TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: AnatoliA - Ağustos 03, 2016, 06:42:15 ÖS

Başlık: APP SENSÖRÜ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR. (Bilgilendirme)
Gönderen: AnatoliA - Ağustos 03, 2016, 06:42:15 ÖS
Herkese iyi forumlar. 
2004 model Honda accord aracımda daha önce başıma gelen bu arızanın nasıl anlaşıldığını izah etmek istedim. 

Aracınız seyir halinde giderken VSA ve ünlem işareti hatta motor arıza işareti yandı ve araç 2000-2500 devri geçmiyor.
Sağa çektiniz kontağı kapatım açtınız ünlem ve vsa lambaları söndü.  Bi süre (birkaç hafta)  sorunsuz devam edebilirsiniz.  Ardından yine aynı sorunla karşılaştınız.  Bu durum aralığı sıklaşarak devam ediyorsa kuvvetli muhtemelen app sensörü arızası başınıza gelmiştir. 

İlk arıza verdiğinde arabayı bilgisayara bağlatın arıza kodu p2138 verecektir.  Bu da sensör bilgilerinin örtüşmediği hatasıdır. 

Ne yapılabilir?
Şuan fiyat aralığı 850-950 TL.  Olan sensör tedarik edilip değiştirilir,  çıkması alınır (400-450tl.) ki bunu kesinlikle tavsiye etmem.  (Kronik olan bu arıza o sensöründe başına gelecek.) 

Ben ne yaptım. 
İkinci sensörü aldım. Arızalı sensörü enine boyuna inceledim ve atölyemde bunu onardım. 

Ben kendi aracımda bunu tamir ettim ve iki senedir kullanıyorum bir adet yedek olarak bulunduruyorum. 

Şuan ikinci sensöre ihtiyacım kalmadı. 
Olurya bu konuyu okuyup ihtiyacı olan olursa yardımcı olurum. Sahibinden ilanı 304550272

YouTube kanalımda da (Mehmet KAHRAMANER)  Accord ile ilgili bu ve benzeri teknik videolar mevcut. 

Facebook çıkalı forum sayfaları ikinci plana geçti malesef. Doküman olarak kalsın.

İyi forumlar. 

Lenovo X2-CU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başlık: Ynt: APP SENSÖRÜ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR. (Bilgilendirme)
Gönderen: gecetilkisi - Ağustos 03, 2016, 08:32:10 ÖS
ucuz yollu kurtarıyorsa ve  saglamsa ne guzel. bende bu potansıyometre ıle cok ugrasdım. basit bir parça ama pahalı. neticede ince bir film üzerinde surtunen 3 tel ayakdan olusuyo. yanlız fiyatı biraz törpüleyin derim :)
Başlık: Ynt: APP SENSÖRÜ ARIZASI NASIL ANLAŞILIR. (Bilgilendirme)
Gönderen: AnatoliA - Ağustos 07, 2016, 03:16:43 ÖÖ
Ben gereken törpülemeyi yapıyorum. Ben ikinciyi aldım.  Çıkması 400 TL.  Çorumdan geldi arkadaşın biri.  Allah razı olsun dedi gitti. 
Boğaz kelebeği arızası diyip değiştiren ustalar var. Tabi fatura kullanıcıya kesiliyor 850 TL.
O da keşke daha önce seni bulsaydım diyor.

Kronik olan bir diğer konu direksiyon powerı.  Keşke elimde arızalı çalışmayan bi pompa olsa da üzerinde biraz daha çalışsam. Bu eski bir çalışmam sorun sadece ses yapması idi. 
Evet, Bi başlık açsam bu konu hakkında.

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160807/8a85ce3a5274c388b2c869b50941532f.jpg)

Lenovo X2-CU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi