Gönderen Konu: 2005 Civic İçin Lastik Tavsiyesi  (Okunma sayısı 5675 defa)

bgr815

2005 Civic İçin Lastik Tavsiyesi
« : Nisan 08, 2011, 10:14:10 ÖS »
İyi akşamlar arkadaşlar...Yarına lastikleri yenilicem 195-60-15 ebatlarında lastik bakıyorum. 1 haftadır internetten araştırmama rağmen her lastik için iyi kötü bir çok şey denmiş. Arabada fabrika çıkış lastikleri Michelin Primacydi ve baya memnundum ancak sanırım artık üretilmiyor bu ebatlarda. Sizden ricam lütfen bir tavsiye verin arabayı ailemde kullandığı için öncelikle güvenli olması sonra uzun ömür sonrada konfor. Yarın alıcağım için biraz acil olarak ilgilenirseniz sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

galantus

Ynt: 2005 Civic İçin Lastik Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2011, 01:58:36 ÖÖ »
yerli malı olduğu için 195 65 15 petlas aldım cok ta memnunum. Firma el değiştirdi ve artık cok kaliteli otomabil lastiği yapıyorlar bir bakın derim.

chevasil

« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2011, 11:10:55 ÖÖ »
üstadım bende ilk michellin almayı düşündüm sonra ustamın söylediğine göre michellin yumusak lastikmiş bu lastıkle taşlı yollara gırmeyeceksen al kullan dedı yumusak oldugundan asfalt lastıgıymıs bozuk yolda cabuk yıpranır demişti. 2 lastik bayiliği vardı 1. michellin 2.continental ben senede 1 kere köye gittigimiz için michellin tercih etmedim. onun yerıne contınental premıumcontact 2 aldım 1 senedir kullanıyorum yagmurlu havalarda tutuşu gayet guzel. önceki lastiğimde goodyear'dı 1. viteste sardırıyordu hep lastikler. contınental'de öyle birşey yaşamadım. michelini seciceksen dediğim gibi bozuk yola girmediğin sürece iyi suan en ıyı lastiktir. continental michelline göre fiyat olarak düşük.

vtec26

« Yanıtla #3 : Nisan 09, 2011, 11:41:40 ÖÖ »
tek bi marka veripte bu iyi diyemem birçok kaliteli pahalı lastik markaları var ilk başta aracı ne için kullanıyosunuz onu cevabını vermek gerekir.

esso06

« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2011, 09:27:18 ÖS »
Michelin kullanıyorum çok kaliteli..Daha önce Bridge vardı asfalt sesini olduğu gibi içeri veriyordu.Michelinle bayağı kesildi+yakıtda sanki daha iyi ama yol tutuş açısından bridge bence azcık daha başarılıydı..

Mustafa3602

« Yanıtla #5 : Nisan 09, 2011, 09:35:31 ÖS »
Michelin kardeş başka tanımam yol tutuş mükemmel.

idedeler

« Yanıtla #6 : Nisan 09, 2011, 09:37:22 ÖS »
kardeşim ben continental contipremiumcontact2 aldım yaklaşık 2 ay önce lastikler mükemmel yolu zamk  gibi tutuyor

Mustafa3602

« Yanıtla #7 : Nisan 09, 2011, 09:39:40 ÖS »
ben 2 ki araçta kullandım michelini vw caddy ,civic ex mesala benim araçta abs filan yok yağışta güzel tutuyor kaymıyor kolay kolay. zaten kuru asfaltta anlatmaya gerek yok.

ama şuna dikkat et lastik alırken bayiden al ve üretim tarihi bak...yeni tarihli al.

bgr815

« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2011, 01:36:47 ÖÖ »
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler bugün sabah foruma bakmaya fırsatım olmadan sabah gittim goodyear efficientgrip taktırdım aslında aklım michelinde kalmadı değil ancak bunun içinde iyi kötü birçok yorum vardı tabi internette başka sitelerde arayınca kimse kullandığı lastiği nedense kötülemiyor (bundan dolayı sizlere sormak istedim) ancak her lastik gibi iyi ve kötü tarafları mutlaka vardır nedense üreticiler bütün özellikleri tek bir lastikte ticari sebeplerle olsa gerek toplamıyor. Bende şimdi şöle iyi şöle kötü diyemicem zaten ilk alındığında hiçbir lastik kötü olmuyor ama mutlaka vardır can sıkıcı bi tarafı. Michelin Primacy Hp mükemmel bir lastikti bana kalırsa ancak artık üretilmiyor dediler. Bugün aldığım yerde şansıma 2011 in 3. ayının üretimini buldum 160/6 liraya aldım aslında sonradan düşündümde kış lastiğini şimdi alıp birkaç ay idare edip kışında yaz lastiklerini almak en mantıklısı geldi çünkü fiyatlarda baya bir oynama var tabi benim için geçti ancak lastik alıcak arkadaşlara tavsiye ederim. Bunun dışında eğer bu marka ile ilgili soruları olan arkadaşlar varsa yanıtlamaya çalışırım önümüzdeki günlerde çünkü dediğim gibi ilk zamanlar kötü lastik olmuyor heleki çoğunuz gibi bende kullandığım arabayı çok sevdiğim için muhtemelen ilk günler kötü taraflarını pek görmemeye çalışıyorda olabiliriz =)
 Eğer lastik alıcak arkadaşlardan bu markayı düşünen olursa elimden geldiğince objektif bir biçimde yardımcı olmaya çalışırım. Yanıtlarınız için teşekkür ederim herkese kazasız belasız sürüşler...

serkan ss

« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2011, 08:47:54 ÖS »
yerli malı olduğu için 195 65 15 petlas aldım cok ta memnunum. Firma el değiştirdi ve artık cok kaliteli otomabil lastiği yapıyorlar bir bakın derim.
benim araçtada petlas imperium var çokta memnunum Türkiye yol şartlarına uyumlu yol tutuşuda güzel fiyat olarak diğer markalılar arasında çok farkı yok.