Gönderen Konu: Dörtlü flaşör tuşu yardım  (Okunma sayısı 13566 defa)

tpmyo157

Dörtlü flaşör tuşu yardım
« : Aralık 03, 2009, 01:11:20 ÖÖ »
Arkadaşlar resimde görünen dörtlü flaşör tuşunun ışığı yanmıyor. Bu modellerde mi böyle yoksa benim araçta mı sorun var?

Time-R

• Ziyaretçi
Ynt: Dörtlü flaşör tuşu yardım
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2009, 01:12:55 ÖÖ »
nasil yanmiyor? tusta isik mi yok, yanmiyor mu diyosun? tus zaten yanmazki ...

Saro

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2009, 09:54:54 ÖÖ »
Sanırım basınca ışık yanıp sönüyo oo

tpmyo157

« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2009, 12:38:13 ÖS »
tuşta ışık var mı yok mu?

kadrigunes

« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2009, 01:17:07 ÖS »
parkları açtığınızda içinde aydınlatma yanmalı onun dışında ışık yanmaz

deathane

« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2009, 01:18:32 ÖS »
o tuş sadece basıldığında yanıp sönüyor..normalde herhangi bir ışıklandırması yok sürekli yanan..

kadrigunes

« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2009, 01:34:06 ÖS »
o tuş sadece basıldığında yanıp sönüyor..normalde herhangi bir ışıklandırması yok sürekli yanan..
valaha ben aracımda olanı söylüyorum farları açtığımda gece aydınlatması yanıyor tuşa basıncada sinyaller gibi yanıp sönüyor

zedrix

« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2009, 01:42:49 ÖS »
valaha ben aracımda olanı söylüyorum farları açtığımda gece aydınlatması yanıyor tuşa basıncada sinyaller gibi yanıp sönüyor

cogunda gogustekı bazı lambalar patlıyor 93 si sahıbıyım tusu soktum tusun ıcınde 2 lamba yerı var bırı parklarla beraber sureklı yanan dıgerı 4 lu acıldıgında yanıp sonen
ayrıca 4 lu lambasının aydınlatmaması olmaması sacma gece nasıl goruceksın pıyasadakı cogu aracta (kus serısı vs bunları katmayalım) mevcuttur bu aydınlatma.
ısın kotu yanı gıcık bır ampulu ve duyu var ınsallah duy catlamamıstırda ampulle sorunu gıderırsın.

tpmyo157

« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2009, 05:23:42 ÖS »

cogunda gogustekı bazı lambalar patlıyor 93 si sahıbıyım tusu soktum tusun ıcınde 2 lamba yerı var bırı parklarla beraber sureklı yanan dıgerı 4 lu acıldıgında yanıp sonen
ayrıca 4 lu lambasının aydınlatmaması olmaması sacma gece nasıl goruceksın pıyasadakı cogu aracta (kus serısı vs bunları katmayalım) mevcuttur bu aydınlatma.
ısın kotu yanı gıcık bır ampulu ve duyu var ınsallah duy catlamamıstırda ampulle sorunu gıderırsın.

Benim 2000 civicte ne parklarda ışık yanıyor ne de dörtlüyü yaktığımda yanıp sönüyor. Arkadaşım benimkilerin lambası patlamış galiba öyle görünüyor. O tuş nasıl çıkarılıyor ampülleri değiştirmek için?

zedrix

« Yanıtla #9 : Aralık 03, 2009, 05:35:10 ÖS »

Benim 2000 civicte ne parklarda ışık yanıyor ne de dörtlüyü yaktığımda yanıp sönüyor. Arkadaşım benimkilerin lambası patlamış galiba öyle görünüyor. O tuş nasıl çıkarılıyor ampülleri değiştirmek için?

elın yatkın degılse elektrıkcıde cıkart zaten yatkın olsa coktan kendın sokerdın dıye dusunuyorum tırnakları var kırarsan kotu olur basıt ama kırıldı mıda bulunması zor bır parca...

tpmyo157

« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2009, 05:51:29 ÖS »

elın yatkın degılse elektrıkcıde cıkart zaten yatkın olsa coktan kendın sokerdın dıye dusunuyorum tırnakları var kırarsan kotu olur basıt ama kırıldı mıda bulunması zor bır parca...

Haklısın elektirikçiye götürmek lazım ama bazı elektirikçiler bu konularda bizden daha acemi çoğu araba modellerini bilmedikleri için deneme yanılma yöntemi uyguluyorlar onlarda :D Bi keresinde sol sinyal takılı kaldığı için aracımı oto elektirikçiye götürdüm. adam hemen para kazanmak için yaparız dedi direksiyonu söktü tırnağı kırılmış dedi doğruda söyledi kırılan yere küçük bi parça yapıştırdı ama japonu öyle bi sıkmışki  direksiyonun içindeki yay birbirine yapışmış çevirirken çatur çutur sesler geliyodu. yani bi yeri yapıyım derken biyeri bozdu salak adam gittik artık başka yerde güzelce söktürdüm temizlettim yine de hala azıcık ses geliyor. O nedenle bu tür ufak sorunlarda hiç bi zaman ustaya götürmek istemem kendim yapmaya uğraşırım.  Elim yatkındır aslında bu tür şeylere sen bi anlatırsan nasıl söküldüğünü yaparım, yok yapamazsın kardeşim acemisin diyosan sen bilirsin :D
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2009, 05:52:27 ÖS Gönderen: tpmyo157 »

zedrix

« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2009, 06:12:29 ÖS »
valla hocam o zaman soyle anlatıyım
bu tus cevresındekı plastık ıle beraber cıkıyor yerınde
sagından solundan kanırtarak cıkartman kalıcı leke yapabılır en guzelı arkadan tırnakları bosa dusurmek bunun ıcınde teybı ve kızagını sokmen gerek yanı o panale arkadan ulaşman lazım.

dıger bır yontem de kadranın onundekı plastıgı sokup elını sag dogru sokup flasor tusuna ulaşman
bu daha kolay gozukyor ama elın ulasır mı bılemıyorum.

ben eg kasa 93 model cıvıc sahıbıyım yukarıda yazdıklarım senın yerınde olsam sokmeyı dusunecegım yerler olurdu denenmıs seyler degıldır ama kendı aracımda defalarca sokup ıslem yaptıgım ıcın tecrube sahıbıyım dıye dusunuyorum.
kolay gelsın....

tpmyo157

« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2009, 06:21:57 ÖS »
zedrix yardımların için teşekkürler. Kadranın önündeki plastiği sök demişsin onu anlayamadım ama teyibi çıkartarak tuşa ulaşmak aklıma yattı gibi bu yöntemi deniyecem. >=ok

zedrix

« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2009, 06:25:47 ÖS »
zedrix yardımların için teşekkürler. Kadranın önündeki plastiği sök demişsin onu anlayamadım ama teyibi çıkartarak tuşa ulaşmak aklıma yattı gibi bu yöntemi deniyecem. >=ok

kadranın onundekı sıyah plastık usten ıkı vıdası var ama sokerken tırnakalrı zarar gormasın dıye asagıdakı lınk sana yardımcı olabılır
http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/ek9_typer_kadran_calismasi-t33162.0.html

kadranın ordan elını saga dogru sokup arkadan dugmeye ulaşabılırsın demek ıstemıstım umarım faydası olur teyp sokme ısınden daha basıt gıbı bence once bunu dene

tpmyo157

« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2009, 06:27:42 ÖS »

kadranın onundekı sıyah plastık usten ıkı vıdası var ama sokerken tırnakalrı zarar gormasın dıye asagıdakı lınk sana yardımcı olabılır
http://www.teamhondaturkey.com/forum/motor_modifiye_do_it_yourself_teknik_bilgiler/ek9_typer_kadran_calismasi-t33162.0.html

kadranın ordan elını saga dogru sokup arkadan dugmeye ulaşabılırsın demek ıstemıstım umarım faydası olur teyp sokme ısınden daha basıt gıbı bence once bunu dene

linki inceliyorum

tpmyo157

« Yanıtla #15 : Aralık 03, 2009, 06:31:45 ÖS »
Haklısın teyibi sökmek daha zahmetliymiş. Kadranın önündeki plastiği söküyüm en iyisi :D inşallah elimde kalmaz :D

zedrix

« Yanıtla #16 : Aralık 03, 2009, 06:39:11 ÖS »
Haklısın teyibi sökmek daha zahmetliymiş. Kadranın önündeki plastiği söküyüm en iyisi :D inşallah elimde kalmaz :D

haydı kolay gele ınsallah cozersın sorunu bastan soyledıgım gıbı gıcık bır ampulu ve duy yuvası var ozelıkle duy yuvasına dıkkat kırılmasın ...

hunace

« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2009, 06:45:49 ÖS »
arkadaslar bende 2004 model vtec2 var. benim civic in göğsündeki 4lü flasör tuşunun içindeki lamba kafasina göre davraniyor. normalde farlari yaktiğimda yanmasi lazim ama bazen yaniyor bazen yanmiyor.  böyle biseyle karsilasan oldu mu hiç? ne yapabilirim

tpmyo157

« Yanıtla #18 : Aralık 04, 2009, 02:22:10 ÖS »
arkadaslar bende 2004 model vtec2 var. benim civic in göğsündeki 4lü flasör tuşunun içindeki lamba kafasina göre davraniyor. normalde farlari yaktiğimda yanmasi lazim ama bazen yaniyor bazen yanmiyor.  böyle biseyle karsilasan oldu mu hiç? ne yapabilirim

Ampülün içinde temazsızlık var gibi görünüyor içindeki ampülü kontrol et veya değiştir.

tpmyo157

« Yanıtla #19 : Aralık 04, 2009, 02:50:02 ÖS »
Dörtlü flaşör tuş ışıklandırmasını onardım. Sağı solu kurcalamaya gerek yok çok basit değişiyor ampülü.

1-Tornavida yardımıyla tuşun bağlı bulunduğu parçayı hafif kenarından kanıtarak çıkarıyoruz, zaten tutan bir parça yok çıkıyor.

2-daha sonra soketinden ayırıyoruz.

4-Son olarak ampülü yuvasından çıkarıyoruz ve değiştiriyoruz.

zedrix

« Yanıtla #20 : Aralık 04, 2009, 03:27:04 ÖS »
hadı gecmıs olsun...

tpmyo157

« Yanıtla #21 : Aralık 04, 2009, 07:10:12 ÖS »
sağol :)

mali

« Yanıtla #22 : Aralık 05, 2009, 01:59:34 ÖÖ »
geçmiş olsun arkadaşım
çözümünüde burda paylaşman güzel  >=ok

tpmyo157

« Yanıtla #23 : Aralık 05, 2009, 12:06:49 ÖS »
teşekkürler.paylaşım  benim için bi zevk oldu. :)