Gönderen Konu: 05 civic otm bi sorunum var..  (Okunma sayısı 2578 defa)

gogo61

• Ziyaretçi
05 civic otm bi sorunum var..
« : Ocak 31, 2009, 04:38:46 ÖS »
slm,, aracım 2005 civic otomatik vites ve sıralı tüp var.. 3 hafta önce tüpün en dibi gelene kadar sürmüştüm, daha sonra benzine alıp biraz gittikten sonra ışıklarda durduğumda motor durdu. bu olaydan sonra bazen (pedala basışımda değişiklik olmadan) 5000 devire kadar vites değiştirmiyor, bu sorun olduğu zamanlarda frene bastığımda (yine pedala aynı şekilde basınca) ani frenlerde yaptığı gibi hemen vites küçülterek duruyor. çok sık olmuyor ama. sizce sebep ne olabilir?
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2009, 04:40:27 ÖS Gönderen: gogo61 »

delidr

Ynt: 05 civic otm bi sorunum var..
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2009, 04:49:52 ÖS »
otomatik araçlarda motor işletim sistemi şanzımanla sürekli etkileşim içindedir programları da düz viteslilerden farklıdır. sanırım sistem yakıt bitmesini bir arıza olarak algiladı o yüzden böyle tepkiler veriyor. HDS ye bağlanıp hata okutmak gerek, bence sorun mekanik değil

gogo61

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2009, 04:53:48 ÖS »

otomatik araçlarda motor işletim sistemi şanzımanla sürekli etkileşim içindedir programları da düz viteslilerden farklıdır. sanırım sistem yakıt bitmesini bir arıza olarak algiladı o yüzden böyle tepkiler veriyor. HDS ye bağlanıp hata okutmak gerek, bence sorun mekanik değil

evet her gün ya da her kontağı açtığımda bu sorunu vermiyor yani dün hiç sorun yoktu, benzinde motor durduğunda araçta benzin vardı aslında bitmemişti. acaba baskı balatada sorun olsa aynı hatayı sürekli yapmaz mı?

delidr

« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2009, 04:56:59 ÖS »
otomatik şanzımanda baskı balata olmaz tork konvertörü vardır. dediğin gibi mekanik arıza olsa sürekli olur

gogo61

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2009, 05:01:14 ÖS »

otomatik şanzımanda baskı balata olmaz tork konvertörü vardır. dediğin gibi mekanik arıza olsa sürekli olur

yardımcı olduğun için teşekkür ederim dostum.. sanırım servis yolu göründü

delidr

« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2009, 05:04:56 ÖS »
rica ederim. kesinlikle servis, bu tarz arızaları dışarıda halledemezler daşına başka sıkıntılar gelebilir.