TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Problemler ve Çözümleri => Konuyu başlatan: GKS06 - Aralık 12, 2018, 03:56:19 ÖS

Başlık: 2005 CİVİC ÜST KAPAK CONTASI YANIKMI ?
Gönderen: GKS06 - Aralık 12, 2018, 03:56:19 ÖS
Merhaba arkadaşlar2 ay once kısa gırerken antifiriz eksikti tamamladım ama Aracımın 1 su bardağı kadar antfriz eksilttiğini farkettim bunun üzerine conta yanıkmı diye araştırırken radyatör kapağını acınca antifiriz atarsa conta yanık diye yazanlar olmus aracım motor buz gıbıyken bıle radyatör kapaığını acıp calıstırınca yavas yavas tasırıyor bu normalmidir zaten radyator kapagının ordan ınce bır boru yedek su deposuna gıdıyor devırdaımı bu sekılde yapıyor anladıgım kadarıyla ama yınede sizinde tecrubelerınızden faydalanmak ıstedım bu sekılde motor sogukken bıle radyator kapagını acınca antifiriz tasırması normalmi? aracımda yag ve suyu bırbırıne karıstırma motor kapagını acınca mayanez seklinde bır tabaka fılan yok hararet yukselmesı gıbı bır sorunda yok motor sıcaklık ibresi cok hızlıda yukselmiyor normal sekılde ısınıyor motor .sadece motor ısınana kadar beyaz duman atıyor oda malum ankara kıs sartlarında normal diye biliyorum . tecrubelerınızı paylasmanızı bekliyorum
Başlık: Ynt: 2005 CİVİC ÜST KAPAK CONTASI YANIKMI ?
Gönderen: BekiRoRo - Aralık 12, 2018, 07:34:21 ÖS
Motor buz gibi olsa bile 2000 devir üzerinde çalışırken açık radyatör kapağından sıvı atar.
Gönderen: Yavuz16 - Ocak 26, 2019, 11:49:44 ÖS
Selamın aleyküm arkadaslar bende 2005 model vtec ls honda civic alcam nasipse pazartesi gunu insaallah bu yuzden üye oldum site kullaniminida cok bilmiyorum fakat alacagim araci bugun expere götürdüm silindir kapak contasinda orta seviye kaçak oldugu soylendi bana maliyeti bunun ne olur bu sekilde zorlamadan binsem ne zamana kadar beni idare edebilir tesekkur ediyorum simdiden.ayrica yeni konu basligi acmadim burada yine conta konusu oldugu icin saygilar.
Gönderen: münzevi - Ocak 28, 2019, 12:42:48 ÖS
Bu şekilde binmek tavsiye edilmez, zira hararet sonucu motorda daha büyük hasarlar oluşabilir. Conta değişim maliyeti kaliteli conta ve işçilikle 800-1000 tl arası tutar tahminimce.