TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: serkan ss - Kasım 11, 2013, 10:40:24 ÖÖ

Başlık: 2003 civic vtec 2 ve 2006 toyota corolla terra
Gönderen: serkan ss - Kasım 11, 2013, 10:40:24 ÖÖ
 hondayı sattıktan sonra 2006 Corolla almıştım en fazla 1 ay dayanabildim ikisinin de artı ve eksileri ayrı ayrı birinde olan diğerinde yok, civicte kabindeki rüzgar ve yol sesi corollada motor bağırma iniltisi 100 e kadar yırtınıyor mübarek aşırı bi motor sesi var rölantide motor tekleme yapıyor vvt-i motor akıllı olduğundan sıcak motor rölantiyi düşürüyormuş yakıt tasarrufu için 550 600 olan rölanti haliyle vuruntu yapıyor bazen stop edicekmiş gibi oluyor sorduğumda bütün araçlarda aynıymış, hondaya göre seri çabuk kaçan bi araç konfor bi iki gömlek ilerde ses yalıtımı civic e göre gayet iyi, direksiyon hassasiyeti çok güzel ve civicteki gibi sert diil, hondanın iç döşemeleri çok kaliteli corollanın ki kıyaslama bile yapılamaz kötü 2 hava yastığı olmasına rahmen millet 4 hava yastığı olduğunda ısrar ediyor ve bunu hala bilmiyorlar terralarda 2 hava yastığı var. yanlarda yok. Bu arada az kaldı ikinci el vtec ler sıfır araçların fiyatlarına yaklaştı ha gayret bu iki araçtan sonra 2003 2004 wolswagen bora alsam hayal kırıklığı olurmu arkadaşlar en azından 23 24 e çok temiz boralar var 60km 80km arası iyi forumlar.
Başlık: Ynt: 2003 civic vtec 2 ve 2006 toyota corolla terra
Gönderen: emre16 - Kasım 11, 2013, 11:57:12 ÖÖ
bora bence çık sıkıcı bir araç ruh yok araçta hayal kırıklığı olur sizin için....
Gönderen: hacettepeli - Kasım 11, 2013, 01:27:24 ÖS
konfor ve rahatlık olarak ıkısındende ıyı ama bildiğin eşşek boralar hızlı japonlardan sonra üzer seni..
Gönderen: yahsi38 - Aralık 05, 2013, 08:27:17 ÖS
hondayı sattıktan sonra 2006 Corolla almıştım en fazla 1 ay dayanabildim ikisinin de artı ve eksileri ayrı ayrı birinde olan diğerinde yok, civicte kabindeki rüzgar ve yol sesi corollada motor bağırma iniltisi 100 e kadar yırtınıyor mübarek aşırı bi motor sesi var rölantide motor tekleme yapıyor vvt-i motor akıllı olduğundan sıcak motor rölantiyi düşürüyormuş yakıt tasarrufu için 550 600 olan rölanti haliyle vuruntu yapıyor bazen stop edicekmiş gibi oluyor sorduğumda bütün araçlarda aynıymış, hondaya göre seri çabuk kaçan bi araç konfor bi iki gömlek ilerde ses yalıtımı civic e göre gayet iyi, direksiyon hassasiyeti çok güzel ve civicteki gibi sert diil, hondanın iç döşemeleri çok kaliteli corollanın ki kıyaslama bile yapılamaz kötü 2 hava yastığı olmasına rahmen millet 4 hava yastığı olduğunda ısrar ediyor ve bunu hala bilmiyorlar terralarda 2 hava yastığı var. yanlarda yok. Bu arada az kaldı ikinci el vtec ler sıfır araçların fiyatlarına yaklaştı ha gayret bu iki araçtan sonra 2003 2004 wolswagen bora alsam hayal kırıklığı olurmu arkadaşlar en azından 23 24 e çok temiz boralar var 60km 80km arası iyi forumlar.
kardesim imkanın varsa vtec al derim ama tabi maddiyatla alakalı ..biraz daha sabret vtec al bence ömürlük binersin..fiyat olarak ta cok abartılanlara bakma temiz bir hondaya alıcı olursan pazarlıkla alabilirsin iyi fiyatlara :)
Gönderen: hedefimdesen - Aralık 05, 2013, 08:55:35 ÖS
Alacağınız Bora vtec 2 gibi performansda zevk vermez.Diğer yönlerden artısı eksisi olabilir önceliğinize göre değişir anlıyacağınız.
Gönderen: serkan ss - Aralık 18, 2013, 11:14:29 ÖS
toyotaya 2 ay zor dayandım sattım, millet abarta abarta amma şişirmişler aracı hondada onca kronik sorunlu bir araç olmasına rahmen tip olarak insanı yinede kendine çekiyor bu Toyota yok arkadaş bana göre 5 para etmez ama millet bu araçları almak için pusuya yatmış bekliyor 2006 model bom boş aracı 26500 e sattım hemde inanın yarım saatte alıcı buldum alan kişi ağzı bir karış açık aldı gitti yok böle bişi.. internete bakıyorum 29 30 dan aşağıya veren yok sattığım aracı satan var mı yok alıcı varmı yok o fiyatlara honda vteclerde öle 23500tl sattığım araç 98000km de bugün bakıyorum 28 29 ayıptır günahtır be... benim merak ettiğim 32 35000 tl ye cidden satan vtec 2 sahipleri varmı yadabu araçlara bu parayı verip alanlar bakıyorum ilanlara hep aynı araçlar fd6 fiyatına veriyorlar insanı zorla sıfır almaya niyetlendiriyorlar ki öle de olucak gibi bu piyasaya yem olup enayi sıfatına girmektense en iyisi sıfır araç almak diye düşünüyorum.
Gönderen: serkan ss - Ocak 07, 2014, 08:24:12 ÖS
slm arkadaşlar malum hondanın kontrolden çıkan fiyat artışı nedeniyle tekrar hondaya dönüş yapamadım 23000 tl ye sattığım hondamı bugün 28 29000 tl fiyatlarını görmek beni keşke dedirtmiyor desem yalan olur, araç alımın da yaptığım en büyük hata olan tam bi kütük (kütük kelimesi biraz ağır oldu kullananlardan özür diliyorum ama araç cidden bi kütük) olan corolladan kurtuldum bu araçların iyi yönü asla zarar yapmazsınız pusuya yatmış bu aracın satılmasını bekleyen binler var yılbaşında 2006 model mazda 3 1.6 dynamic aldım fiyat olarak iki japona göre hem ucuz hem karşılaştırma bile yapılamayacak kadar donanım var sadece ikinci eli para yapmaz abi felsefesi var yalan dolan.. honda nın iç ve ferah genişliği bagaj büyüklüğü orta üstü yaşlara hitap eden çok kullanışlı motoru 1,6 ya göre tamamen performanslı onca eksi yönleri olmasına rahmen artıları eksilerini kapatan bir araç Toyota Corolla dan bahsetmek istemiyorum sonuçta oda bi japon mazda 3 hondaya göre motor performansı yok ama çok yakışıklı bir araç şuana kadar bir eksisini göremedim bana göre çok spor  şunu belirtmek isterim mazda 3 de honda amblemi olsa bu araçları 30 40bin tl den alıcısı olur herkese iyi forumlar