Gönderen Konu: 04 Accord İçin Bilgi İstiyorum  (Okunma sayısı 1959 defa)

Karasahin

04 Accord İçin Bilgi İstiyorum
« : Mayıs 02, 2016, 10:37:22 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,

Engin tecrübelerinize istinaden bir iki görüşünüzü öğrenmek istiyorum.

1 - Aracımda 2-3 haftadır hissettiğim ilk kalkışta ve araç birinci vitese düşerken hissettiğim bi ses var. Ustam motor takozun dedi. Bakıma 5 bin km var. Tatille beraber yaklaşık 6 ay sürer bu km yi yapmam. Sizce bu parça bu kadar dayanır mı? Dayansa bile diğer aksamlara bi sıkıntı açar mı? Yoksa bakıma kadar bişey olmaz mı?

2 - Aracımı ilk aldığımda yaklaşık iki sene öncesinde 148 bn km de olan aracımın bariz arka poryalarından uğultu geliyordu. Tanesi 190 liradan olmak üzere o zaman değiştirdim. Şimdi aracım 164 bn km de ve aynı ses ufuktan yine kendini gösterdi. Sizce bu durum normal mi? Yoksa kullanılan malzeme kaynaklı mı?

İlginiz için Şimdiden Teşekkürler.

psk.selman

Ynt: 04 Accord İçin Bilgi İstiyorum
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2016, 02:05:56 ÖS »
1- Eğer çok rahatsız edici bir ses yada sarsıntı yoksa bu şekilde idare edebilirsin. Başka bir sıkıntı vereceğini zannetmiyorum.

2- Porya bilyasının bu kadar kısa sürede arıza vermesi akıllara iki şeyi getiriyor; ya takan usta(tornacı) işini tam yapamadı, yada takılan parça çok kaliteli bir ürün değil. Yoksa bu parçalar kolay kolay arıza verebilen bir parça değil. Bir ihtimal daha var sesin tam olarak nereden geldiğini ustalar daha iyi tespit eder.

Bende aracımı aldıktan 2 ay sonra ön porya bilyasını değiştirmiştim 210 lira vermiştim o zaman. Üzerine 10bin yaptım şimdilik bir sıkıntı yok inşallah olmazda.

Karasahin

« Yanıtla #2 : Mayıs 03, 2016, 10:37:23 ÖÖ »
1- Eğer çok rahatsız edici bir ses yada sarsıntı yoksa bu şekilde idare edebilirsin. Başka bir sıkıntı vereceğini zannetmiyorum.

2- Porya bilyasının bu kadar kısa sürede arıza vermesi akıllara iki şeyi getiriyor; ya takan usta(tornacı) işini tam yapamadı, yada takılan parça çok kaliteli bir ürün değil. Yoksa bu parçalar kolay kolay arıza verebilen bir parça değil. Bir ihtimal daha var sesin tam olarak nereden geldiğini ustalar daha iyi tespit eder.

Bende aracımı aldıktan 2 ay sonra ön porya bilyasını değiştirmiştim 210 lira vermiştim o zaman. Üzerine 10bin yaptım şimdilik bir sıkıntı yok inşallah olmazda.

Bir ihtimal daha var derken hocam

psk.selman

« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2016, 02:25:39 ÖS »
CÜmle düşüklüğü olmuş kusura bakma. Bir ihtimal derken belkide ses başka yerden geliyordur ustalar doğru tespiti yapar demek istemiştim

Karasahin

« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2016, 02:45:24 ÖS »
Teşekkür ederim ilgin için