TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: utkuustaoglu - Mart 22, 2015, 12:10:10 ÖÖ

Başlık: Honda Accord 2.0 Vantilatör Kayışı Sesi
Gönderen: utkuustaoglu - Mart 22, 2015, 12:10:10 ÖÖ
Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba,

aranıza yeni katıldım , ismim Utku Ustaoğlu, Mart ayı içerisinde 2004 model 2.0 bir honda accord aldım, araba ilk sahibindendi 202.000'de ve aldıktan sonra brc marka tüp taktırdım , hiç bir sıkıntım olmadan kullanmaktayım, fakat sadece bir konuda sıkıntım var, aracımın vantilatör kayışı ses yapıyordu bu sebeple değiştirdim, sonrasında değiştirdiğim kayışta aynı sesi yapmaya başladı , videosunu çekip youtube'a yükledim linki aşağıdadır, rica ederim başına gelen yada bir fikri olan arkadaş bilgi verebilir mi?

Herkese şimdiden çok teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=UFJpRxF2yio
Başlık: Ynt: Honda Accord 2.0 Vantilatör Kayışı Sesi
Gönderen: onur1980 - Mart 22, 2015, 03:12:10 ÖS
aynı sıkıntı benim arabada var. 2004 accord. sadece kayışın değişmesiyle olmuyor. özel servisin söylemesi tamiri 400 lira cıvarı. ses hariç bir sıkıntı yaratmıyor. klimayı açıp deneyin düşük devirde daha da fazla ses yapck
Gönderen: gecetilkisi - Mart 22, 2015, 05:10:12 ÖS
Pudra dokun olmadi silikonlu spreyler var kosu bandi spreyi diye arattir
Gönderen: onur1980 - Mart 22, 2015, 05:42:31 ÖS
Pudra dokun olmadi silikonlu spreyler var kosu bandi spreyi diye arattir
geçici çözüm oluyor denedi. çözümü kople değişmesiymiş usatnın söyediği
Gönderen: gecetilkisi - Mart 22, 2015, 05:50:42 ÖS
Bence spreyi bi dene 400 e kiymadan 20 lira ile belki kurtulur olmassa kasnagi degiscek denildigi gibi
Gönderen: 06FAT68 - Mart 22, 2015, 06:31:06 ÖS
Bu ses kayıstan çok gergi kütüğü- bilyasi da derler onun sesi. Yüksek devirlerde keser.
Gönderen: utkuustaoglu - Mart 22, 2015, 09:14:14 ÖS
Bir kere burada bir tamirciye gittim bahsettiginiz spreyden sıktı 2 3 gün sessiz kaldı sonra tekrar başladı, en gıcık olduğum kırmızı ışıkta durduğumda fışır fışır sesinin gelmesi arabayı aldığımda yoktu ilk sahibide arabayı ataşehirdeki damla otoya götürmüş sürekli ama servisler fahiş fiyat verıyo kocaeli tarfında bildiğiniz iyi bir tamirci var mıdır?
Gönderen: onur1980 - Mart 22, 2015, 09:31:45 ÖS
Bu ses kayıstan çok gergi kütüğü- bilyasi da derler onun sesi. Yüksek devirlerde keser.
servisinde dediği aynen bu. sprey 1 kaç saat işe yaradı sonrası yine aynı. rolanti hariç sıkıntı yok
Gönderen: 06FAT68 - Mart 23, 2015, 12:15:50 ÖÖ
servisinde dediği aynen bu. sprey 1 kaç saat işe yaradı sonrası yine aynı. rolanti hariç sıkıntı yok
ankara ömer çiftçi var honda parçacısı ilk defa bir parcayi ondan almadim sorun yasadim gergi kütüğü benim araçtada bozuk istanbul honda dan aldım bozuldu garantiden degısti yine bozuldu orjinal almak lazim.
Gönderen: utkuustaoglu - Mart 23, 2015, 07:05:53 ÖÖ
Ankara'daki honda parçacısının (Ömer Çiftçi'nin) bir internet sitesi yada iletişim bilgisi var mıdır sizde ?
Gönderen: utkuustaoglu - Mart 26, 2015, 06:00:44 ÖS
arkadaşlar,  bugün Bostancı'daki İkiler Honda'ya gittim sağolsunlar çok iyi ilgilendiler ve sorunu hemen çözdüler, meğer direksiyon pompasından hidrolik yağı sızıp kayışın üstüne dökülüyormuş damla damla, bu sebeple de kayış ses yapıyormuş, direksiyon hidrolik pompasını çıkarıp tamir ettiler ve sonrasında güzelce o bölgeyi ve kayışı temizlediler ses diye bişey kalmadı. 120 TL maliyeti oldu sadece.
Gönderen: cobra34 - Mart 26, 2015, 06:15:05 ÖS
Malesef o yağ kaçağı belli bir km sonra tekrar gelecek
Kronik accord problemi.O pompanın tamiri yok sadece o ring lerini değişebiliosunuz oda ne kadar götürürse.