TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: ibrahimbudak - Temmuz 16, 2017, 03:00:54 ÖS

Başlık: 2005 JAZZ a LPG tavsiyesi olan var mı?
Gönderen: ibrahimbudak - Temmuz 16, 2017, 03:00:54 ÖS
     Herkese merhabalar.2005 Elite paket manuel vites jazz'ım var 56500 km'de.aracım şehir içi şehir dışı yol bilgisayarı verisi ile 6,4 litre/100 km yakıt tüketimi var.120 tl benzin ile 370 km yol yapıyorum.yaklaşık 0,32 0,33 kuruş yakıt tüketimim var.arabaya az binen biri için normal bir değer bence.ancak aracım benzinli olduğu için fazla binemiyorum.bu sebeple LPG taktırmayı düşünüyorum.

Bu sebeple yardımcı olmak isterseniz sizlere sormak istediğim bazı şeyler var.
---Jazz sahibi olupda lpg taktıran etrafımda ki tanıdıklarıma sorduğumda aracın 25 26 kuruş lpg yaktığını söyleyenler var.aracın lpg ye geçeceği süre içinde yaktığı benzinide hesap edersek bu rakam 28 29 kuruşa kadar çıkar.

---Yine etrafımda jazz kullananların bazıları da aracının 16 17 kuruş yaktığını söylüyorlar bu da neredeyse %50 tasarruf anlamına geliyor son derece mantıklı bir hal alıyor lpg taktırmak.

---bir yakınım 2004 otomatik jazz kullanıcısı 120 tl lik yakıt ile afyonda iskenderuna 700 km lik yol yaptığını ve iskenderuna ulaştığında aracında hala 60 70 km gidecek gaz olduğunu söyledi (aracında BRC lpg kiti var)

---lpg kitleri markadan markaya çok farklı fiyatlarla karşıma çıkıyor. atiker kit 1200 tl. prins in yan ürünü olan teknomax 2100 tl. brc kit 2300 tl zavoli kit 2000 tl. atikerin birde gold model varmış o da 1900 tl.

--- hangi kit i tercih etmeliyim.artıları eksileri nelerdir?lpg montajı ve montaj sonrası ayar yapan ustanın yakıt tüketiminde ki etkisi nedir?

--- bu konuda daha önceden tecrübesi olan aracında lpg taktıran, problem yaşayan yada çok memnun kalan  dostlar var ise bu konuda bana yol gösterir ve tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: 2005 JAZZ a LPG tavsiyesi olan var mı?
Gönderen: ilhansr - Temmuz 17, 2017, 08:20:54 ÖÖ
İbrahim bey merhaba,
Öncelikle sizin yakıt değeri çok iyi O araç bende olsa taktırmam. LPG yi alınca sorunlar bitmiyor. Ayar tutmaz kışın fazla yakar. Ayrıca hep benzin alman gerekir. Lpg kullananlar hep LPG yi söyler benzini hesaba katan yok.Kapalı AVM lere girişte tantana yaparlar,almazlar. Zaten sizin araba az yakıyor . Bir FD6 kullanıcısı olsan şiddetle tavsiye ederim fakat, Jazz ekonomik bir araç. Bu benim fikrim. Lakin illaki takdırmak  istiyorsan Prins veya Brc derim. Bence takılacak markadan daha önemli kimin takacağı bence kimin takacağını çok iyi iyi araştırın. yakıt konusuna gelirsek, Benim aracım İstanbul şehir içi Ataşehir trafiği, Otomatik vites FD6 kışın 0,38kr lpg yakıyor ( Birde benzin.) yazın şu an 0,22 KR düştü (Ve benzin)
Saygılarımla.
İlhan SARI