TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: bora2020 - Mayıs 27, 2016, 05:17:31 ÖS

Başlık: 2013 honda civic lpg
Gönderen: bora2020 - Mayıs 27, 2016, 05:17:31 ÖS
arkadaşlar ben yeni aldım arabayı atiker marka lpg var. sorum şu araç lpg de giderken elektronik benzin göstergesi de düşüyor elektronik gösterge teker dönme ivmesine göremi çalışıyor yoksa şamandraya göremi . ben lpg de gittiği sürece benzin  göstergesini   dikkate  almıyacakmıyım almayacaksam benzinin azaldığını nasıl anlıyacağım
Başlık: Ynt: 2013 honda civic lpg
Gönderen: oktayoo - Mayıs 27, 2016, 05:59:05 ÖS
Bununla ilgili servise gittiğinizde ekstra bir modül takılıyor.Şuanki halinde aracın ecu'su (elektronik kontrol ünitesi) araçta lpg olduğunu bilmiyor yaptığınız km ye göre yakıt sarfiyatını hesaplıyor.Araç lpg de gittiği halde aracın beyni benzin harcıyorum sanıyor.Aslında benzininiz bitmiyor,ilk zamanlarda bu araca sahip olan arkadaşlar sizin gibi bu sorunları çok yaşadı 20-50tl lik yakıt alındığında gösterge normal değerine ulaşıyor tekrar.Servis şikayetler üzerine bir modül geliştirdi ve bunu araçlara kimi ücretsiz kimisi ufak bir ücret karşılığı alarak monte etti.Bu modül aracı her stop edip çalıştırdığınızda benzin deposunu hesaplayarak size gerçek değeri göstermesini sağlıyor.
Gönderen: oktayoo - Mayıs 27, 2016, 06:00:37 ÖS
Düzeltme;
Bahsettiğim durum BRC lpg kitleri ile ilgiliydi honda nın brc ile anlaşması var.Servis yapmasada dışarıda bu modül takılabilir.Servise sorup fikir alın.
Gönderen: okanata1973 - Haziran 02, 2016, 05:38:47 ÖS
konu dışı olabilir ama brc az yakarmı honda düşünüyomda