TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Civic '88-'06 => Konuyu başlatan: civices7 - Haziran 14, 2016, 12:05:15 ÖÖ

Başlık: Honda Civic Vtec Yağ Sorunu
Gönderen: civices7 - Haziran 14, 2016, 12:05:15 ÖÖ
merhaba herkese iyi geceler. 2003 model honda civic aracım var. alalı 5 ay civarı oldu. geçen ay yağın 1. çizginin çok az üstünde olduğunu farkettim ve yağı tamamladım. bikaç gün önce yağı kontrol etmek için yağ çubuğunu çektiğimde 1. çizginin 1mm civarı altında olduğunu gördüm. olsa olsa 500 km anca yol yaptım yağı tamamladıktan sonra. araç 193000kmde. motor bölmesinde herhangi bi yağ kaçağı yok motorda güçsüzlükte yok. oldukça atakki alırken experde 108 beygir çıktı. en son yağı tamamlarken würth ün onarıcısından kullandık. daha önce başına böyle bi durum gelen oldumu kafama çok takıldı yada bu motorda böyle bi kronik problem varmı ?
Başlık: Ynt: Honda Civic Vtec Yağ Sorunu
Gönderen: hll19 - Haziran 14, 2016, 08:53:41 ÖÖ
motorun yağ kaçırmadığından eminsen (park ettiğin yerede bak alttan kaçırıyor olabilir) ve yağı eksilttiğindende eminsen (bazen eğimli biyerde bakınca farklılık olabiliyor) ozaman geriye tek birşey kalıyor oda motorun yağ yakıyo demektir. aracının yağını yine bir kontrol et bir süre sonra yağ eksilme devam ediyorsa hemen göster bir ustaya. lpg li araçlarda yağ eksiltme durumları olabiliyor ama daha 500 km de eksiltme yapması pek normal değil.

birde yağı koyan kişinin eksik koymuş olma ihtimalinide göz önünde bulundur belkide hiçbir sorun yoktur yağ eksik koyulmuştur buda ihtimal tekrar kontrolünde çıkar ortaya.
Gönderen: oktayoo - Haziran 14, 2016, 09:51:59 ÖÖ
yağ yakma gibi bir kronik sorun yok,tekrar düzgünce kontrol edin.Aracı stop ettikten 15 dakika sonra bakın zemin düz olsun.Kartere baktınız mı,terleme vs. varmı karter contasından kaçırmasın.
Gönderen: civices7 - Temmuz 23, 2016, 09:08:16 ÖS
uzun süredir kontrol ediyorum artık bagajda yağ eksik olmuyo :) mesajı yazdıktan sonra 2000 km civarı yol yaptım bunun 1200 kmsi uzun yol toplamda 4 lt civarı yağ tamamladım. motorun üzerine karteri vs herşeyi kontrol ettik hiç bi sızıntı yok bu hafta içi motor yapılcak arabaya :/
Gönderen: vtec08 - Temmuz 23, 2016, 09:48:59 ÖS
2000 bin kilometrede 4 litre yag demek motorunu zun rektefeye ihtiyac duydugunun gostergesidir.lakin yag viskoziteniz nedir son zamanlarda yag markasini yada viskozite degisikligi yaptinizmi..mesela 10w40 yerine 0w30 a gecis yaptınızmı? Eger yag degisikligi yoksa sanayide silindir basinc kontrolleri yapılarak motor piston sekman asinma durumu hakkında yorum yapilir.Birde wurtun onaricisi piston sekman aralarındaki faydali kurumlari yakmis olabilir.motor yağına baska kimya sal maddelerin katilmasi dogru degildir.sonucta ne gibi reaksiyonlar cikar bilemessiniz.en kotu ihtimal yaginizi yag filtrenizi degisin ve 10 w40 mobil kullanin bir gorun yagdaki azalmayi..
Gönderen: seckins33 - Temmuz 26, 2016, 09:10:23 ÖS
 >=ok

2000 bin kilometrede 4 litre yag demek motorunu zun rektefeye ihtiyac duydugunun gostergesidir.lakin yag viskoziteniz nedir son zamanlarda yag markasini yada viskozite degisikligi yaptinizmi..mesela 10w40 yerine 0w30 a gecis yaptınızmı? Eger yag degisikligi yoksa sanayide silindir basinc kontrolleri yapılarak motor piston sekman asinma durumu hakkında yorum yapilir.Birde wurtun onaricisi piston sekman aralarındaki faydali kurumlari yakmis olabilir.motor yağına baska kimya sal maddelerin katilmasi dogru degildir.sonucta ne gibi reaksiyonlar cikar bilemessiniz.en kotu ihtimal yaginizi yag filtrenizi degisin ve 10 w40 mobil kullanin bir gorun yagdaki azalmayi..
Gönderen: vtec08 - Temmuz 27, 2016, 06:30:32 ÖÖ
sonuç ???
Gönderen: ozitozito - Mart 14, 2017, 09:44:33 ÖS
3 ay once aldigim arac asiri yag yakiyor 2002 vtec 150 000 de rektefiye mi yaptirsam ????