TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => Type R - Civic / Integra (DC,EP,FK) => Konuyu başlatan: IIFXII - Şubat 13, 2014, 02:05:20 ÖS

Başlık: ACİL YARDIM... AKÜ DEĞİŞİMİ SONRASINDAKİ SORUNLAR... CİVİC 1.8 HATCHBACK
Gönderen: IIFXII - Şubat 13, 2014, 02:05:20 ÖS
MERHABA ARKADAŞLAR...

DÜN ARACIMIN AKÜSÜNÜ DEĞİŞTİRDİM VE EKRANDAKİ BÜTÜN AYARLAR FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜ.

YALNIZ DİREKSİYONDAKİ İNFO TUŞUNDAN HERŞEYİ DEĞİŞTİRİYORDUM YALNIZ AKÜ DEĞİŞİMİNDEN SONRA HERŞEY SABİT KALDI.

KİLOMETRE   MİL OLARAK GÖSTERİYOR.

ARAÇ HIZI KMH  YERİNE MPH GÖSTERİYOR.

ARAÇ İÇİ SICAKLIK 6 DERECEDE SABİT KALDI.

BUNLARIN HEPSİNİN DİREKSİYONDAKİ İNFOYA BASILI TUTUP DEĞİŞTİĞİ YERİ BİLİYORUM YALNIZ HEPSİNİ DEĞİŞTİRİYORUM  YALNIZ HİÇ BİRİ DEĞİŞMİYOR.

ANKARA EFE HONDA İLE GÖRÜŞTÜM  PC YE BAĞLAYACAĞIZ  80 TL ALIRIZ DİYORLAR :( 

BAŞKA BİR YOLUNU BİLEN VARSA YARDIM PLEASE :(

SAYGILARIMLA

Başlık: Ynt: ACİL YARDIM... AKÜ DEĞİŞİMİ SONRASINDAKİ SORUNLAR... CİVİC 1.8 HATCHBACK
Gönderen: guneslen - Şubat 13, 2014, 04:24:18 ÖS
ben de degistirdim sadece ekran isigi ayarlari bozuldu. baska bişey olmadi. 80tl çok istemisler. keske akuyu servise taktirsaydin
Başlık: Ynt: ACİL YARDIM... AKÜ DEĞİŞİMİ SONRASINDAKİ SORUNLAR... CİVİC 1.8 HATCHBACK
Gönderen: bilalsahin - Şubat 13, 2014, 04:38:53 ÖS
Ben aracı aldım alalı defalarca sök çıkar başka tak yaptım sorun olmadı.
Bence kutup başlarını sök bekle bi 5 dk sonra geri tak araba bi resetlensin!
Gönderen: 0mer - Şubat 13, 2014, 04:38:59 ÖS
ben de degistirdim sadece ekran isigi ayarlari bozuldu. baska bişey olmadi. 80tl çok istemisler. keske akuyu servise taktirsaydin

aynen geçen bende baskı balata değiştirdim aküyü sökmüşlerdi sadece ekran ışığı ayarları bozuldu onuda tekrar ayarladım geçti keşke aküyü sökmeden ufak bi akü gibi bişeyler bağlıyolarya teyp kodu istemesin onu belirtseydin
Gönderen: IIFXII - Şubat 14, 2014, 01:46:01 ÖS
forum'un bir tanesinde bu cıvıclerın torpidosunda reset düğmesi olduğunu okumuştum şimdi ona bakacam .. olmadı aküyü tekrar sökecem takacam tşkler
Gönderen: IIFXII - Şubat 14, 2014, 02:19:39 ÖS
söktüm 5 dk bekledım olmadı servislere 80 tl sıkışmış gibi gözüküyor :(
Gönderen: guneslen - Şubat 15, 2014, 08:29:37 ÖÖ
başka bir servisten daha fiyat ao bence. tabi oturduğun ilde tek servis varsa yapacak birsey yok
Gönderen: sertanemek - Şubat 20, 2014, 08:04:08 ÖS
arkadaşlar beyinli olan araçları lütfen direk kutup başlarını sökmeyiniz 1 takviye kabsolu alınız 1 tane daha çıkma akü aracı güncel tutacak şekilde takviye aküsüne takın kabloları sizin akünüze giden maşalara takıp orjinal akünüzü sökün daha sonra yeni akünüzü koyun ve hiç elektriğini kesmeden takın yerine sıkın vidalarını kabloları çıkarırsanız araç kendinden geçer bazı arabalarda teyp bile sıfırlanıyor  >%6rol >%6rol >%6rol araç dizel ise sıkıntı yok çalıştırıp değiştirin akü stop etmez nasıl olsa dizeller
Gönderen: hibo - Şubat 20, 2014, 10:58:15 ÖS
Ariza tespit cihazına baglansa ,belki ariza olarak bise görülebilir ve silinebilir mi acaba kendi imkanlarinizla? Bende bluetooth bağlantılı OBD 2ariza tespit cihazı var,android telefonumdan cihaza,dolayısıyla araca bağlanıp, varsa hata kodlarını silebiliyorum, anlık değerleri filan görebiliyorum. ..30~35tl ye almıştım, arada yanan motor ariza lambasını söndürüyorum ben kendim, belki bahsettiğiniz araçtakikafa kkarışıklığı bi hata olarak görülebilir ve silinebilir? Denemek lazım
Gönderen: guneslen - Şubat 20, 2014, 11:08:34 ÖS
Ariza tespit cihazına baglansa ,belki ariza olarak bise görülebilir ve silinebilir mi acaba kendi imkanlarinizla? Bende bluetooth bağlantılı OBD 2ariza tespit cihazı var,android telefonumdan cihaza,dolayısıyla araca bağlanıp, varsa hata kodlarını silebiliyorum, anlık değerleri filan görebiliyorum. ..30~35tl ye almıştım, arada yanan motor ariza lambasını söndürüyorum ben kendim, belki bahsettiğiniz araçtakikafa kkarışıklığı bi hata olarak görülebilir ve silinebilir? Denemek lazım
nasıl bir cihaz bu? nereden bulabiliriz?
Gönderen: bilalsahin - Şubat 21, 2014, 09:39:52 ÖÖ
Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim aküyü 5 dk. sök sonra geri bağla olayı araca reset atıyor zaten yani hata kodları eğer sistemde arıza yoksa siliniyor. Arıza varsa da bi süre sonra tekrar geri geliyor.
Bence arkadaşın arabada akü değişirken voltajdan falan bi sıkıntı oldu ve bi yerlere zarar verdi.
Umarım yüksek maliyetli bişey çıkmaz.
Gönderen: 0mer - Şubat 21, 2014, 05:39:47 ÖS
nasıl bir cihaz bu? nereden bulabiliriz?
malum siteye elm 327 yazar aratırsan bi alet çıkıyor ufak mavi bir şey bende aldım diğer arkadaşın dediği gibi ve gerçekten çok işe yarıyor motor suyunun sıcaklığından tut aracın devrini bile rakamlarla görebiliyosun ve arıza taraması yaptırıp arıza lambası yanıyorsa söndürebiliyosun
birde abi sende sanırım simota cb-111 vardı bugün bende bağladım ama sanki arabanın sesi hiç değişmedi sadece 4000 5000 devirlerde biraz çıkıyor önceden 1.4 is vardı kötü bi filtreyle cayır cayır bağırıdı sendekinin sesi nasıl
Gönderen: guneslen - Şubat 21, 2014, 10:12:22 ÖS
aynen söylediğin gibi ses vok etkili degil. ben arttırmak icin filtre ile aşağı inen boru arasındaki plastik boğazı cikarttim.. ses buna bagli5 olarak öncekinden daha yüksek çıkıyor. havalar cok isinmadigi sürece sıkıntı olmaz
Gönderen: Ouzhan_ - Şubat 27, 2014, 08:08:56 ÖS
Sizmi değiştirdiniz siz değiştirmediyseniz değiştirdiğiniz yere bildirin sorunu 80 lira çok istiyorlar. 2 gün önce bende akümü değiştirdim aküyü çıkartmadan önce aracı çalıştırdılar aküyü değiştirene kadar aracı çalışır vaziyette tuttular. Yeni aküyü taktıktan sonra 2-3 kere stop edip çalıştırdılar çok şükür sorunsuz biniyorum.
Gönderen: Baskent_Lee - Mart 26, 2014, 10:04:49 ÖÖ
Normalde işini düzgün yapan yerlerde akü değişene kadar kutup başlarını sökerken elektriği kesmemesi için küçük yedek bi aküye bağlıyolar