspansiyonda rahatlama olur mu?veya ne yaparsak biraz daha konforlu olur.Yollar malum,Japonya'da yaşamıyoruz tecrübesi olan arkadaş cevaplarsa sevinirim.

06FAT68

60yanak aracını yükseltir ve yol stabilitiseni bozar araç lastik ebatları hassas araştırmlar neticesinde bulunur ama tavsiye edilceğini sanmıyorum kadranını bile etkiler

pilottu

civic'ten önce jetta vardı.Motor olarak değil ama kasa ve süspansiyon olarak jetta'yı çok aratıyor.Punto Şirket aracım var,o bile bukadar sert değil.Yokmu acaba bir çaresi.En küçük çukurda arabanın 99 kemiği oynuyor.

honda2002

Arkadaşlar,Acaba diyorum lastikleri 205 60 16 yapsak (mevcut 205 55 16)süspansiyonda rahatlama olur mu?veya ne yaparsak biraz daha konforlu olur.Yollar malum,Japonya'da yaşamıyoruz tecrübesi olan arkadaş cevaplarsa sevinirim.

Aracin fabrika standardi hangi ebat ki ?
Dream modelini de baz alip kiyas yapabilirsin.
Konfor istiyorsan 205/60/16 olumlu etkiler. Sonucta yanak 1cm artacak aracta 1 cm yukselecek ancak 1cm konfora oldukca olumlu etki edebilir.

pilottu

Aracin fabrika standardi hangi ebat ki ?
Dream modelini de baz alip kiyas yapabilirsin.
Konfor istiyorsan 205/60/16 olumlu etkiler. Sonucta yanak 1cm artacak aracta 1 cm yukselecek ancak 1cm konfora oldukca olumlu etki edebilir.
Olabilir diyorsunuz yani.Arcımın lastik değişme zamanı geldi.Üzerindekiler orjnal ebat'205/55/16' ozaman 205/60/16 bana görede olumlu duruyo.

pilottu

Arkadaşlar,süspansiyon iyileştirme konusuyls ilgili daha fazla görüşü veya önerisi olan varsa lütfen yazsın!!

hondaciwic

pekı yol tutusunuda olumlu etkıler degılmı

honda2002

Arkadaşlar,süspansiyon iyileştirme konusuyls ilgili daha fazla görüşü veya önerisi olan varsa lütfen yazsın!!

Jantla oynamak istemezsin herhalde.
Yoksa 205/65/15 konforu cok artirir.

honda2002

205/60/16 da aracin yulsekligi artacagindan ve yanak daha esneyeceginden yol tutus olumsuz etkilenir ancak bence normal kullanimda anlasilmaz bile

pilottu

205/60/16 da aracin yulsekligi artacagindan ve yanak daha esneyeceginden yol tutus olumsuz etkilenir ancak bence normal kullanimda anlasilmaz bile
Marka-model öneriniz varmı?

honda2002

Michelini sessizlikte ve yol tutusta cok oneriyorlar
Bende de michelin var.
Bence degerlendirmeye al.
Diger arkadaslar da tavsiyede bulunurlar mutlaka.

pilottu

Michelini sessizlikte ve yol tutusta cok oneriyorlar
Bende de michelin var.
Bence degerlendirmeye al.
Diger arkadaslar da tavsiyede bulunurlar mutlaka.

Teşekkürler.Tavsiyenize uyucam.