TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Honda Hakkında => Konuyu başlatan: SU-vic - Kasım 04, 2013, 03:38:50 ÖS

Başlık: Civic Yetmedi, Gebze'de B Sedan da Üretebiliriz
Gönderen: SU-vic - Kasım 04, 2013, 03:38:50 ÖS
Fb7 nin satışlarını savunanlar vardı ama çoqunluqun ve Honda TR nin de dediqi qibi fb7 tutmadı :| bunun için üzqünüm tabi ki ama belliydi.

http://www.haberler.com/civic-yetmedi-gebze-de-b-sedan-da-uretebiliriz-5259184-haberi/

http://ekonomi.milliyet.com.tr/honda-yeni-modelle-kapasite/ekonomi/detay/1786670/default.htm

2. haberde Yamasaki başkanımızın dediqine qöre önümüzdeki dönemde yeni NSX ve Type-R Türkiyeye qelecekmiş :) Çok heycanlandım :d

Honda silkelenmeye başladı, yeni ayıldılar  ;)
Başlık: Ynt: Civic Yetmedi, Gebze'de B Sedan da Üretebiliriz
Gönderen: bbhnda - Kasım 04, 2013, 06:39:46 ÖS
evet buna bende şaşırdım açıkcası 50.000 kapasitenin 15.000 ni kullanıyorlarmış halbuki yolda baya görüyorum fb7
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 06:43:35 ÖS
sırf b yetmez. nsx ve typer da fiyat uçuk olur yine beklenen olmaz. fiyatlar uçuk oğlu uçuk
Gönderen: bbhnda - Kasım 04, 2013, 06:44:36 ÖS
bide b sedan dediği city tarzı b sınıfı demekmi ?
Gönderen: bbhnda - Kasım 04, 2013, 06:45:09 ÖS
yaw halbuki accorda 1.6 dizeli koymayı niye akıl edemiyorlarsa satışlar patlar
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 06:49:15 ÖS

sanırım o abi accord 100.000 olur fullu crv ye bakılırsa
Gönderen: bbhnda - Kasım 04, 2013, 06:53:21 ÖS

aynen yaw. 1.6 dizel diyince herkes geçiriyo valla.
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 06:55:15 ÖS
bundan sonra golfe 80 85 verenleri eleştirmeyeceğim :) bi çılgınlık alıp alacan aslında act 140 hp :)
Gönderen: bbhnda - Kasım 04, 2013, 06:56:40 ÖS
bundan sonra golfe 80 85 verenleri eleştirmeyeceğim :) bi çılgınlık alıp alacan aslında act 140 hp :)

evet o motoru yeni duydum bende silindir kapatıyormuş da 70 li bi para yaw çok bence.benzinli olduğundan dolayı. vala bu saatten sonra beni 3 keser gibime geliyor. gerçi o da 123 lira benzinli 170 hp. gene çok pahalı yani.
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 06:59:55 ÖS
belkide biz yanlış yorumluyoruzdur. honda müşteri portföyünü yükseltmiş de olabilir. ekonomik bakımdan civic dizeli bekliyek bizde ne yapak :D :D
Gönderen: carousal - Kasım 04, 2013, 07:24:16 ÖS
Dizel motoru mevcut Fb 7 'ye mi koymayı planlıyorlar, yoksa makyajlanması planlanan kasaya mı?
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 07:29:00 ÖS
Dizel motoru mevcut Fb 7 'ye mi koymayı planlıyorlar, yoksa makyajlanması planlanan kasaya mı?

makyajlı olana
Gönderen: SU-vic - Kasım 04, 2013, 07:45:45 ÖS
Valla dizel motoru makyajlıya koycaklarını zannetmiyorum ama büyük deqişimler yolda. Mecburlar hem de. Motor seçeneqi yok, senelerdir qelişmeyen motorla daha ne kadar devam edecekler. Elalem 1,2 den 2,8 e kadar seçenek koyuyo ayıp :d Ama hissediyorum bu yıldan sonra ataqa qeçiyoruz bence:)
Gönderen: carousal - Kasım 04, 2013, 07:52:37 ÖS
Ben CR-V'deki donanım özelliklerinden sonra umutlandım, Honda için hayal dediğimiz donanımlar bir bir paket seçeneklerli içerisindeki yerlerini almış.

Civic'de 1.4 benzinli, 1.6 dizel seçenekleri eklenmeli.

City de 1.2 motor mutlaka gelmeli.

Jazz'da ise 0.8 ya da 1.0 gibi bir seçenek gelmeli. Bu Japonlar kendi ülkelerinde düşük hacimli benzin motoru kullanıyorlar. Getirsinler bu araçları, hem vergi avantajı olur hem de yakıt tüketimi düşer.

Bu tarz motor yenilikleri olmadan Türkiye'de Honda satışları artmaz. Ford ve Renault bu şekilde yelpazeyi genişlettiler, adamlar gofret satar gibi araba satıyorlar.
Gönderen: davyjones24 - Kasım 04, 2013, 07:58:16 ÖS
Ben CR-V'deki donanım özelliklerinden sonra umutlandım, Honda için hayal dediğimiz donanımlar bir bir paket seçeneklerli içerisindeki yerlerini almış.

Civic'de 1.4 benzinli, 1.6 dizel seçenekleri eklenmeli.

City de 1.2 motor mutlaka gelmeli.

Jazz'da ise 0.8 ya da 1.0 gibi bir seçenek gelmeli. Bu Japonlar kendi ülkelerinde düşük hacimli benzin motoru kullanıyorlar. Getirsinler bu araçları, hem vergi avantajı olur hem de yakıt tüketimi düşer.

Bu tarz motor yenilikleri olmadan Türkiye'de Honda satışları artmaz. Ford ve Renault bu şekilde yelpazeyi genişlettiler, adamlar gofret satar gibi araba satıyorlar.
+1905 tebrik ediyorum..objektif ve doğru bir yorum...bende hep 1.6 dizel yada benzinkli accord olsun istiyorum
Gönderen: SU-vic - Kasım 04, 2013, 08:10:59 ÖS
İnsanlara seçenek sunmazsan, insanlar seni seçeneklerinden eler. Yoksa kim Honda varken Renault a biner ki.
Neyse olumlu düşünelim qüzel şeyler olacak yakında :)
Gönderen: teachers71 - Kasım 04, 2013, 09:33:47 ÖS

makyajlı olana
Makyajlı olana gelmeyeceği kesin.yeni kasaya ancak diyorlar.
Gönderen: civic_dream - Kasım 04, 2013, 09:58:07 ÖS
özellikle tsi hesabi bir motor olmasını istiyorum. atmosferik de bir yere kadar

makyajlı olana
Makyajlı olana gelmeyeceği kesin.yeni kasaya ancak diyorlar.

valla bunu duyunca hayallerim yıkıldı
Gönderen: can_vtec - Kasım 06, 2013, 10:52:44 ÖÖ
Yeni çıkacak Honda Urban suv'u burda üretse üzerine 1.6 dizel motora otomatik alternatifi koyup fiyatıda makul yapsa o kapasiteyi doldurur. Fazla düşünmeye B sınıfıyla uğraşmaya gerek yok.
Gönderen: SU-vic - Kasım 06, 2013, 06:15:32 ÖS
İşte bizimkiler uqraşmayı çok seviyo.  Çok farklı ve bir o kadar mantıklı çözüm önerileri qeliştiriyoruz ama sakalımız yok  :emo
Gönderen: adyobatik - Kasım 07, 2013, 12:27:55 ÖS
arkadaşlar markalar malesef ürünlerini türkiye için değil, genele bakarak üretiyorlar, bizdeki gibi vergilendirme problemi başka bir ülkede olmadığı için millet 2.0 motoru rahat biniyor, honda türkiyede bu gidişle ölmeye mahkum çünkü türkiyeyi önemsemiyorlar, eskiden sadece toyota ve honda vardı, rekabet yoktu piyasada, aracını rahat satıyordu, şimdi bütün markalar o kadar güçlendiki, her markanın her araca alternatifi var, hem motor olarak, hem kasa olarak, donanım olarak zaten hondayı geçip gittiler, honda malesef önemsemediği için kaybedecek, burada sorulması gereken soru şu olmalı bence, honda türkiyede kaç araç satıyor? yılda 10 bin ara. sattığı ülkeye önem göstermelimi? biz istiyoruz ama adamlar para kazanacakları ülkelere gidiyorlar, nasılki ucuz araçların pazarları bizde çok tutuyor, burdan para kazanıyorlar, hondada kendisi için doğru olanı yapmaya çalışıyor, ayda yılda bir bizim gibi ülkeler için 1.6 dizel motorlu araçlarını getirdiler, o araçlarda da honda nın türkiyedeki yöneticileri ayarı kaçırıp fiyatları uçurdular, e şimdi tek tek sayalım,

1  -  araç pahalı
2  -  yedek parça pahalı
3  -  servis pahalı ve müşteri memnuniyeti malesef bir çok serviste yerlerde
4  -  araçlarda motor seçeneği yok, yakıt az yakmıyor
5  -  piyasada bir sürü alternatifi var

şimdi bunlarıda alt alta koyup yazınca, gerçekten markaya bağlı olan müşteri kitlesine araç satabiliyor, o bağlı olanlarda eskiyi araya araya söyleniyorlar, nerde şimdi bir 1.6 vti? 1.6 si ? diyor markanın sevenleri, e sen bunlarıda yapmıyorsan artık zaten kendi ipini çekiyorsun demektir, bu kafayla giderlerse , ki gidiyorlar malesef, honda bu ülkede son 10 yılını yaşıyor, ömrümüz vefa ederse görürüz
Gönderen: av.ak - Kasım 07, 2013, 01:44:02 ÖS
civic in ihtiyacı olan aile arabası gorunumune sahıp olması. mesela hatları daha keskın yapılıp ledler ıle suslenıp bagajı da 500lt cıvarına cıkarsalar daha guzel olur. fd6 veya vtec2 ı satıp tekrar cıvıc dusunup vw seat hyundai kia tarzı markalara gecenlerın ortak düşüncesi donanım ve görünüştü. ben bile artık cıvıc ı satınca led far stoplu bir arabaya gecmeyı dusunuyorum
Gönderen: BHAAL - Kasım 07, 2013, 08:02:26 ÖS
trişkadan işler bunlar! yeni bi sedan getireceğine koy bi zahmet mevcut sedana dizeli, otomatiğini de çıkar artık şunun, ondan sonra seyret sen satışları! kafalarına göre ürün gamı oluşturup sonra niye satmıyor diyorlar! stratejide hata var ama bunlar ürünü değiştiriyorlar. millet 35 farklı motor seçeneği sunuyor, ha çoğu dandik motorlar, ama olsun milletin aklı karışıyor tutup alıyor, sen de aynısını yap, isteyen alsın istemeyen büyük motorlusunu alsın. sonra crvye dizel geldi de noldu, otomatik şanzıman nerde? o sınıfta bir araç düz vitesli olur mu hiç! bu japonlar avrupa piyasasını anlayamayacaklar hiç bi zaman!

ha şöyle de bi detay var, 1 senedir paylaşılan tüm haberlerde ceo ağlıyo, arabada ürün gamında değişikliklere gidiyoruz diyo, ama fabrikada çalıştığını iddia edenler yok öyle bişey diyo, demek ki ceodan daha üst pozisyonlarda çalışanlar var aramızda.
Gönderen: AhmetCvc - Kasım 08, 2013, 03:01:31 ÖS

Hayır,1600 motor ile 2000 motor arasında ülkemizde ötv de uçurum var,eski kasa crvler bile 100bin civarında satılıyordu 2.0 motor olduğu için,gelecek olan accord daha ucuz olacaktır,tamam honda belki daha pahalı ihraç eder ülkemize ama ötv daha az olduğu için fiyat 100binde olmaz bence