TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Prelude-Accord (BA/BB,CE) => Konuyu başlatan: 2n2 - Haziran 25, 2014, 02:56:18 ÖS

Başlık: Accord klima hakkında soru
Gönderen: 2n2 - Haziran 25, 2014, 02:56:18 ÖS
Merhaba 2005 LPG li aracım var. Çok cahice olabilir kusura bakmayın ama araç çalışırken klima benzinden mi yer LPG den mi? Neden soruyorum çünkü geçen hafta 30 tl lik benzin aldım ve araç LPG ye geçmeden hareket etmiyorum bekliyorum buna rağmen benzin bitti klima dan şüpheleniyorum. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler

Accord 2.0 Sport'dan Vtech ile yazıyorum :)
Başlık: Ynt: Accord klima hakkında soru
Gönderen: Carismatiq - Haziran 25, 2014, 03:17:43 ÖS

Klima ne benzinden nede Lpg'den yer , Klima sistemi motor hareketinden güç alarak çalışır. Bu sebepden klima çalışması esnasında motora ekstra yük biner biraz yakıt artışı söz konusu olur.
Gönderen: oktayoo - Haziran 25, 2014, 06:30:44 ÖS

Klima ne benzinden nede Lpg'den yer , Klima sistemi motor hareketinden güç alarak çalışır. Bu sebepden klima çalışması esnasında motora ekstra yük biner biraz yakıt artışı söz konusu olur.

+1 klima açıkken araç benzinde çalışıyor ise benzinden,lpg de çalışıyorsa lpg den yer.
Gönderen: 2n2 - Haziran 25, 2014, 06:52:57 ÖS
Eyvallah

+1 klima açıkken araç benzinde çalışıyor ise benzinden,lpg de çalışıyorsa lpg den yer.

Accord 2.0 Sport'dan Vtech ile yazıyorum :)