TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: PREDATOR06 - Aralık 24, 2014, 05:32:41 ÖS

Başlık: Az yakar çok kaçar araç önerisi :)
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 24, 2014, 05:32:41 ÖS
Abilerim şuan 2003 crv kullanıyorum. Aslında kısa zamanda çok araç değiştirme fırsatım oldu. Fazla geçmeden sıkılıyorum. Sanırım Crvdende sıkıldım. Üstüne birde aylık 400-500lira lpg gideri koymaya başladı. Aracımı satmayı düşünüyorum. Fakat ne alsam hiç karar veremedim. Bu güne kadar ilk aracım olan Broadwayı saymazsak honda harici aracım olmadı. 4. hondam oldu bu :). Dogrusu yakıtı uygun olacak kalite olarak döküntü hissi vermeyecek bir araç almak istiyorum. Dizel olsa iyi olur diye düşünüyorum. Sizin tavsiyeniz nedir ? Ne almalıyım piyasası ölü marka model olmasın yeter gerisi farketmez onerileriniz bekliyorum.
Başlık: Ynt: Az yakar çok kaçar araç önerisi :)
Gönderen: Vtec typer - Aralık 24, 2014, 05:38:07 ÖS
Abilerim şuan 2003 crv kullanıyorum. Aslında kısa zamanda çok araç değiştirme fırsatım oldu. Fazla geçmeden sıkılıyorum. Sanırım Crvdende sıkıldım. Üstüne birde aylık 400-500lira lpg gideri koymaya başladı. Aracımı satmayı düşünüyorum. Fakat ne alsam hiç karar veremedim. Bu güne kadar ilk aracım olan Broadwayı saymazsak honda harici aracım olmadı. 4. hondam oldu bu :). Dogrusu yakıtı uygun olacak kalite olarak döküntü hissi vermeyecek bir araç almak istiyorum. Dizel olsa iyi olur diye düşünüyorum. Sizin tavsiyeniz nedir ? Ne almalıyım piyasası ölü marka model olmasın yeter gerisi farketmez onerileriniz bekliyorum.
Bence Lpgli alacakasanız vtec2 alın. İnanın ki çok az yakan bir araç.
Gönderen: bilisim - Aralık 24, 2014, 05:49:42 ÖS
Bence Lpgli alacakasanız vtec2 alın. İnanın ki çok az yakan bir araç.

Otomatiiği hiç de az yakmıyor gerçi istanbul trafiği. Manueller daha az yakıyor sanırım
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 24, 2014, 06:09:41 ÖS
Bir süre f6 kullandim f1 vites pek hosuma gitmedi. En memnun olduğum manuel iesti :). Onuda sattığıma cok pismanim suan ama yine ies almak istemiyorum. Birde vtec2 deneyelim bari. Ama onlarında fiyatları uçuyor.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 24, 2014, 06:14:51 ÖS
Birde vtec2 ler i-vtec miydi? 125hp mi bunlar?
Gönderen: mustafaa - Aralık 24, 2014, 06:48:32 ÖS
110 hp ama i-vtec mi bilmiyorum
Gönderen: mu§tafa01 - Aralık 24, 2014, 07:12:59 ÖS

110 hp. Vtec     i-vtec degil
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 24, 2014, 07:14:12 ÖS
Oyleyse bana yaramaz. Honda dışında bi araç onerisi olan yok mu?
Gönderen: Vtec typer - Aralık 24, 2014, 07:44:12 ÖS
Çok az yakan araçlar genelde çok kötü araçlar ve donanımsız hafif araçlar. Haa iyi ve güzel aynı zamanda az yakan araçlar da çok pahalı. Genel olarak benzer araçlar benzer yakıtlar yakar zaten. Şimdi ben vtec2 dedim ama vtec2 yüksek hızlarda içeri acayip ses alıyor nerdeyse adamı sağır edecek. Benim tavsiyem belki toyota olabilir ama toyota da çok çirkin :dance :dance :dance
Gönderen: Ruski - Aralık 24, 2014, 08:01:32 ÖS
clio sport olabilir ama sizin aracın genişliğinden sonra size crv nin bagajı gibi gelebilir.(renault pek önermem ama değişiklik istediğiniz için söyledim)
audi a3 1.8 T güzeldir. >=ok
Gönderen: SU-vic - Aralık 24, 2014, 08:44:42 ÖS
Hocam butce ne? Kriter ve oncelikleriniz ne? Onlari bilirsek daha cok yardimci olabiliriz.
Gönderen: Krtl38 - Aralık 24, 2014, 09:33:02 ÖS
Az yakar çok Kaçar olunca iş değişir performans olsun diyosan az yakar işini askıya asman gerekir güzel kardeşim 😉 Yukarda arkadaşlar önermiş zaten 'az yakar çok Kaçar sözü 'bence Vtec 2 ye tabiri caizse cuk diye oturuyo.onun dışında wv tsı düşünebilirsin tavsiye ederim bi Polo TSI kullanıcısı olarak.. Hem hondadan sonra TSI motor sana heyecan verici gelecektir 😉
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 12:52:21 ÖÖ
Babamda superb var guzel arac tsi düşünüyorum ama yakıt yuksek onlarında. Butcem 35 bin lira kadar. Kriter olarak standart olarak gorulen donanimlarin bulunmasi yeterli benim icin klima otomatik cam vs. Dikkat ettigim ozellikle göğüs dreksiyon malzeme kalitesinin yuksek olmasi crvnin gogus bile sert plastik tangir tundur sesler gitmiyor. Ieslerin gogusleri bile daha güzel. Yol sesi ve en ufak kasiste çıkan seslerden sıkıldım. Ieside biraz bu ses sorunundan sattim. 3 sefer ugultu yapiyor diye lastik değiştirdim. Sanirim yol sesi dusuk yakit tuketimi oncelikli kriterlerim tabi az yaksin diye clioda düşünmem birazda yola tutunmasi lazim aletin :). Dediginiz gibi ufak araba sorun olmaz sedan araclar yada diz mesafesi yeterli 5 kapı araclar olabilir.
Başlık: Ynt:
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 04:31:10 ÖÖ
Honda olmayacak az yakacak diyorsanız sakin aldanıp dizel le maceraya kalkışmayın. Zira çoğu dizel 7-7.5 lt mazot tuketiyor buda hesapladığımızda da LPG yle kıyaslandığında arada baya fark oluyor manüel mi düşünüyorsunuz otomatik mi ona gore yorum yapalim
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 08:48:13 ÖÖ
Bu kriterlere en uygunu lpgye uyumlu golftür diye düşünüyorum.
Gönderen: faw13 - Aralık 25, 2014, 09:21:44 ÖÖ
küçük araç, az yakan çok kaçan seat ibiza 1.2 güzeldir, 1.2 ye aldanmayın sonuçta turbo benzinli araç, baya koparıyor, hafif de olunca gidişi keyifli ama mesela aynı motoru leonda hiç önermem, küçük kalıyor arabaya, ya gitmiyor, ya da iyi kaçınca benzini içiyor (performanslı kullanımda benim araçtan daha fazla yakıyorlar 1.2 leonlar mesela)

lpg olacak diyorsanız zaten hiç tsi 'a bulaşmayın, dizel fiyat farkı kadar lpg kit fiyatları o da ne kadar sağlıklı tartışılır

onun dışında 35.000 TL 'ye kadar çok bir araç gelmiyor aklıma, az yakıp çok kaçan araçlar benim anlayışımda hep yeni nesil araçlar, onlar da 50-60.000 bandındalar

çok kaçmasın derseniz 1.3 astralara da bakabilirsiniz ama onlar da yük altında çok fazla yakıt tüketiyorlar, küçük motorların genel handikapı

40 civarına çıkabilirseniz 1.4 tsi leonlara da bakabilirsiniz 2. nesillere

lpg olsun derseniz fsi golf 5 o bütçede en alınabilir araçlardan

bir eski kasa corolla da bakabilirsiniz, konforlu araçtır, ama bana hep biraz takoz gelmiştir

2. veya 3. nesil focus da bakabilirsiniz lpg li

Gönderen: ysr - Aralık 25, 2014, 10:21:38 ÖÖ
Kendi görüşüm 35.000 tl param olsa vtec 2 manuel lpgli alırdım. Ama başka araç diyorsanız astra 1.3 cdti, seat cordoba, auris, golf, focus, corolla, hyundailer bu araçların dizellerinden alabilirsiniz.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 10:56:14 ÖÖ

Değişiklik olsun konfor olsun dersen bir ara benimde baktığım ve önerim ;

BMW E46 kasa 98-2002 model 318i yada 320i Lpgli,
Audi A4 B5 ve B6 kasa 98-2005 arası 1.8 T lpgli,

Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 11:46:34 ÖÖ
E46 3.18ler 143 hp değil mi yakit tuketimleri nasıldır acaba?
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 11:52:50 ÖÖ

Makyajlıları 143 hp yakıtı FD6 dan felan çok olacağını sanmam. Görüntü olarak çok beğendiğim bir araç E46 kasa sunrooflu beyaz olacak tadından yenmez  >=ok
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 12:00:31 ÖS

Al şundan bak keyfine hocam Azrailmiş lakabı :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-parayi-veren-azraili-alir-193951856/detay
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 12:08:04 ÖS
Makyajli kasa kac modelden başlıyordu. E46lari araştırmaya baslayayim en iyisi :).
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 12:11:41 ÖS

2002 modeller makyajlı bence farklı marka düşünüyosan bak derim. Hem genç arabası hemde karizman olur  :)
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 12:13:43 ÖS

Bunlarıda alıp modluyorlar yanlıyorlar. Sen stock bulmaya bak masraflısını aldınmı sonu gelmez Bmw naziktir biraz ama temizini aldınmı keyfine bakarsın.
Gönderen: SU-vic - Aralık 25, 2014, 12:14:29 ÖS
Bence de e46 süper olur :) ama temiz olması lazım. Bmw nin bakımsızı insanı arabadan soğutur diyolar. Onun haricinde piyasası olan yakıtı gücü uygun olan 2007-2008 manuel fd6dan daha iyi seçenek aklıma gelmiyo. Focus da olabilir ama onun da biraz ruhu eksik bana göre :) Honda dan sonra odun gibi gelebilir.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 12:18:57 ÖS
Teşekkür ederim onerileriniz icin aklıma 3.18 hic gelmiyordu. Sahibindenden araba alirken ne yapacağımı şaşırdım. Dogrusu ben araci 37 bin liraya almıştım sahibindendeki piyasası 40 binin üstünde. Ki aldığım adamda 42 bin lira yazmıştı ilana :). Bu yüzden hangi aracin gercek piyasasi kac para anlamak zor. Fd6 manuelle 3.18i yi yakin takibe alacağım. 200bin km altında temiz degisensiz bi 3.18 bulursam hemen alırım. :) tekrar teşekkür ederim...
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 12:22:32 ÖS

Benimde bütçem elverdiğinde alıpda bineceğim ilk araçlardan olacak E46 kasa umarım sende kısa sürede alırsın ve buradan paylaşırsın bide Bmw görürüz  :D
Gönderen: SU-vic - Aralık 25, 2014, 12:30:41 ÖS
Teşekkür ederim onerileriniz icin aklıma 3.18 hic gelmiyordu. Sahibindenden araba alirken ne yapacağımı şaşırdım. Dogrusu ben araci 37 bin liraya almıştım sahibindendeki piyasası 40 binin üstünde. Ki aldığım adamda 42 bin lira yazmıştı ilana :). Bu yüzden hangi aracin gercek piyasasi kac para anlamak zor. Fd6 manuelle 3.18i yi yakin takibe alacağım. 200bin km altında temiz degisensiz bi 3.18 bulursam hemen alırım. :) tekrar teşekkür ederim...

42 den 37 ye  :o Vay be araba bakarken ya da satarken 5bin lira pazarlık payını ekleyelim o zaman :D Allah gönlünüze göre versin
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 12:45:57 ÖS
1.3 CDTİ astra az yakar çok kaçar manüel düşünülüyor sa
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 12:47:21 ÖS
Hangi BMW Honda dan daha az yakıyor ?
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 12:55:58 ÖS
Daha önce de yazdım. Size güzel bir golf yakışır. Hem sessiz, hem rahat, yakıtı da lpgli olduğu sürece gayet iyi. Hem de 2. eli iyi.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:03:24 ÖS
Az önce bir arkadaşımla görüştüm kendisinde fd6 abisinde e46 3.20 var. Fd6 daha seri olduğunu söyledi. e46 otomatik 35 kuruş kadar yakıyormuş. Ayrıca Bmwnin fd6ya göre çok daha keyifli olduğunu söyledi. Kendiside 1993 Si dan geçmişti Fd6ya iyice ikna olur gibiyim. Yakıt olayını gözardı ediyorum suan. Yakıt olarak Honda biraz daha uygundur tabiki. İlk başta benimde aklımda 1.3 cdti astra vardı. Oda çok şık güzel araba.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:04:37 ÖS
Daha önce de yazdım. Size güzel bir golf yakışır. Hem sessiz, hem rahat, yakıtı da lpgli olduğu sürece gayet iyi. Hem de 2. eli iyi.

Fsi motor golflere lpg saglıklı olmuyor diye duymuştum. Ayrıca golflere karşı bi önyargılıyım nedense :)
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:08:09 ÖS

Ben senin nasıl bir araç istediğini az çok anlayabiliyorum. 1.6 İES den inen biri 1.6 102 lik Golfe binmez hantal gelir. Ayrıca 1.6 FSI larda Lpg uyumlu değil, Senin ya FD6 yada Bmw 318-320 ye binmen daha mantıklı gibi.  :D
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:10:59 ÖS
1.3 CDTI Astrada yeni kasaları çok hantal bir önceki H kasada fena sayılmaz. Ama sana yavaş gelir. Basarsın çok yakar bu seferde  >=ok
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:12:21 ÖS

Ben senin nasıl bir araç istediğini az çok anlayabiliyorum. 1.6 İES den inen biri 1.6 102 lik Golfe binmez hantal gelir. Ayrıca 1.6 FSI larda Lpg uyumlu değil, Senin ya FD6 yada Bmw 318-320 ye binmen daha mantıklı gibi.  :D
Aynen öyle hocam hislerime tercüman oldunuz. 1.6 ies hepsinden seriydi. Üzerine milyarlar döküp 102lik golf almak gelmiyor içimden :). 2011 model astra 50bin lira civarında geziyor. En mantıklı seçenekler yine fd6 yada 318 görünüyor.
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:12:50 ÖS

Fsi motor golflere lpg saglıklı olmuyor diye duymuştum. Ayrıca golflere karşı bi önyargılıyım nedense :)
Fsi olmayan motorları dedim zaten. Ben de çok sevmem golfü hatta hatcback arabaları sevmem pek ama mantıklı bir tercih olabilir 1.6 hitler motor golfler. Benim size en iyi önerim vtec2dir. Uçmamış fiyatlardan bulursanız çok çok iyi bir tercih olur. Bunun dışında sizi üzmeyecek toyota corolla sol modelleri var ki gerçekten çok iyi arabalardır. Kesinlikle vtec2 den daha oturaklı rahat ve sorunsuz. Ama tipi hoşunuza gider mi orasını bilemem. Bir de nacizane önerim passat 1.8 t ler i araştırmanızda fayda var. Lpg uyumu da çok iyi diye biliyorum. Şimdiki aklım olsa passat alırdım.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:16:07 ÖS
Aslında arabanın kralı bu uzun süredir polis memuru bi abimizde. Arabasına aşık adam. 17-18 bin liraya kadar fiyat teklif ettim satmak istemiyor. Çok orjinal bi si. Ah bi satsa ne gerek var e46ya fd6ya filan :)
(http://i.hizliresim.com/jv1oOJ.jpg) (http://hizliresim.com/jv1oOJ)
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:19:48 ÖS
Birde bu 1.6 passatlar nasıldır acaba kasa güzel. Ama 102 hp bu kasayı taşır mı? Lpg uyumu nasıldır acaba.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2009-passat-1.6-trendline-68.000-km-de-192905523/detay
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:21:09 ÖS
Sen güç istiyorsun. Başdan macera yaşamayıp 1.6 İES i satmasaydın bide soch vtec yapardın miss tokatla dur gez ondan sonra  :D :D
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:22:45 ÖS

Ben senin nasıl bir araç istediğini az çok anlayabiliyorum. 1.6 İES den inen biri 1.6 102 lik Golfe binmez hantal gelir. Ayrıca 1.6 FSI larda Lpg uyumlu değil, Senin ya FD6 yada Bmw 318-320 ye binmen daha mantıklı gibi.  :D
Aynen öyle hocam hislerime tercüman oldunuz. 1.6 ies hepsinden seriydi. Üzerine milyarlar döküp 102lik golf almak gelmiyor içimden :). 2011 model astra 50bin lira civarında geziyor. En mantıklı seçenekler yine fd6 yada 318 görünüyor.
Şimdi arkadaşlar 1.6 ieslerin seri olduğunu biliyorum yalnız serilik dışında bir arabada aranan özellikler de vardır. yol tutuşu, sessziliği, yalıtımı, radyosu, müzik sistemi, tipi, yakıtı, karizması, güvenlik sistemleri vs. Bunları düşününce 1.6 ies pek mantıklı gelmiyor. Haa seri midir seridir. Ama bu serilik de diğer seçenekler düşünüldüğünde gözardı edilebilir. Benim eski 2003 vtec aracımı yakın bir arkadaşa sattım ve geçen gün tekrar bindim vallahi billahi fd6 dan sonra o kadar takoz gibi geldi ki ağzım açık kaldı. Ama yine de çok severim o araçları. Yani yeni modellerde konfor artıyor ve bunu da göz önünde bulundurun derim. 1.6 ies i daha önce kullanmışsınız. Eğer macera aramıyorsanız iese tekrar dönmeniz iyi olur diye düşünüyorum. Ben ies kullanmadım ama iesin fd6 yı da vtec2 yi de performansta elediğini düşünüyorum. Vtec2 bence yol tutuş sorunu olan bir araç. Bunun dışında iyidir.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:23:53 ÖS
Birde bu 1.6 passatlar nasıldır acaba kasa güzel. Ama 102 hp bu kasayı taşır mı? Lpg uyumu nasıldır acaba.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2009-passat-1.6-trendline-68.000-km-de-192905523/detay

1.6 102 beygir bunlar sana hiç gelmez. Passatın 98-2005 arası 1.8 T leri var yukarda arkadaşda yazmıştı. Bende tipini beğenmezsin diye yazmamıştım. Lpgyede uyumlu 1.8 T Highline 2 paketlilerine bak hayran kalırsın hem lpgli hemde konforlu.  
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:24:58 ÖS
Sen güç istiyorsun. Başdan macera yaşamayıp 1.6 İES i satmasaydın bide soch vtec yapardın miss tokatla dur gez ondan sonra  :D :D
İesim cok güzeldide yağ pompası filan hep çançinçon malıydı :). Birazda basık olduğundan kasiste altını vurdum. Pompanın agzı tıkandı. Yağlamayı kesti. Çekiciyle sananiye gittim tamir ettirdim ve satmayı koydum kafaya. Bu defa altı yüksek bi araba alacam dedim. Crvye girdik böylelikle :). Crvninde altını gece vakti köyde offroad denemesi yaparken cok sert vurdum dogru düzgün bir koruma yokmuş altında. 4 çekeri askıdan zor indirdik çok şükür bir yeri zarar görmemiş. :D
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:26:11 ÖS

Sen güç istiyorsun. Başdan macera yaşamayıp 1.6 İES i satmasaydın bide soch vtec yapardın miss tokatla dur gez ondan sonra  :D :D
Dediğine katılıyorum. Kardeşim sana en çok ies yakışır. Bir gün aracımı satarsam vtec2 olmazsa kesinlikle ies alırdım. İes çok deli makina tabiri caizse [-X [-X :kiliçç :kiliçç
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:29:41 ÖS

1.6 102 beygir bunlar sana hiç gelmez. Passatın 98-2005 arası 1.8 T leri var yukarda arkadaşda yazmıştı. Bende tipini beğenmezsin diye yazmamıştım. Lpgyede uyumlu 1.8 T Highline 2 paketlilerine bak hayran kalırsın hem lpgli hemde konforlu.   
Tipini beğenmemek bence göreceli. İnsan biraz vakit geçirince alışıyor. Ben de daha önceleri çok nefret ederdim o tasarımdan ama şimdi gözüme çok güzel görünmeye başladı :D :D :D Gerçekten de heybetiyle D segmenti olduğunu hissettiriyor o passatlar.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:30:34 ÖS
Bendede 1.6 İES var. 2.sahibinden aldım baya bir süre satmayı düşünmüyorum. 4-2-1 headers , düz boru, Filtre vs var. Açıkçası Bmw 318-320 ve fd6 felanda kısada yanıma gelemiyor  :P Arabamdan çok memnunum.
Gönderen: SU-vic - Aralık 25, 2014, 01:31:16 ÖS
Bu kasa 1.6 passattan bi uzmancavusta vardi. Berberde muhabbet ettik biraz. Gitmiyo satacam diye sikayet ediyodu. Kasayi kaldirmiyomus. Ben olsam passat alacagima avensis alirim. 1.6 2.0 ve 2.0 dizel secenekleri var. Tupe de uyumlu. Ama şöyle bi baktim da e46 gibisi yok saydiklarimizdan :)
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:33:05 ÖS
İesle bi dönem çektiğim video :). Motor rektefesi düz boru eksozu filanı filanı 6-7 bin lira harcamıştım. Şimdi ies alsam aynı parayı harcamak adama koyar bi sinirle götürdük sattık pişmanım dogrusu :)
https://www.youtube.com/watch?v=juQReRRyK9o
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:34:17 ÖS
Bence bu arabalar da çok güzel. Eğer efendi efendi kullanıyorsanız çok iyi tercih olur derim. Ama mahalle aralarında ani kalkışlar yapıyorsanız o işe gelmez bu araba diye düşünüyorum.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:35:35 ÖS
Eskisi gibi kullanmıyorum artık tın tın genelde mecburen crvnin sayesinde alıştım çogu zaman millete yol vermeye hız sınırlarına dikkat etmeye başladım :)
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:36:22 ÖS
Bendede 1.6 İES var. 2.sahibinden aldım baya bir süre satmayı düşünmüyorum. 4-2-1 headers , düz boru, Filtre vs var. Açıkçası Bmw 318-320 ve fd6 felanda kısada yanıma gelemiyor  :P Arabamdan çok memnunum.
Kesinlikle aracını satma kardeşim aracını satan pişman oluyor bu devirde :D En canlı kanlı örnekleri bizleriz. Hele de ies kral bir araçtır.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:37:31 ÖS
İes satılır mı be. Honda şarap gibi araba eskidikçe değeri artıyor :) Adam Si almış cebinde parası var satsam ne alcam diye korkudan satamıyor :) Şimdiki aklım olsa satmazdım bende.
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:38:28 ÖS
Eskisi gibi kullanmıyorum artık tın tın genelde mecburen crvnin sayesinde alıştım çogu zaman millete yol vermeye hız sınırlarına dikkat etmeye başladım :)
İşte karar sizin. Performanslı bir araç alırsanız duramazsınız yine eskisi gibi performanslı kullanırsınız. Bence her arabanın bir ruhu var o ruh sizi ele geçiriyor ve siz de ona göre araç sürüyorsunuz :D
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:42:17 ÖS
İes videosunu izledim. Bana aracı sattırmak istiyorsunuz herhalde. Zaten içimde ukte kaldı bir ies sahibi olmak. >=ok >=ok >=ok
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 01:42:52 ÖS
Hondanın her kasası ayrı bir güzel ve sağlam karar senin. Sana 3 alternatif bırakıp seni kararlarınla başbaşa bırakıyorum.  :D

BMW E46 318i-320i - FD6 CİVİC - PASSAT 1.8 T 98-2005 arası bulabiliyorsan Highline 2 konforun üst sınırlarını zorlarsın.
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 01:46:32 ÖS
Ben sizin yerinizde olsam ya arkadasın dediği gibi Passat alırdım ya da ies alır dilediğim gibi aracı kişiselleştirip doya doya binerdim.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 01:58:06 ÖS
Önerilerinizin hepsini tek tek değerlendireceğim cok tesekkürler :).
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 02:10:27 ÖS
Önerilerinizin hepsini tek tek değerlendireceğim cok tesekkürler :).
Kararınızı ne zaman vereceksiniz? CR V yi sattınız mı? Ne zaman satacaksınız?
Gönderen: GökhanAlbayrak - Aralık 25, 2014, 02:15:54 ÖS
Kullandığım bildiğim aracı size öneriyorum. Focus II. Tam bir yakıt tasarrufu makinesi. İç malzemesi muadili Civic 'ten daha kalitelidir. Dış tasarımı zevk işi ona yorum yapmıyorum. Lakin makine olarak bence çok başarılı. Kendini kanıtlamış bir motoru, ESP olmadan da sizi varmış gibi koruyan süspansiyon ve alt takımı bu aracı ifade eden değerler. Sıkıştırırsanız bir benzinli gibi gitmez ama 240 tork rampalarda burnunu kaldırtmaya yetiyor. Sağlıklı bir makine bulursanız 600 tl ile Chip tuning yapılıp 109 dan 138 hp ye çıkarılabiliyor. Yağ su bakımı yapılır ve iner inmez kontak kapatılmazsa (ben 30 sn kadar bekler sonra kapatırdım) sizi senelerce idare edecektir.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 02:22:37 ÖS
Crvyi satmayı dert etmiyorum şuan. Gerçekçi bir fiyat yazdıktan sonra en gec 3-4 gün içinde satılıyor araç. Millet genelde uçtuğu için. Muhtemelen ocak ayı içinde alırım yeni aracımı 35bin bütce kurtarmaz 40lara zorlamam gerekirse şubatıda bulabilir.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 02:32:06 ÖS
Kullandığım bildiğim aracı size öneriyorum. Focus II. Tam bir yakıt tasarrufu makinesi. İç malzemesi muadili Civic 'ten daha kalitelidir. Dış tasarımı zevk işi ona yorum yapmıyorum. Lakin makine olarak bence çok başarılı. Kendini kanıtlamış bir motoru, ESP olmadan da sizi varmış gibi koruyan süspansiyon ve alt takımı bu aracı ifade eden değerler. Sıkıştırırsanız bir benzinli gibi gitmez ama 240 tork rampalarda burnunu kaldırtmaya yetiyor. Sağlıklı bir makine bulursanız 600 tl ile Chip tuning yapılıp 109 dan 138 hp ye çıkarılabiliyor. Yağ su bakımı yapılır ve iner inmez kontak kapatılmazsa (ben 30 sn kadar bekler sonra kapatırdım) sizi senelerce idare edecektir.
Aslında Crvyi almadan önce çok ciddi şekilde 1.6tdci focus düşünüyordum.2008 model 110hp 125binde bir focus gia bulmuştum 30 bin liraya anlaşmıştık. Deneme sürüşüne çıktığımda kaynar sular döküldü başıma. Bu kadar hantal olduğunu hiç düşünmüyordum. Sahibine ben bu arabaları bu kadar hantal bilmiyordum deyip vazgeçtim. O arabada mı bi problem vardı bilmiyorum. Gaza tepkisi çok kötüydü aracın. Malzeme kalitesine bakmadım bile o yüzden. Suan kafamda e46 3.18, Passat, FD6 var tabi yine çok temiz bi ies bulursam düşünmeden alırım.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 02:45:52 ÖS

Focus II olsun III kasa olsun güvenlik olarak ve viraj kabiliyeti güzel araçtır. Şuan şirkette Focus III 1.6 Dizel 95 PS var hergün kullandığım araç lakin çok hantal  :D. Önceden Focus II 109 PS vardı kasa ve serilik daha iyiydi. Sen İES gibi gaz tepkimesi olan bir araç istiyorsun ama zor yani  :D seni çok iyi anlıyorum. gaza dokunduğum gibi istediğim gibi hızlanan keyifli bir araç İES ler. Bak yine İES e dönücen  :D :D
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 02:49:16 ÖS

Focus II olsun III kasa olsun güvenlik olarak ve viraj kabiliyeti güzel araçtır. Şuan şirkette Focus III 1.6 Dizel 95 PS var hergün kullandığım araç lakin çok hantal  :D. Önceden Focus II 109 PS vardı kasa ve serilik daha iyiydi. Sen İES gibi gaz tepkimesi olan bir araç istiyorsun ama zor yani  :D seni çok iyi anlıyorum. gaza dokunduğum gibi istediğim gibi hızlanan keyifli bir araç İES ler. Bak yine İES e dönücen  :D :D

Sahibindende dolaştıkça banada öyle gelmeye başladı :D Bu güne kadar 3 defa fd6ya binme şansım oldu. 3üde f1 vitesti. Bu aletin manueli nasıldır acaba tork ve beygir gücü iesten yüksek kasadan mı kaybediyor niye gitmiyor bunlar. Yada manueli gidiyor mu ies gibi ?
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 02:55:22 ÖS
Konforsa Bmw 3 serisi.Sağlamlık sorunsuzluksa Fd6 Elegance Vtec 2 Manuel .Temiz bir İes 'e 22-25 vermek ne kadar mantıklı.(Ama illa 1.6 ies alınacaksa verilebilir.)
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 02:57:30 ÖS
Konforsa Bmw 3 serisi.Sağlamlık sorunsuzluksa Fd6 Elegance Vtec 2 Manuel .Temiz bir İes 'e 22-25 vermek ne kadar mantıklı.(Ama illa 1.6 ies alınacaksa verilebilir.)
İeste ısrarcı değilimde 2010 vsalı sunrooflu elegance lerde 40 binden aşagı bulunmuyor. Benim butceye anca dream alırım :) Ayrıca 2002 üzeri e46larda 40 binin çok üzerinde.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 03:16:17 ÖS

Bak gözüme çarpan Passatlar tam senlik örnekler yani ; hem sağlam , konforlu, performanslı hemde lpg uyumlu yanlız şunu bilki D sınıfı hangi araç olursa olsun parçaları düşük segmentlere göre pahalı oluyor. Bu araçlara kaskosuz binmemeni tavsiye ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yukselen-otomotvi-den-2005-passat-1.8t-highline-otm-vit-192850957/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2004-passat-1.8-turbo-highline-2-solaryum-tavan-full-plusfull-192467540/detay

97-2001 kasalardada Highline 2 var fiyatları daha uygun.
Gönderen: GökhanAlbayrak - Aralık 25, 2014, 03:28:22 ÖS
Konu az yakardan çıkıp çok kaçana kaymış. İyi yakıta çok giden passat harici makineler de var. 3.18 değil 330i alın bence. En azından yaksın da bu yaksın diyin.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 03:47:19 ÖS
Konuda bahsettiğimiz araçların geneli lpgde 30-40 kuruş arası yakan araçlar, arkadaş az yakan derken 1.3 dizel istediği gibi gitmeyen bir aracı istemediği konu içerisinde kendi görüşlerinindede belirtiyor. 330 Bmw de sanılanın aksine Lpg de aşırı yakan araç değildir. Örneğin site sakinlerinde 1.6 FD6 sahibi bir araç ile 2.4 Accord sahibi araçların görüşleri defalarca yazılmıştır. Arada 10 kuruş yakıt farkı anca oluyor kmde (sakin kullanım). Malum sitedede 328-330 BMW sahiplerinin LPGde yakıt değerlerini bazıları paylaşmış gider test eder öyle alınır. Büyük motor çok yakacak diye bir kaide yok yani.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 04:17:49 ÖS
Kesinlikle bazı 1.3 dizellerin çogu 1.6lardan daha fazla yakıyor mesela. Az yakıp çok kaçandan kasıt yakıt performans ortalaması güzel bi araç olması. Araç var 40 kuruş yakıyor gitmiyor araç var 40 kuruş yakıp roketliyor :). Passatlarda çok hoş bu arada. Ama benim kafam bi üst kasada kaldı. 1.6larını fırsat bulursam bi denemek istiyorum.
Gönderen: GökhanAlbayrak - Aralık 25, 2014, 06:52:21 ÖS
Konuda bahsettiğimiz araçların geneli lpgde 30-40 kuruş arası yakan araçlar, arkadaş az yakan derken 1.3 dizel istediği gibi gitmeyen bir aracı istemediği konu içerisinde kendi görüşlerinindede belirtiyor. 330 Bmw de sanılanın aksine Lpg de aşırı yakan araç değildir. Örneğin site sakinlerinde 1.6 FD6 sahibi bir araç ile 2.4 Accord sahibi araçların görüşleri defalarca yazılmıştır. Arada 10 kuruş yakıt farkı anca oluyor kmde (sakin kullanım). Malum sitedede 328-330 BMW sahiplerinin LPGde yakıt değerlerini bazıları paylaşmış gider test eder öyle alınır. Büyük motor çok yakacak diye bir kaide yok yani.

Yazdıklarım zaten sizin söylediklerinizle örtüşüyor. 330 çok yakar git al demedim, bilakis aynı yakıta en azından giden bir aracınız olsun dedim.

Kesinlikle bazı 1.3 dizellerin çogu 1.6lardan daha fazla yakıyor mesela. Az yakıp çok kaçandan kasıt yakıt performans ortalaması güzel bi araç olması. Araç var 40 kuruş yakıyor gitmiyor araç var 40 kuruş yakıp roketliyor :). Passatlarda çok hoş bu arada. Ama benim kafam bi üst kasada kaldı. 1.6larını fırsat bulursam bi denemek istiyorum.

1.6 passat kesinlikle fiyasko olacaktır. Tavsiye edilen 1.8T oldukça başarılı bir araç, manuel olursa daha az sıkıntı çıkaracağı kesin.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 07:20:29 ÖS
1.8t de turbo sorunu yaşarsam diye korkuyorum. Alacak olsam nelere dikkat etmem lazım.
Gönderen: Carismatiq - Aralık 25, 2014, 07:39:24 ÖS

1.8 T lerin motoru araştırdığım kadarı ile gayet sağlam kolay arıza çıkarmayan bir seri. Aracı alırken seceresi servis bakımları tam olan bir araç aldınmı zaten problem yaşamazsın. Baktırman gereken en önemli Turbosu. Zaten Turboda sorun yoksa motor sağlıklıdır. Düzgün kullanılmıştır.
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 08:16:43 ÖS
konu nerden nere geldi 1.4 passati kullanmış olan biri olarak ilk kalkisda dönerken stop ettirdim neden acemilikden mi hayir makine gitmiyor bayılıp kaldı sonra neyse böle anlamsız bir makine olamaz gitmeye gitmez 1.6 ne kadar farklı olabilir   arkadaşım o parayi vereceksin 1.8 T Passat alacagina 40 liraya 2.0 excetive Accord daha mantıklı deilmi benim hondadan kopqmiyorum yoksa
Gönderen: bilisim - Aralık 25, 2014, 08:20:16 ÖS
Accord 2.0 exceutive diyorum passata karşı madem üst segmente çıkıldı accordun hakkını vermek lazım
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 08:40:13 ÖS
Evet astradan girdik passat accord tum marka modellere değindik. :) accordu dusunmuyorum ozellikle manuel istiyorum bu sefer. Bu konudaki son sorum olsun. Fd6 alirken neye dikkat edeyim. Vsa olmali mutlaka diyor kullanıcılar ama bunun dışında nelere bakalim.
Gönderen: Vtec typer - Aralık 25, 2014, 08:46:42 ÖS
Fd6 da vsa olması tabi ki iyi olur. Fd6 alacaksanız kesinlikle makyajlı tavsiye ederim. En az premium donanımı olmalı tabi ki.
Gönderen: PREDATOR06 - Aralık 25, 2014, 09:40:13 ÖS
Manuel Fd6sı olup crvye gecmeyi düşünen varsa takas edebilirim. Döndük dolaştık yine civicte karar kıldık. :)
Gönderen: 06FAT68 - Aralık 25, 2014, 11:26:52 ÖS
Accord 2.4 alın kaliteli lpg ile s.icı 7 litre mazotlu araca s.disinda 5-5.5 litre mazotlu araca binitorum dedirtir adama konfor donanim performans ta 10 numaradir