TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: Ercan pala - Eylül 23, 2014, 02:43:38 ÖS

Başlık: Sizce kış lastiği yerine dört mevsim lastik tercih edilmelimi_?
Gönderen: Ercan pala - Eylül 23, 2014, 02:43:38 ÖS
en çok merak ettiğim konu bu aslında kışın gerçekten kullanıcıların kış lastiğimi tercih etmeleri gerekir yoksa 4 mevsim lastikle 4 sezonuda geçirebilirlermi?
Başlık: Ynt: Sizce kış lastiği yerine dört mevsim lastik tercih edilmelimi_?
Gönderen: faw13 - Eylül 23, 2014, 03:18:57 ÖS
yani yazın Bridgestone ER300, kışın Petlas Snowmaster ile kullanıyorum aracı (225*45*R17), önceden kış lastiği almıyordum (205*55*R16) arabada kar paleti var diye, geçen kış aldım, gerçekten fark ediyor, önümde yazlık lastikli arabalar bir sağa bir sola savrulurken ben gayet rahattım, ama kış lastiği ile kar lastiğinin farklı olduğunu hatırlatmak isterim, kış lastiği kışın sertleşmeyen hamura sahip, birazcık daha derin kanalları var, ama kar lastikleri daha kötü hava koşullarında tamamen zincirsiz kullanım içinler, kış lastiğinin de zincir / palet gerektirdiği durumlar olabiliyor.

soruya gelecek olursak, biraz kullanım koşulları ile alakalı, kışın çok sert geçmediği bir şehirde iseniz ve araç sizin için olmazsa olmaz değilse, 4 mevsim ile idare edilebilir, ama yoğun kış olan bir yerde iseniz, kışın çok uzun yol yapıyorsanız, araba kullanmak gibi bir zorunluluğunuz var ise kış lastiği almanın çok faydasını görürsünüz, 4 mevsimler kardan çok yağmurda performans verirler ama soğuğu görünce hamurları gene sertleşir.
Gönderen: ozN - Eylül 23, 2014, 09:38:53 ÖS
memleketine göre değişir :D
Gönderen: Ercan pala - Eylül 25, 2014, 01:50:32 ÖS
memlekete göre derken yani istanbul izmir antalya gibi kış iklimi sert geçmeyen yerlerdenmi bahsediyorsun?
Gönderen: faw13 - Eylül 25, 2014, 02:02:03 ÖS
evet, istanbulda kışlık lastik gerekliliği bile tartışılabilirken erzurumda kaçıncı seviye kar lastiği almak lazım diye düşünmek lazım