TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: omer1044 - Mart 20, 2015, 08:02:45 ÖS

Başlık: BAKIMI DIŞARDA YAPTIRICAM. ORJİNAL FİLTRELERİ VE ŞANZ. YAĞINI NERDEN BULURUM.
Gönderen: omer1044 - Mart 20, 2015, 08:02:45 ÖS
SERVİS ÜCRETLERİ MALUM ÇOK YÜKSEK. SADECE ŞANZIMAN YAĞI DEĞİŞİMİNE 200 TL FİYAT VERDİLER. BENDE HAVA FİLTRESİ YAĞ FİLTRESİ VE ŞANZIMAN YAĞININ ORJİNALLERİNİ BULUP DIŞARDA YAPTIRMAK İSTİYORUM. İNTERNETTE  ARADIM AMA BULAMADIM. BİLGİSİ OLAN ARADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.
Başlık: Ynt: BAKIMI DIŞARDA YAPTIRICAM. ORJİNAL FİLTRELERİ VE ŞANZ. YAĞINI NERDEN BULURUM.
Gönderen: cagatay54 - Mart 20, 2015, 09:20:33 ÖS
iyi tercih.serviste 3-4 katı para vermeye gerek yok.yağ 70 tl filtre 10 lira hava filtre 15 polen 20 tl toplam 115 tl +işçilik 15-20 tl filan alırlar o kadar.herhangi bir japoncuya giderseniz istediğiniz ürünleri alabilirsiniz. ben dün değiştirdim castrol 5w-30 tam sentetik tavsiyemdir.
Başlık: Ynt: BAKIMI DIŞARDA YAPTIRICAM. ORJİNAL FİLTRELERİ VE ŞANZ. YAĞINI NERDEN BULURUM.
Gönderen: seckins33 - Mart 20, 2015, 09:41:13 ÖS
Dostum orjinal parçaları dışarıda bulamazsın.Sana bu parçalar orjinal veya orjinalle birebir parça deselerde inanma.Parçaları servisten al,iyi bir ustaya taktır...
Gönderen: cagatay54 - Mart 20, 2015, 09:52:23 ÖS
Dostum orjinal parçaları dışarıda bulamazsın.Sana bu parçalar orjinal veya orjinalle birebir parça deselerde inanma.Parçaları servisten al,iyi bir ustaya taktır...

yağğın filtrelerin orjinali derken?olsa ne olur olmasa ne?japoncuda yağ filtresi orjinali mevcut.dün aldım daha.yoksa bile iyi markaların uyumlu filtreleri elbette mevcut
Gönderen: seckins33 - Mart 21, 2015, 01:03:08 ÖS

yağğın filtrelerin orjinali derken?olsa ne olur olmasa ne?japoncuda yağ filtresi orjinali mevcut.dün aldım daha.yoksa bile iyi markaların uyumlu filtreleri elbette mevcut

Kardeşim bende bu işlerin içinde olan birisi olarak fikrimi söyledim.Mitsubishi'nin yedek parça bölümünde çalışmış biriyim ve buna inan ki orjinal parça ile yan sanayi parça arasında dağlar kadar fark var.Motor yağını istediğin yerden alabilirsin ama "ne olacak ki filtre" deyip geçme.Çünkü filtrelerin bile gözenek aralıkları,basınca dayanıklılıkları çok farklı sonuçlar çıkartıyor karşımıza.Otomobil üreticileri bunları gözönüne alarak yedek parça temin ediyorlar.
Bunlar benim düşüncem,arkadaşımız ne isterse onu alır veya almaz...