TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Karşılaştırmalar => Konuyu başlatan: tasch - Eylül 07, 2013, 10:52:30 ÖS

Başlık: PEUGEOT 3008 Hakkında bilgisi olanlar
Gönderen: tasch - Eylül 07, 2013, 10:52:30 ÖS
Arkadaşlar kısmet olursa 2005 civic imi satıp Peugeot 3008 almayı düşünüyorum.Arabayı galeride gördüm dururken (Adapazarı ve İzmit bayilerinde test araçları yokmuş) çok güzel ve heybetli duruyor.Bu büyük honda ailesinde mutlaka adı geçen aracı kullanmış olan ve araç hakkında bilgisi olan birileri olur diye düşünüyorum.1.6 dizel ve otomatik olması benim belirleyici özelliklerim oldu.Keşke aynı şartları HONDA sunmuş olsaydı da bu özel aileden ayrılmak zorunda olmasaydım.
Başlık: Ynt: PEUGEOT 3008 Hakkında bilgisi olanlar
Gönderen: civic_dream - Eylül 08, 2013, 01:11:20 ÖÖ
benim test etme imkanım olmuştu. yakıt değerleri iyi durumda zaten motor psa grubu kendini ispatlamış. kulanılması konforu da gayet benim hoşuma gitti tabi bu kişiden kişiye değişebilir. uçak kokpiti tarzında tasarlanmış değişik ve güzel bir hava katıyor. bana göre alınabilir bir araç. yüksek diğer araçlara göre o da değişik bir hava katıyor..
Gönderen: tasch - Eylül 08, 2013, 02:19:33 ÖS
civic_dream öncelikle hassasiyetin için teşekkür ederim.Senin söylediğin gibi benimde ilk dikkatimi çeken kokpit görünümü ve yakıt verileriydi.Dediğim gibi ben test edemediğim için sizin gibi deneyimi olan arkadaşların yardımcı olması beni mutlu ediyor.
Gönderen: civic_dream - Eylül 08, 2013, 02:47:34 ÖS
civic_dream öncelikle hassasiyetin için teşekkür ederim.Senin söylediğin gibi benimde ilk dikkatimi çeken kokpit görünümü ve yakıt verileriydi.Dediğim gibi ben test edemediğim için sizin gibi deneyimi olan arkadaşların yardımcı olması beni mutlu ediyor.

rica ederim :))
Gönderen: sercanim - Eylül 08, 2013, 08:11:41 ÖS
benimde dikkatimi çekiyor 3008
Gönderen: tasch - Eylül 08, 2013, 09:40:37 ÖS
Dikkat çekmeyecek gibi değilki, adamlar yapmış...:)
Gönderen: tasch - Eylül 11, 2013, 05:07:41 ÖS
güncel
Gönderen: hakko modelistlik - Eylül 11, 2013, 06:27:41 ÖS
arkadaşımda var dizel 3008 otomatik ) ve siyah otomatik fb7 var ikisinide satıcam x5 veya range rover alıcam diyor 3008 in özellikle rampa performansından çok memnun

3008 in ön tasarım hariç bende beğeniyom özellikle iç kokpiti

iki gün önce trafikte 2008 gördüm daha güzel görünüyodu :)
Gönderen: ferit4834 - Eylül 11, 2013, 07:55:41 ÖS
ne yaparsan yap sonucta peugeot. asla bir honda olamaz. dıs gorunusle insanların ilgisini cekiyor sadece
Gönderen: BHAAL - Eylül 11, 2013, 08:33:28 ÖS
5008 kullanan bi arkadaşımda şanzıman arızası oluştu, psa'nın otomatiklerinin vasat olduğu bilinir zaten, gözümle görünce de şaşırmamıştım o yüzden. sarfiyatı gayet iyiydi ama 4.5 civarı yakarsınız ortalamada. ek olarak hondadan sonra ilk dikkatinizi çekecek olan, viraj hakimiyeti olacaktır, aracı çizgisinde tutmak nispeten zor olur, eğer hız yapmıyorsanız, çoluk çocuk modunda kullanıcam diyorsanız o da sorun olmaz. ha şahsi fikrime gelince, ben tipini çok ama çok kötü buluyorum, içi güzel, lamborghini kopyası aslında, tuş yerleşimine bakarsanız anlarsınız, göze hoş geliyor o açıdan, ama dışı için konuşursak bence gördüğüm en çirkin araçlardan biri. yine de "dizel+otomatik" diyince piyasada pek araç kalmıyor, farkındayım, aynı derdi ben de yaşamıştım, sonuçta ben vazgeçtim dizelden, olan o oldu. sizin için daha iyisi olur umarım. iyi alışverişler.
Gönderen: tasch - Eylül 11, 2013, 10:22:43 ÖS
"BHAAL" vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler.Sizin de söylediğiniz gibi piyasada 1.6 dizel -otomatik seçeneği çok az. Ford C Max e baktım 3008 ile arasnda çok fark var.Ben sizin gibi dizelden vaz geçemem :)  Zaten çoluk çocuk olduk aile babası. Güvenlik konfor az yakıt  bagaj genişliği ve estetik olması önceliğimiz oldu gibi :) Paylaşımınız için teşekkürler.
Gönderen: ozN - Eylül 12, 2013, 09:21:43 ÖS
cmax i tutmaz 3008 :D
Gönderen: tasch - Eylül 12, 2013, 10:00:02 ÖS
 <nohapy objektif bir bakış açısıyla ikisinede bir bakın derim
Gönderen: KADiFE - Nisan 01, 2014, 09:01:44 ÖS
Merhaba Arkadaslar.

Dizel otomatik CrV yoklugundan bende bu aractan almayi düsünüyorum,
Ayni fiyat araligi da ikinci el araç degerlendirdim ama elle tutulur bir arac bulamadim,
Geriye sifir 3008 kaliyor

Feline paket + cam tavan +gps, geri kamera 92K ye biraktı bayii

Fakat hâlâ kafamda soru isareti var, daha önce ne peugeot kullandim nede fransiz arabası.

Aracin vites kutusu deyismis eskisi gibi 1.2.3. Viteslerdeki gecis sorunu kalkmis

Ve Sehir ici 4,5lt diyorlar yakit tüketimine. Bilmiyorum gercekten yakalayan varmı bu rakamları ?

Elin fransızı otomatik dizel üretip satarken niye honda crv de otomatik secenegi koymuyorlar.

Olumlu olumsuz bu arac hakkında yorumlarınıza ihtiyacim var .

Simdiden tesekkur ederim..
Gönderen: tasch - Nisan 01, 2014, 10:04:08 ÖS
Arkadaşım 2005 civic'imi satıp Ağustos 2013 itibarı ile 3008 kullanıcısıyım.Honda ile arasındaki en büyük fark 3008 in vites geçişleri çok belirgin.otomatik kullanımda 2.viteste sakin bir şekilde giderken hızlanman gerektiğinde toparlanması 1-2 sn yi buluyor(önce 1. vitese alıp tekrar 2. vitese geçmesi sebebiyle) İlk başlarda çok yadırgamıştım belli bir süre sonra alışıyorsun.Artılarına gelince öncelikle yüksek bir araba olduğu için kendini daha bir güvende hissediyorsun.Ben otobanda 120-140 km hızda 4.7-5.0 lt yakıt harcadım (arabada iki yetişkin iki çocuk ve vasat miktarda eşya var).Şehir içinde 5.4-5.9 lt yakıt sarfiyatım oluyor.Aracın performansı beklentimin ve cüssesinin çok üzerinde özellikle spor mod kullanımda vites geçişlerini uzatarak müthiş bir hızlanma sağlıyor.Spor mod harici kullanımındaki performansı benim gözlemime göre hondanınkinden daha iyi.Yol tutuşuna gelirsek ben oldukça menmunum (atraksiyon yapmadım ) fakat karlı havalarda milletin zincir takarak çıktığı yerlerde çok rahattım çamurda'da az bir miktar denedim arabayı tutarak kaydımadı pati yaptımadan surüş imkanı sağladı.(Arkadaşlar ben neticede profesyonel bir sürücü değilim ve yapmış olduğum yorumlar kendi kişisel görüşlerim.) Sormak istediğiniz sorularınıza nacizane yardımım dokunursa buradan elimden geldiğince cevap vermeye çalışacagım. SELAMLAR..
Gönderen: KADiFE - Nisan 01, 2014, 10:31:01 ÖS
-Tasch bey tesekkur ederim yorumlariniz icin.

Gecmis yıllarımda yeterince performans hız adranelin denedim gôrdüm,
Onun icindir ki hic motor gücü yüksek olsun diye bir düsüncem olmadı,
Türkiye sartlarındaki akaryakıt fiyatları ve trafik sartlarindan dolayi olmazsa olmazim
Dizel ve otomatik vites secenegi idi.
Kismet olursa bu hafta bende bitane alacagim, daha önce 2.4 Crv benzin li kullandim,
Yeni kasa crv lerde dizel ve otomatik olmamasi cok üzdü beni ve maalesef gelmesi gibi bir durumda söz konusu deyilmis.

Vites konusudaki farktan haberdarlar ki bana hemen 2014 modellerde yeni bir viteskutusu ETG6 ile bu sorun ortadan kalktıgını söylediler.

Alınca kismet olursa resimlerini paylaşırım.

Kazasiz belasız cezasız sürüsler..
Gönderen: tasch - Aralık 11, 2014, 09:59:13 ÖS
                                 PEUGEOT 3008 (2013 MODEL) YAKIT SARFİYATI
Düzce'den İstanbul gidiş 233 km yakıt tüketimi 4.7 lt/100km    Aracta iki yetişkin iki çocuk muhtelif eşya var.hava ısısı 9-12 C , hız ortalaması 100-110km
İstanbul'dan Düzce 211km  yakıt tüketimi 4.8 lt/100km araç yükü aynı hava ısıs 8-9 C hız ortalaması 95-100km
Klasik köprü trafiğinde dur kalk'larla birlikte yaklaşık 30 -40 km de yakıt tüketimi 7.2 lt/100km 
Gidiş dönüş ( köprü trafiği dahil ) tota l497km de yakıt sarfiyatı 5.2 lt/100km
Yaşadığım şehirdeki  9 - 10 bin km lik karışık yakıt tüketimi 5.6 -5.7 lt/100km dir.
         TÜM ARKADAŞLARA HAYIRLI KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER
Başlık: Ynt:
Gönderen: mehmet zengin - Aralık 11, 2014, 11:44:00 ÖS
Peugeot ve citroen nedense hep hoşuma gitmistir. Fakat bu arabalarda sorun baslamaya görsün bitmiyor. Ama sorunsuz cikarsa da ömrü billah binersin. O yuzden Peugeot ve citroen kullanicilari genel olarak pek memnun olmazlar. Onun disinda konfor teknoloji ne ararsan bulabilecegin arabalardir ozellikle citroen. Bu arada fiyat da onemli tabi. Kac para bilmiyorum. Cevremde direk tanidigim 4 kisi de bi daha da pejo mu aman uzak dursum diye vw, reno ve opele gectiler. Hatta bi abimizin arkadasi c4 dizelden lpgli civice gecti. C4 enjektör arızası yapinca tüm yakit ekonomisi alt ust oldu demis bana da civic nasi die sormuslardi 1.5 sene evvel :) yani 1.5senedir civic kullaniyor. Bu arada bmw 2 serisi diye bisey yapmis ben cok begendim. Ona da bir bak derim ha fiyat nedir bilmiyorum? Benim baktigim en full idi pahaliydi tabi125mi neydi. Iyi arastir sonra uzulme. Ama ne alirsan al Allah kaza bela vermesin.
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: PEUGEOT 3008 Hakkında bilgisi olanlar
Gönderen: mehmet zengin - Aralık 11, 2014, 11:57:59 ÖS
-Tasch bey tesekkur ederim yorumlariniz icin.

Gecmis yıllarımda yeterince performans hız adranelin denedim gôrdüm,
Onun icindir ki hic motor gücü yüksek olsun diye bir düsüncem olmadı,
Türkiye sartlarındaki akaryakıt fiyatları ve trafik sartlarindan dolayi olmazsa olmazim
Dizel ve otomatik vites secenegi idi.
Kismet olursa bu hafta bende bitane alacagim, daha önce 2.4 Crv benzin li kullandim,
Yeni kasa crv lerde dizel ve otomatik olmamasi cok üzdü beni ve maalesef gelmesi gibi bir durumda söz konusu deyilmis.

Vites konusudaki farktan haberdarlar ki bana hemen 2014 modellerde yeni bir viteskutusu ETG6 ile bu sorun ortadan kalktıgını söylediler.

Alınca kismet olursa resimlerini paylaşırım.

Kazasiz belasız cezasız sürüsler..
Sayin kadife dizel otm crv mayista geliyor. Bana verilen bilgi bu yönde.
Gönderen: ysr - Aralık 12, 2014, 07:42:33 ÖÖ

,3008 arkadaşımın var kısa bir süre kullanmak nasip oldu önce honda gibi sürüş zevki aramayın yüksek bir araç. Ama kokpiti cam tavanı yüksek yapısı sayesinde çok ferah ve güzel bir araç 4.5 lt yi bilmem ama 5 küsür litre idi arkadaşımın aracı. 4 senedir kullanıyor ve bir sıkıntı çıkarmadı. Fransızlar çok dikkat edilmesi gereken araçlar çabuk dökülüyorlar tabi bu benim görüşüm.