TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => Sohbet / Off Topic => Konuyu başlatan: Faruk - Ağustos 16, 2007, 11:44:38 ÖÖ

Başlık: İlginç Mutlaka Okuyun
Gönderen: Faruk - Ağustos 16, 2007, 11:44:38 ÖÖ
-Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz?
 
-Neden insanlar birbirlerine sarilinca sag-sola sallanirlar?
 
-Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?
 
-Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler
cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
 
-Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

-Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücüm" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

-Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar ? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...
 
-Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

-Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

-Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

-Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün oldugunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

-Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?
 
-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?
Başlık: Ynt: İlginç Mutlaka Okuyun
Gönderen: infaztim - Ağustos 16, 2007, 12:17:10 ÖS
:d
Başlık: Ynt: İlginç Mutlaka Okuyun
Gönderen: 35vt787 - Ağustos 16, 2007, 12:23:00 ÖS
 >%6rol  Daha eklenecek çok şey var bu listeye ...Ellerine sağlık  >=ok  
Başlık: Ynt: İlginç Mutlaka Okuyun
Gönderen: iskender - Ağustos 16, 2007, 05:35:34 ÖS
evet bende hep bu sorulara cvp aramısımdır  >=ok