TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: TheX - Ağustos 25, 2007, 12:42:13 ÖS

Başlık: Yardım Lutfen
Gönderen: TheX - Ağustos 25, 2007, 12:42:13 ÖS
SELAM ARKADASLAR  ARACIMI CALISTIRIP BELLI BIR SURE KULLANDIKDAN SONRA  EGSOZ MANIFOLDUNDAN TIK TIK TIK SUREKLI SESLER GELIOR AMA BIR SURE SONRA KESIYOR  BUNUN SEBEBI NE OLABILIR DAHA ONCE BOYLE BISEYLE KARSILASAN OLDUMU?
Başlık: Ynt: Yardım Lutfen
Gönderen: Faruk - Ağustos 25, 2007, 12:45:07 ÖS
bende de aracı park edince oluyor manifold soğuyunca oluyor sanırım,belli aralıklarda tık tık diye bir ses zamanla aralıklar uzuyor ...   :artis
Gönderen: TheX - Ağustos 25, 2007, 02:28:00 ÖS
evet  manıfold soguyana kadar oluyor ama dıger arkadaslarımın cıvıclerınde bole bısı yok
Gönderen: Can_DCK - Ağustos 25, 2007, 04:29:14 ÖS
Arabayı Sıkıştırdıysan Olması Normal ...
Gönderen: Spiritless - Ağustos 26, 2007, 01:54:22 ÖÖ
aynı şey bende de oluyo çıtırtılar geliyo egzoz dan
Gönderen: mutunch - Ağustos 26, 2007, 04:42:42 ÖS
normaldir ya. çoğu arabadan gelir stop ettikten sonra. bizim de önceki civicten geliyodu baya. bunda dikkat etmedim ama. sonuçta eksoz gazı çok ısınıyo dolayısıyla manifolt da ısınyo.  >=ok
Gönderen: ALG - Ağustos 26, 2007, 05:12:03 ÖS
sıkışmayla falan ilgisi yok..soğuk sıcak olayı..ısınırken soğuk olan borudaki genleşme ekleme ve bağlantı noktalarında ses yapar..
Gönderen: TheX - Ağustos 27, 2007, 09:30:43 ÖÖ
Bunun icin katalizor ıptali yapınca  o ses geciyor diyorlar ve arabanın gidisi daha iyi oluyor diyorlar  dogrumudur bu fikri olan varmı
Gönderen: Can_DCK - Ağustos 27, 2007, 10:18:01 ÖÖ

sıkışmayla falan ilgisi yok..soğuk sıcak olayı..ısınırken soğuk olan borudaki genleşme ekleme ve bağlantı noktalarında ses yapar..

Aynı Hesaba Geliyor . Sıkıştırıp Isıtırsın genleşme olur . basmazsan yapmaz . ben bizzat denedim basmadığımda ses yapmadı ...
Gönderen: ALG - Ağustos 27, 2007, 05:31:27 ÖS

Aynı Hesaba Geliyor . Sıkıştırıp Isıtırsın genleşme olur . basmazsan yapmaz . ben bizzat denedim basmadığımda ses yapmadı ...

aracı sıkıştırmak başka şey ısınıp genleşmesi başka şey..yani soğuk metal ısınınca ek yerlerinden yada bizim göremedğimiz boşlukların dolarak kapanmasıyla bu sesi yapar bunun için sıkışmasına gerek yok, ama sen bunu sıkışıtırarakda yaparsın, sıkışmanın sonucu manifolddaki yüksesk ısı olduğuna göre sonuç ısınmaya çıkar, zaten araç ısındıktan sonrada sesi keser..
sıkıştırmaktan neyi kastettiğini bilmiyorum.ama benim bildiğim sıkıştırma aracı yüksek devirlerde sürekli kompresyona bindirip zorlayarak kullanma..
Gönderen: ALG - Ağustos 27, 2007, 05:36:28 ÖS

Bunun icin katalizor ıptali yapınca  o ses geciyor diyorlar ve arabanın gidisi daha iyi oluyor diyorlar  dogrumudur bu fikri olan varmı

aracın ne marka yada hangi araç için konuşuoruz? tek başına kat iptali çözüm değil...kat iptali kimi aracta back pressure denen olayı kaybettiğinden faydadan çok zararı olur..sana lazım olan alt devirleri kaybedersin, araç şehir içinde eşşekleşir, keyif vermez..aynı zamanda spor güzel bir ses çıkar ve üst devir biraz daha güzelleşir..