TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: asdf8639 - Ekim 26, 2013, 01:50:54 ÖÖ

Başlık: spor yay hakkında sorularım olacak arkadaşlar
Gönderen: asdf8639 - Ekim 26, 2013, 01:50:54 ÖÖ
2008 model honda civic 1.8 hb araç sahibiyim öğrenmek istediğim bu araçlara diğer hondaların spor yayları uyuyormu uyuyorsa hangi kasalarınki uyuyor ? açıkcası gidip 400 tl gibi bi rakam vermek ıstemıyorum spor yaya daha uygunu varmı bıldıgınız ? cevaplarınız için şimdiden teşekkur ederım
Başlık: Ynt: spor yay hakkında sorularım olacak arkadaşlar
Gönderen: tnrdnzekr - Ekim 26, 2013, 08:18:45 ÖÖ
400 tl vermek istemiyorsan gideceksin sanayi ye 50 tl verip yayları bir bakla kestireceksin aracın az bişey yere
düşecek o şekilde kullanırsın öle sora baktın yetmedi bi bakla daha kestireceksin
Gönderen: asdf8639 - Ekim 26, 2013, 09:51:17 ÖS
bu seferde dıreksıyonu bıle tutamazsın onu bende bılıyorum hocam ama spor yayın yapısı farklı kestımeylede ugrasmam pressletırım eya ısıtıp basarım meselao degıl spor yay bulmam lazım ama bu gıdısle zor gibi gidip aibach alcam mecbu cunku benım aracım ıcın o markadan baska yok 5cm
Gönderen: cagatay54 - Ekim 27, 2013, 08:56:52 ÖÖ
bnede vogland 5 lik yay taktım 500 lira ortalama fiyatı var hiçbir şekilde sıkıntım yok yol tutuşta ve ya vurma gibi kaç kişi binerse binsin arabama.yay işi önemli 100 liraya yay satılıyor alırsınız aracın sağ ön fazla düşer sol ön yukarda kalır vurması cabası.başınızı ağrıtmayın vogland eibach gibi yaylardan alın bir kere verin parayı sağlam olsun başınız ağrımaz
Gönderen: asdf8639 - Ekim 31, 2013, 11:01:50 ÖS
hocam aracınız 5cm yay ile resimi varmı acaba ?
Gönderen: cagatay54 - Kasım 02, 2013, 11:18:57 ÖÖ
(http://o1311.hizliresim.com/1h/2/u54wq.jpg) (http://bit.ly/c25MCx)
Gönderen: asdf8639 - Kasım 06, 2013, 07:09:37 ÖS
kafa açıkcası benım düşündüğüm gibi çıkmadı bıraz yuksek geldı bana araç :S ama maşallah aracınız guzel
Gönderen: driftci57 - Kasım 07, 2013, 01:19:38 ÖS
yay ıs degıl abı hıc bulasma coilover al ıstedıgın zaman dusur ıstedıgın zaman kaldır rahat bi sistem ama bıraz tuzlu ıste sonucta bı kere verıyosun
Gönderen: efe109 - Kasım 09, 2013, 11:58:10 ÖS
hocam öncelikle slmlar

yay alacaksanız kesinlikle kaliteli bi yay alın coilover tavsiye etmem aldım kulandım at arabasına binmiş gibi hissedersin esneklik sıfır
5 lik yay alırsanız zamanla amörtisor sorun cikarıyor yani patlarsa şaşırma başıma geldi!
benim yaylar tein di ama eibach yayları çok tavsiye ediyorlar kullanandanda şikayat nerdeyse yok tavsiyemdir.
Gönderen: cagatay54 - Kasım 10, 2013, 07:21:38 ÖÖ
kafa açıkcası benım düşündüğüm gibi çıkmadı bıraz yuksek geldı bana araç :S ama maşallah aracınız guzel

kafa benimde açıkcası tam hoşuma gitmedi vakit bulursam bir bakla aldıracam önden.ama hiçbir şekilde ne vurma yaptı ne bişey.vogland komfora önem vermiş bence.eıbach veya vogland tavsiye ederim.coil işine girme aldın mı koni gibi markaları alacaksın o da pahalı.