TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: XpLoaD - Mart 31, 2014, 01:07:24 ÖS

Başlık: CBR250R Takoz sorunu
Gönderen: XpLoaD - Mart 31, 2014, 01:07:24 ÖS
Malesef 2013 model CBR250R 980 Km'de bir motor aldım. Motor 1000 olduğunda 95 TL ye yağ değişimi yağ filtre değişimi yapıldı. Hava filtresi temizlendi vs. Sonra İstanbul Motor fuarından koruma takozu aldım. Takozu HONDA'nın kendi servisinda garanti kapsamında olduğundan dolayı taktırdım. Herhangi ustaya 3-5 kuruş verip taktırmadım. 25 TL dedi 20 TL olmaz mı dedim olmaz dedi. Eywallah dedim. O kadar iyi takoz değil dedi. Olsun bizim içimiz rahat olsun dedim. Sonrasında olanlar oldu.

Takoz ortalama 1-1,5 KM sonra düştü. Servisi aradım bu takoz düştü. Durduğumda farkettim. Sonrasında 4 tur attım. Aradım bulamadım. Geçtiğim istikamet araba sanayii içindendi. Gören kim olsa hoş bişey eline alır oynar götürür.

Servis biz birşey yapamayız. Zaten o kadar iyi birşey değildi dedi.

HONDA Türkiye tedarikcisine şikayet ettim. Şimdi de tüketici mahkemesine gidip şikayet edeceğim dedim. Biz size dönene kadar vermeyin dediler.

Bugün HONDA Takozu takan servis aradı. Motoru götürdük. Bizim sıktığımız yerden düşmemiş dedi. Bu takoz dişler iç içe geçen sonunda bir bütün gibi duran bir takoz arkadaşlar. Sizden biri mi sıktı bu takozu?

HONDA merkez ise bizim orjinal parçamız olmadığı için biz karşılayamayız dedi. Ben servis harici bir yerde bu takozu taktırsam ilerde benden dolayı olmayan bir sebeple bu motor arıza yapsa bana sen bu motorda servis dışına işlem yaptırdığın için garanti kapsamına girmez demezler mi?

1000 km bakımını ise il il arayarak sordum. Tüm iller farklı fiyat verdi. Bunun bir standardı yok mudur?

HONDA parça ucuz diyorlar. Öyle bişey var Parça ucuz işçilik pahalı. Diğer motorlarla aynıya gelir. Aldanmayın.

HONDA Servis yönünden samimiyetimle söylüyorum bana motoru yaktıracak....
Başlık: Ynt: CBR250R Takoz sorunu
Gönderen: tnrdnzekr - Mart 31, 2014, 01:20:46 ÖS
dostum herşey tamamda biz burda arabayıcız motordan anlayanımız çok yok.
servisin davranışına gelince yanlış ama klasik üretici davranışları olmaması gerekirdi
Başlık: Ynt: CBR250R Takoz sorunu
Gönderen: XpLoaD - Mart 31, 2014, 01:28:38 ÖS
Ben motor filan yazınca Motorsiklet filan da forumda var diye düşündüm kusra bakmayın.