TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: kutukali85 - Mayıs 20, 2014, 12:24:26 ÖÖ

Başlık: Landirenzo LPG hakkında
Gönderen: kutukali85 - Mayıs 20, 2014, 12:24:26 ÖÖ
Arkadaşlar merhaba;
2007 Civic Manuel aracımda 5 - 6 yıldır kullandığım Landirenzo marka LPG'de enjektörle ilgili bir sorun yaşıyorum. Araba hareket halindeyken bir sıkıntı yok ancak rölantiye indiğinde ilk önce arıza lambası yanıp sönüyor ardından gaz verdiğimde ise lpg bitti sesli ukatılımını veren alet ötüyor ama benzine geçiş gerçekleşmiyor. Stop edip tekrar çalıştırdığımda ise düzeliyor. Aracı ustama gösterdim araçta sorun yok LPG ustana göster dedi. Ona gösterdiğimde ise 1 ve 4 numaralı ateşlemede sorun var enjektörler değişecek dedi ve gerçekten yüksek rakamlardan bahsediyorlar. bu arada kablolarla uğraşırken 4 numaralı ateşleme normale döndü ancak 1de sorun devam ediyor. enjektör tanesine 170tl + işçilik dediler. Bunu daha hesaplı almam mümkün müdür? İkinci sorum ise enjektörleri acaba kendim söküp temizleyip tekrar taksam bir sorun olurmu yada düzelirmi? Çünkü havalar ısındıkça bu sorunu daha sık tekrarlamaya başladı. LPG işinden anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Başlık: Ynt: Landirenzo LPG hakkında
Gönderen: 23korg23 - Mayıs 20, 2014, 07:41:51 ÖÖ
Eger kesin enjektordense enjektor tipini biliyorsaniz yardimci olabiliriz yada enjektor resmini gorelim
Gönderen: kutukali85 - Mayıs 20, 2014, 10:24:24 ÖÖ
Tabiki en yakın zamanda bir fotoğrafını çekerek göndereyim.
Başlık: Ynt:
Gönderen: 23korg23 - Mayıs 24, 2014, 10:35:24 ÖÖ
Lpg kablo tesisatinda bir sorun varmis gibi geldi bana ayrica lpg bitmis gibi bir uyari veriyorsa basincla ilgili bir sorun olabilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: By_emre - Mayıs 24, 2014, 12:56:05 ÖS
Kardeşim lpg enjektör soketlerini sök ve pas sökücü sprey sık ve sorun olan enjektörlerindeki tırnaklar ile oyna biraz tam geçince şak diye otursun yani
Gönderen: hondatürk - Mayıs 24, 2014, 02:21:30 ÖS
lpg enjektörlerini temizlet nozül ayarlarını yaptır derim ben . önce dene olmazsa değiştirmeyi düşün , geçmş olsn