TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Honda Hakkında => Konuyu başlatan: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 04:19:24 ÖS

Başlık: 2012 eski kasa sedan alınır mı
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 04:19:24 ÖS
Arkadaşlar herkese ilk olarak hayırlı bayramlar geçen hafta hyundai era aracımı sattım 3 senedir bendeydi ilk arabamızda şimdi daha güzel bi araç almaya karar verdik 2012 model eski kasa bi honda civic 1.6 premium bulduk beyaz renk 5000 kilometrede 42 lira istiyor fiyat biraz yüksek gibi ama gerçekten çok temiz ve en az 5 sene kullanmak istiyoruz Allah kaza bela vermezse fikirlerinizi öğrenebilir miyim şimdiden hepinize teşekkürler...
Başlık: Ynt: 2012 eski kasa sedan alınır mı
Gönderen: bbhnda - Ağustos 08, 2013, 06:07:42 ÖS
Arkadaşlar herkese ilk olarak hayırlı bayramlar geçen hafta hyundai era aracımı sattım 3 senedir bendeydi ilk arabamızda şimdi daha güzel bi araç almaya karar verdik 2012 model eski kasa bi honda civic 1.6 premium bulduk beyaz renk 5000 kilometrede 42 lira istiyor fiyat biraz yüksek gibi ama gerçekten çok temiz ve en az 5 sene kullanmak istiyoruz Allah kaza bela vermezse fikirlerinizi öğrenebilir miyim şimdiden hepinize teşekkürler...

premium donanımın makyajlı kasalarda (fd6) elegance ile tek farkı sunrooftur gönül rahatlığı ile tercih edeceğiniz çok  keyifli bir araçtır.fiyat olarak boya ve değişen yoksa az bile istemiş.
Gönderen: bbhnda - Ağustos 08, 2013, 06:11:52 ÖS
accentten sonra eşşekten inip kır ata binmek gibi olur heralde.. cevap olarak alınır mis gibi olur. ama tramerini kaydını kuydunu iyi takip edin.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 06:26:33 ÖS
Herşeyine baktırdım hiç bişeyi yok birde kendi mahallemde buldum diyebilirim aracı sadece fiyat biraz yüksek diye düşündüm ama piyasa hep bu fiyatlarda... Yakıt konusunda sıkıntı Yaşarmıyım... İnş LPG ye ihtiyaç kalmaz
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 06:28:21 ÖS
Araçta sadece arka tamponda bi tane 25 krş büyüklüğünde bi leke var hepsi bu kısmetse bu ayın 20 sinde teslim alıcam aracı malum bayram diye sarktı biraz
Gönderen: zyber - Ağustos 08, 2013, 07:23:03 ÖS
bende 2010 manuel premium var 33.000 km de ben 40.000 aşağı vermem sen ona göre 2012 fiyatını belirle ben olsam daha fazla isterdim öyle olunca acaba gibi bir düşünce oluştu bence iyi araştır derim...

yakıt konusunda düz bir şehirdeyse 2500 devirde agresif olmadan kullanırsan 100 km de 7.0 - 7.4 arası yakar istanbul vb. daha çok yakar....

Bizim araçlar eski kasa değil hem önceki kasa ;)
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 07:35:30 ÖS
Herşeyine baktırdım anlaştık dedim ya araç çok hoşuma gitti istanbulda kullanıcam aracı pek agresif kullanıyorum diyemem.... Bu arada çok pardon eski kasa değil bir önceki kasa ;)
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 07:36:48 ÖS
Aslında ben çocukla pazarlık yaptım 43500 dedi cingene hesabı 42000 e anlaştık daha sonra babası çok düşmüş falan dedi ama dedik biz anlaştık
Gönderen: teachers71 - Ağustos 08, 2013, 09:28:16 ÖS
ben o fiyatlara o temizlikte bulsaydım alcaktım.sıfıra yakın fiyat istediklerinden gittim sıfır aldım. :) kötü komşu ev sahibi yaparmış. bu civic piyasası beni 2013 sıfır km civic sahibi yaptı.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 08, 2013, 09:33:46 ÖS
:))) haklısınız gerçekten öyle.... Kısmet Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inş aslında kafam karışıyor yeni kasamı bi alt kasamı ama bi alt kasa daha hoşuma gidiyor görsel olarak
Gönderen: seyyahseyyah - Ağustos 09, 2013, 11:27:28 ÖÖ
Gerçekten fiyatı çok uygun. Ekspertiz yaptırmanıda şiddetle öneririm, yani servis kayıtları, garanti durumu vs.
2 ay önce 2012 elegance otomatik 45000tl.ye aldım çokta uygun aldım, seninki hepten kelepir olacak. İnş. Hiçbir sorun çıkmazda sende honda kardeşliğine katılırsın, pişman olmayacağın bir araç buarada kesinlikle eski kasa!!!
Ha bide Hyundai Era aracına LPG siz bindiysen, Buda üzmez...
Gönderen: sercanim - Ağustos 09, 2013, 11:56:59 ÖÖ
fd6 eski kasa değildir.Forumda anketi var.Daha şimdiden EFSANE kasa olmada şu an birinci sırada!
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 12:08:26 ÖS
Ya aslında expertize götürmeyecektim adama güveniyordum ama içime bi şey düştü götürücem ya Bostancı sanayide otorapor diye biyer var orası çok sağlam iş yapıyor oraya gidicem kimisi fiyat yüksek falan demiş ama ne bilim piyasa hep bu civarda...   Ayın 20 si gibi kısmetse aranıza katılıyorum :)))
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 12:09:07 ÖS
Dediğiniz gibi bu gidişle efsane kasa olacak yeni çıkan civcler kimseyi tatmin etmedi
Gönderen: Vtec_01 - Ağustos 09, 2013, 01:04:36 ÖS
FD6 eski kasadır arkadaşlar. Hem de 7 senedir yollarda olan bir araç. :D

FD6 çıktığında da Vtec 2'den sonra beğenmeyen çok kişi oldu. Sonuçta FB7 yeni, FD6 eski, Vtec 2 daha da eski kasadır. FD6'nın göreceli tasarım üstünlüğü dışında FB7'ye göre bir artısını ben bilmiyorum. Eksilerini isteyen sıralasın. FB7'nin bu kadar küçük görülmeye çalışılmasından ben bile sıkıldım. İkisine de çok bindim, FB7'yi çok kullanamasam da ikisini de kullandım ikisi arasında kalsam direkt FB7 alırım. FD6'nın çoğu sorunu FB7'de yok. Güvenlik olarak FB7 Dünya'nın en güvenli araçlarından biri, FD6 kesinlikle değil.

FD6 kötü değil, fakat FB7 çok daha iyi. Kabul edin artık Honda tasarım dışında FD6'dan daha iyi bir iş çıkardı. :)
Gönderen: bbhnda - Ağustos 09, 2013, 01:14:26 ÖS

FD6 çıktığında da Vtec 2'den sonra beğenmeyen çok kişi oldu. Sonuçta FB7 yeni, FD6 eski, Vtec 2 daha da eski kasadır. FD6'nın göreceli tasarım üstünlüğü dışında FB7'ye göre bir artısını ben bilmiyorum. Eksilerini isteyen sıralasın. FB7'nin bu kadar küçük görülmeye çalışılmasından ben bile sıkıldım. İkisine de çok bindim, FB7'yi çok kullanamasam da ikisini de kullandım ikisi arasında kalsam direkt FB7 alırım. FD6'nın çoğu sorunu FB7'de yok. Güvenlik olarak FB7 Dünya'nın en güvenli araçlarından biri, FD6 kesinlikle değil.

FD6 kötü değil, fakat FB7 çok daha iyi. Kabul edin artık Honda tasarım dışında FD6'dan daha iyi bir iş çıkardı. :)

işte aynı hataya sizde düşüyorsunuz biz fb7 yi yerden yere vururken sizde fd6 yı yerden yere vuruyorsunuz. fd6 nın çoğu sorunu dediğiniz fren diski ile(yıpranınca ötmesi) arka süspansiyonun sert girince tak etmesi problemi.fb7 dünyanın en güvenli aracı diyorsunuz fd6 değil diyorsunuz Allah aşkına güvenlik olarak ne artısı var fb7 nin tavan hava yastığımı sürücü diz hava yastığımı var yada ne biliyim 12 hava yastığı falanmı var ?? aynı sayıda hava yastığı , esp vsa ebd güvenlik olarak fb7 ye bişey eklenmemiş lütfen bilmeden yorum yapmayalım.bilakis yerden yüksek tasarım ve yumuşak süspansiyon ile yol tutuşu azalmış.saygılar iyi bayramlar.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 01:16:18 ÖS
Donanım olarak zaten üstün olmak zorunda sonuçta hergün yenilenen bi teknoloji var ama Türkiye'de şöyle bişey var şekilcidir bizim milletimiz düşün ki bomboş bir golf binlerce satıyor neden çünkü mantık golf olsun şekil olsundur... Fd6 kasa civicler hem tasarım olarak güzel hem 2. Eli güzel hem donanım olarak boş bir araç değil... Burada bir araba alınmaya karar verilince önce 2. Eli düşünülmeye başlıyor...
Gönderen: bbhnda - Ağustos 09, 2013, 01:20:27 ÖS
evet ilk çıkan 2012 lerin donanım üstünlüğü vardı ancak 2013 te donanım revizyonu ile bir takım donanımlar çıkarıldı katlanır ayna gibi. bunlar tabiki sanayide yapılır ancak fd6 yada sanayide yapılabilir :D lpg eco fabrika çıkışlı olması güzel ancak fd6 larda çatır çatır tüplenebiliyor çünkü aynı motor aynı şanzıman.ufak geliştirmeler yapmışlardır olmasıda gerekir zaten.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 01:26:05 ÖS
Onuda mı yapmasınlar :)) valla ilk zamanlar yeni kasası çıkmış bir araç sıkıntı olur mu vesaire diyordum ama yeni kasa diyorum ya görsel olarak kaybetti Türkiye gibi bi yerde görselliği kaybederseniz geçmiş kasalar efsane olacaktır
Gönderen: zyber - Ağustos 09, 2013, 02:09:35 ÖS
fd6 eski kasa değildir.Forumda anketi var.Daha şimdiden EFSANE kasa olmada şu an birinci sırada!

+1000
Gönderen: zyber - Ağustos 09, 2013, 02:13:55 ÖS

FD6 nın ne sorunu var ki?

2010 dan beri maşallahı var bir sn lik bir nokta sorun ve ses duymadım bu araçta 215 hızda bile sağdaki adamı rahatsız etmeyen bir araç....

FD7 de ne değişti ki?

Bir geri görüş kamerası ve sustalı anahtar ile farlar dışında

hala camlar otomatik kalmıyor ya da yağmur sensörü vb...
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 02:20:23 ÖS
Gönül rahatlığıyla gidip alıcam aracımı gerçekten sabırsızlanıyorum ve hakkaten günler geçmiyor adamın Bayram tatilinden dönmesini bekliyorum... Ayın 20 sinde geliyor 2012 honda civic 1.6 premium 5000 kmde beyaz :))) hondacı olmaya sayılı günler kaldı :))
Gönderen: ekuzdere - Ağustos 09, 2013, 06:46:20 ÖS
FB7 ile fren testine çıktığınızda FD6 ile arasında ki en büyük farkı anlarsınız. Diskler, kaliperler ile bütün ekipmanları güçlendirildi ve arada bariz bir fark var.
Gönderen: GokhanTfln - Ağustos 09, 2013, 07:17:21 ÖS
2011 29000km elegance 42000tl ye aldım şubatta. Baya uygun fiyat 2012 premium için. Hele bir de o km de. Sorunu yoksa düşünmeden alınabilir.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 07:23:39 ÖS
Araçta hiç bi sıkıntı yok..Teşekkürler kısmetse ayın 20 sinde noterdeyiz Allahtan bi aksilik olmazsa
Gönderen: Sınırda - Ağustos 09, 2013, 10:11:07 ÖS
yaw arkadaşlar bu fiyata nasıl az istemiş diyorsunuz anlamıyorum siz bu arabaları bayiden kaça aldınız alırken? bence 42bin çok para ki bende aynı aracın sahibiyim ben olsam bu paraya yeni kasasını tercih ederdim.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 09, 2013, 11:50:48 ÖS
Ya hani fiyat normalde 20000 30000 de olsa İnan o parayı vermem ama bu kadar temizini bulunca 1ine 2sine bakmıyorum napalım kimse düşmüyor fiyatını 70000 km deki de 38000 lira istiyor 20000 deki de aynısını istiyor ben anlamadım ki
Gönderen: Vtec_01 - Ağustos 10, 2013, 10:28:44 ÖÖ
FD6'nın fren sorunları, arka süspansiyon sorunları FB7'de çözüldü. FD6'nın arıza çıkaran direksiyon kutusuyla ilgili bir problem FB7'de henüz duyulmadı. FB7'nin yalıtımı daha iyi. FB7 donanım olarak daha üstün. Güvenlik donanımları araçların güvenliğini ölçmek için yeterli değildir, FB7 daha güvenli bir araç. ABD'deki testleri inceleyebilirsiniz. FB7 daha az yakıyor, daha çok kaçıyor. Civic ECO seçeneğiyle LPG'ye çok daha uyumlu bir araç oldu. FD6'nın bir sözde tasarımı dışında bir artısı yok. FB7'yle peşpeşe birkaç yüz km yaparsanız tipine de alışırsınız, aracın tipi gayet güzel. :) FD6'lar benim gözüme eski gibi görünüyor artık. Bir iki yıl sonra herkese öyle gelecek.

Bu arada FB7'yi sürüş karakterini anlayabilecek kadar kullanamadım. Yalnız FD6'ya yol tutan bir araç denemezken, FB7'nin daha kötü olması olmamış. Gerçi yol tutuş, direksiyon hissiyatı ve sağlam fren sistemi isteyen birinin Civic'lerden uzak durması lazım. :D
Gönderen: sercanim - Ağustos 10, 2013, 12:07:33 ÖS
Şu an piyasada kaç tane FB7 var kaç km yapmış ki de tabi daha duyulmaz FB7 nin kronik sorunları.Motor aynı.Kilometreleride üç aşağı beş yukarı aynı.Az yaktırma işi daha çok sürüş tarzına bakar.Siz FD6 nın FB7 den daha önce çıkan bir kasa olduğunu bilmeseniz nerden ayırt edilebilirsiniz eski olduğunu?
Biraz mantıklı düşünelim.
Gönderen: bbhnda - Ağustos 10, 2013, 01:47:31 ÖS
FD6'nın fren sorunları, arka süspansiyon sorunları FB7'de çözüldü. FD6'nın arıza çıkaran direksiyon kutusuyla ilgili bir problem FB7'de henüz duyulmadı. FB7'nin yalıtımı daha iyi. FB7 donanım olarak daha üstün. Güvenlik donanımları araçların güvenliğini ölçmek için yeterli değildir, FB7 daha güvenli bir araç. ABD'deki testleri inceleyebilirsiniz. FB7 daha az yakıyor, daha çok kaçıyor. Civic ECO seçeneğiyle LPG'ye çok daha uyumlu bir araç oldu. FD6'nın bir sözde tasarımı dışında bir artısı yok. FB7'yle peşpeşe birkaç yüz km yaparsanız tipine de alışırsınız, aracın tipi gayet güzel. :) FD6'lar benim gözüme eski gibi görünüyor artık. Bir iki yıl sonra herkese öyle gelecek.

Bu arada FB7'yi sürüş karakterini anlayabilecek kadar kullanamadım. Yalnız FD6'ya yol tutan bir araç denemezken, FB7'nin daha kötü olması olmamış. Gerçi yol tutuş, direksiyon hissiyatı ve sağlam fren sistemi isteyen birinin Civic'lerden uzak durması lazım. :D

3 hafta kadar önce top speed denerken otoyolda 190 la önüme o.ç nin teki kırdı direksiyonu kırdım bakın oynattım demiyorum kırdım araç 3 şerit saptı ama kontrol hala bendeydi (bende olmasa bu satırları yazamıyor olacaktım zaten) inşallah başınıza böyle bir durum gelmez zira ben aracımın yol tutuşuna kefilim bence yorum yapmadan tecrübe etmek gerekiyor fd6 yı zira tecrübe etseydiniz yol tutmuyor demezdiniz ;)
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 10, 2013, 01:51:41 ÖS
Valla karar verildi artık hayırlısı diyorum zaten bu araba almak işi o kadar zor ki kafayı sıyırmamak elde değil
Gönderen: Vtec_01 - Ağustos 10, 2013, 02:23:31 ÖS

3 hafta kadar önce top speed denerken otoyolda 190 la önüme o.ç nin teki kırdı direksiyonu kırdım bakın oynattım demiyorum kırdım araç 3 şerit saptı ama kontrol hala bendeydi (bende olmasa bu satırları yazamıyor olacaktım zaten) inşallah başınıza böyle bir durum gelmez zira ben aracımın yol tutuşuna kefilim bence yorum yapmadan tecrübe etmek gerekiyor fd6 yı zira tecrübe etseydiniz yol tutmuyor demezdiniz ;)

Geçmiş olsun. Dikkat ettiyseniz yorum yapamadığım araç FB7. ;) FD6'nın sadece ortalama bir yol tutuşu var maalesef. Yol tutuşu olarak referans gösterilecek araçlar olamamıştır Civic'ler. Vtec 2'ye gelecek olursak, bence  Vtec 2 yola temas bile etmiyor. :D Yere bu kadar yakın olup yol tutmaması ilginçtir bu Civic'lerin.
Gönderen: ccanturk - Ağustos 10, 2013, 02:56:03 ÖS
Arkadaşlar fd6 lara okadar uçuk fiyat istiyorlarki; Örneğin 2010 model ve üstü elegance beyaz hasarsız araçlara 45000 ve üstü fiyat istiyorlar. Ben şahsen 45000 vereceğime 2012 beyaz yeni kasa fb7 elegance alırım.48000 ve 50000 aralığında hasarsız düşük kilometre ve eco lpgli  fb7 bulunabilir. Yeni yenidir.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 10, 2013, 03:29:28 ÖS
Valla benim en üst limitim 40000 tlydi... 2000 lirada üste çıktım hani 500 daha deseniz bile yok bu aracı sıfır misali alıp kullanıcam artık fd6 eski kasaymış yenisi şöyleymiş pek önemli değil çünkü bütçe meselesi bu inanın 20000 30000 kmdeki bi araca o parayı vermezdim ama 5000 kmde....artık herkes için hayırlısı neyse o olsun
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 13, 2013, 12:48:32 ÖÖ
Herkese iyi geceler son 7 gün kaldı aracıma kavuşmama.... Fikirleriniz çok değerli bazen yeni kasaya gidiyor aklım var mı fikrini söylemek isteyen 1.6 premium 2012 model 5000 km de beyaz ne dersiniz...
Gönderen: ZL135 - Ağustos 13, 2013, 06:06:19 ÖÖ
2012 yılının başlarında servise gittiğim zaman hem fd6 hem fd7 yi önüme sundular hiç tereddüt etmeden o zman aynı fiyat olmasına rağmen fd6 elegance tercih ettim 2012 model fd6 elegance sahibiyim elbette ki herkesin kendi tercihi lakin fb7 kasalarını gördükçe eleştiri almama rağmen şahsi pişmanlık yaşamadım serviste imkanım oldu fd6 ve fd7 kasayı almadan yanyana park ettridim uzaktan baktım kesinlikle fd6 kasayı almam gerektiğini hissettim kim ne derse desin şuan aynı fırsat olsa yine fd6 derim  >=ok  :lovee  >=ok   :lovee >=ok  :lovee  >=ok
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 13, 2013, 09:29:40 ÖÖ
Bende artık şu arabama kavuşsam rahatlıcam uzun seneler sorumsuzca binmek nasip olur inşa.
Gönderen: bbhnda - Ağustos 13, 2013, 04:26:47 ÖS
Herkese iyi geceler son 7 gün kaldı aracıma kavuşmama.... Fikirleriniz çok değerli bazen yeni kasaya gidiyor aklım var mı fikrini söylemek isteyen 1.6 premium 2012 model 5000 km de beyaz ne dersiniz...

siz aracı alınca fotoları unutmayın yeter :D
Gönderen: bbdd41 - Ağustos 13, 2013, 07:00:28 ÖS
alınmaz o paraya...42 bin lira daha neler.. seni bilmem ama ben vermem o kadar para..sıfır araç mı alıyosun.git sen bi eline yüzne bi su vur kendine gel..otur biraz düşün çıldırdım mı ben ne yapıyorum diceksin :))
Gönderen: HONDAHAN - Ağustos 14, 2013, 08:32:10 ÖÖ
:D bbdd41 kardeş sen iyi değilsin yaa vaktinde arabanı al da terapi olsun sana :D
Gönderen: Refik_Yavaş - Ağustos 14, 2013, 09:01:50 ÖÖ
2012 olan fb7 lerde yalıtım fd6 ya göre bi tık olsada 2013 de malzemeden çaldılar katlanan aynalar küllük ve ses yalıtımı zayıflatıldı. Fd6 ile bi farkı yok 2013 fb7'nin ses yalıtımı konusunda. Fd6 kasa kullanıcısı olarak,askerden geldiğimde gittim fb7 test sürüşüne kaporasına kadar verdim. Sonra durdum dedim kendime ? Sırf yeni olsun diye fd6 daki spor duruştan eser olmayan bu aracı ne yapacaksın ? Ertesi gün gittim kaporamı aldım o gün bi fd6 buldum aldım. Fb7 ' ye kimse kötü diyemez bende demiyorum,ama şunu kabul edin ki fd6 ya binen yaş ortalaması ile fb7 ye binenin arasında kuşak kuşak kuşaklar var. Fb7 daha bi orta yaş arabası oldu ; buda şu demektir,çizgileri ve hatlarından dolayı standart c sınıf arabası. Fd6 gibi Özgü tasarımı yok. Bi jetta passat kardeşliğine bide Fb7 city kardeşliğine ayar oluyorum. Fd6 ne önceki kasayla alakalı nede bugüne kadar çıkan bi başka HONDA'yla. bu yönü beni baya cezbediyor.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 14, 2013, 09:09:01 ÖÖ
valla sıfır arabadan bi farkı yok alacağım arabanın soranlara sıfır aldım derim sıkıntı yok :D:D ara. 5000 km hep diyorum artık 1 ine 2 sine bakmıyorum valla kardeşim bana sen bul 5000 km de fd6 kasa beyaz manuel araç 35000 liraya bul alim hemen :D:D:D:D
Gönderen: bbdd41 - Ağustos 14, 2013, 12:49:48 ÖS
valla sıfır arabadan bi farkı yok alacağım arabanın soranlara sıfır aldım derim sıkıntı yok :D:D ara. 5000 km hep diyorum artık 1 ine 2 sine bakmıyorum valla kardeşim bana sen bul 5000 km de fd6 kasa beyaz manuel araç 35000 liraya bul alim hemen :D:D:D:D

şimdi benim tabloya baktım normalde bana göre 40 dan fazla etmez araç iyiyse biraz daha düşerse alınabilir.41 felan iyi.
Gönderen: bbhnda - Ağustos 14, 2013, 07:07:05 ÖS
2012 olan fb7 lerde yalıtım fd6 ya göre bi tık olsada 2013 de malzemeden çaldılar katlanan aynalar küllük ve ses yalıtımı zayıflatıldı. Fd6 ile bi farkı yok 2013 fb7'nin ses yalıtımı konusunda. Fd6 kasa kullanıcısı olarak,askerden geldiğimde gittim fb7 test sürüşüne kaporasına kadar verdim. Sonra durdum dedim kendime ? Sırf yeni olsun diye fd6 daki spor duruştan eser olmayan bu aracı ne yapacaksın ? Ertesi gün gittim kaporamı aldım o gün bi fd6 buldum aldım. Fb7 ' ye kimse kötü diyemez bende demiyorum,ama şunu kabul edin ki fd6 ya binen yaş ortalaması ile fb7 ye binenin arasında kuşak kuşak kuşaklar var. Fb7 daha bi orta yaş arabası oldu ; buda şu demektir,çizgileri ve hatlarından dolayı standart c sınıf arabası. Fd6 gibi Özgü tasarımı yok. Bi jetta passat kardeşliğine bide Fb7 city kardeşliğine ayar oluyorum. Fd6 ne önceki kasayla alakalı nede bugüne kadar çıkan bi başka HONDA'yla. bu yönü beni baya cezbediyor.

kimileri kendi yolunu çizer aga bizimkilerde öyle bişey işte.
Gönderen: AAE71 - Ağustos 14, 2013, 07:43:14 ÖS
FD6 LARA UÇUK FİYAT İSTEYENLER YÜZÜNDEN FB7 ALDIM. ALIRKEN PİŞMANDIM, SERVİSE GİREN ÇIKAN FD6 LARA İÇİM GİDİYORDU AMA ŞU AN ARABAMI ÇOK SEVİYORUM.FB7 YAŞLI ARABASI MI ŞİMDİ :=))) BENİM DELİOĞLANI GÖRMEDİNİZ GALİBA.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/bu_da_benim_delioglan_fb7-t73471.0.html
Gönderen: Refik_Yavaş - Ağustos 15, 2013, 09:06:07 ÖÖ
FD6 LARA UÇUK FİYAT İSTEYENLER YÜZÜNDEN FB7 ALDIM. ALIRKEN PİŞMANDIM, SERVİSE GİREN ÇIKAN FD6 LARA İÇİM GİDİYORDU AMA ŞU AN ARABAMI ÇOK SEVİYORUM.FB7 YAŞLI ARABASI MI ŞİMDİ :=))) BENİM DELİOĞLANI GÖRMEDİNİZ GALİBA.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/bu_da_benim_delioglan_fb7-t73471.0.html
Yaşlı dediğim şu,daha çok memur kesimin aile tamamiyle aile için veya ne bileyim aman yeni olsun da civic olsun diyenlerin aldığı araç. Fd6 yı seven ayrı fb7 seven ayrı. Ama kimse inkar etmesin bir çok fb7 alan insan fd6 da aklı kalıpta alanlar. Sonrasında konforuna ve duruşuna göz alışıyor mu tabi alışıyor ama Sonuna kadar fd6. 4 kapı devri zaten benim için fd6 ile kapandı bundan sonraki aracım belki bi renk değişikliği için yine fd6 olur sonrasında denk getirene kadar arar typeR ' a geçiş yaparım.
Gönderen: teachers71 - Ağustos 15, 2013, 12:01:36 ÖS
biraz abartmıyormusunuz fd6 ları. vtec2 den sonra fd6 lar hakkında yapılan yorumları izlemediniz sanırım. fd6 larda yerden yere vuruluyordu. şimdi bakıyorum fd6 lara övgüler diziliyor. fb7 lerin en sıkıntılı yeri arka dizaynı.oda ufak dokunuşlarla bile çok değişebiliyor. 3 haftalık fb7 sahibiyim. bundan önce 5 seneye yakın vtec2 kullandım. yapılan yorumlara bakarsanız aman vtec2 yi satmayın.çok ararsınız filan. şimdi o yorumları sadece gülümseyerek okuyorum. vtec2 yi çok zevkli kullandım. ama şimdiki araçla karşılaştırınca resmen yere basmayan ve duramayan bir araçmış. gidişine ve gösterişine lafım yok :) ama öle arkasından hiçte ağıt yakmadım. emiim sizde ilerde fb7 kullanırsanız bu yazılanlara tebessümle bakacaksınız. fb7 den sonra kasa çıkınca fb7 ler "bir önceki kasa" olarak tanımlanırken diğerlerinin hepsi piyasada "eski kasa" olarak isimlendirilicektir. şu anda belki fd6 mı fb7 mi diye sorulabilir ama 1 sene sonra bu soru anlamını yitirecektir. eski eskidir , yeni yeni. saygılarımla..
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 15, 2013, 12:05:02 ÖS
Ya sonuç olarak herkes kendi bütçesine ve zevkine göre hareket edecek kargaya git dünyada ki engüzel yavruyu getir demişler gitmiş kendi yavrusunu getirmiş... Yoğurtçu yoğurdum ekşi der mi demez.... Gibi atasözleri olabilir :))) ben zaten fiyat olarak çok çıktım beş kuruş daha çıkamam sonuç herkese kazasız belasız keyifli sürüşler bol güneşler :)
Gönderen: bilgin - Ağustos 15, 2013, 01:19:09 ÖS
Ben honda almayı kafaya koyduğumda direkt fd 6 için çaba sarfettim. Çünkü fd 6 gerçekten efsane bi duruşu var. Bundan önceki aracımda2000 mod. opel vectra makyajlı kasa idi. Kafama duruş ve şekil olarak başka araba yatmadı. sıfır elegance fiyatı pazarlık etmediğim halde 2012 aralıkta 52,000 idi. dream modellri 40,500 den satılırken ben 2010 elangance sıma yaklaşık 45000 tl ye aldım. Sıfırdan tek farkı 40,000 de olması idi. Şimdi deseler sana şurdan sıfır bi elagens vereyim bin satma deseler alıp binmem. belki ikinci elde 5.000 lira fazla edebilir ama ben fd 6 kasaya hastayım bunu bilen bilir. Gerisi teferruat fb7 alana kadar madem spor durmayan bi araç alacağım gider passat alır ona binerim bari rahatlığı yaşarım.
Gönderen: HONDAHAN - Ağustos 15, 2013, 02:04:37 ÖS
Abiler hergün bunu tartışmanın ne anlamı var yaa ? Bilinmedik bazı sebeplerden aksi söyleniyor ama şu görüntüler herşeyi ortaya koyuyor. Var mı böyle görüntülenen başka bir model ? Yeter daha uzatmayın bu mevzuyu yaa.

http://www.youtube.com/watch?v=-pWE98xddXk    NOKTA  ;)
Gönderen: teachers71 - Ağustos 15, 2013, 02:06:13 ÖS
insanoğlunun en büyük yanılgısı kendi şahsi tercihleri genel kanı zannetmesidir. bu yazdıklarınızın aynısı emin olunki tofaş forumlarında da  yazıyorlar.şimdi bu yazılanları ciddiye alıp hondalarımızdan vazgeçip tofaşamı geçicez? demekki herkezin düşüncesi sadece kendilerini bağlıyormuş. bunu anlamanızı umut ediyorum. arkadaş yukarda karga ile ilgili çok güzel örnek vermiş. karga yavrusu sadece annesine güzel gözükür.fikrinize aracınıza sevginize saygı duyuyorum ama bütün dünyanın sizinle aynısını düşündüğünüzü sanarak fikrinizi sabit gerçekmiş  gibi sunmanız anlaşılır değildir. fd6 yı efsane zannetmeniz bile bunun en güzel örneği... saygılarımla....
Gönderen: tolgaacar - Ağustos 15, 2013, 02:16:12 ÖS
bu premıum otomatık mı manuel mı?
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 15, 2013, 03:40:25 ÖS
Hepinizin aracı çok güZeldir muhakkak benim zevkim fd6 dedi bende ona yöneldim zaten o fiyatı fb7 de yok bende fiyat olarak 1 kuruş daha çıkamıyorum zaten sonuç hayırlı olsun :)) bu arada araç Manuel
Gönderen: teachers71 - Ağustos 15, 2013, 03:51:18 ÖS
hayırlı olsun.iyi günlerde kzasız belasız sürüşler dilerim.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 15, 2013, 04:01:29 ÖS
Çok teşşekkür ederim aracı salı günü alıcam henüz almadım iyi temennileriniz için teşekkürler... Bu arada aracınız LPG li sanırım hangi markayı tercih ettiniz ve memnun musunuz
Gönderen: teachers71 - Ağustos 15, 2013, 04:17:55 ÖS
benimki bayide takılan brc nin honda için üretildiğini söyledikleri kit. sıfır alırken bayide takılıp verildi.araçla uyumu muhteşem. lpgli olduğunu anlamak mümkün değil. dolum ağzı benzin deposuyla aynı yerde. çekiş olarak bi sorun yaşamadım. şehirlerarsı 20 kuruşun altında yakıyor. (lpg yi 2.50 den alıyorum) araç daha 700 km de. birkaçbin km den sonra dahada düşeceğini söylüyorlar.
bundan önceki vtec2 aracımda atiker safefast taktırmıştım. Allah var.ondada hiçbir sorun yaşamadım.kendim taktıracak olsam okadar fark verirmiyim bilemiyorum. garanti bozulmazın diye orjinal kit taktırdım.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 15, 2013, 05:03:03 ÖS
Prins i çok duydum ama brc taktırırsan garanti kapsamından çıkmıyor diyorlar anlaşmalıymış sanırm hangi daha mantıklı henüz karar veremedim ama bakalım
Gönderen: AAE71 - Ağustos 15, 2013, 10:16:24 ÖS
biraz abartmıyormusunuz fd6 ları. vtec2 den sonra fd6 lar hakkında yapılan yorumları izlemediniz sanırım. fd6 larda yerden yere vuruluyordu. şimdi bakıyorum fd6 lara övgüler diziliyor. fb7 lerin en sıkıntılı yeri arka dizaynı.oda ufak dokunuşlarla bile çok değişebiliyor. 3 haftalık fb7 sahibiyim. bundan önce 5 seneye yakın vtec2 kullandım. yapılan yorumlara bakarsanız aman vtec2 yi satmayın.çok ararsınız filan. şimdi o yorumları sadece gülümseyerek okuyorum. vtec2 yi çok zevkli kullandım. ama şimdiki araçla karşılaştırınca resmen yere basmayan ve duramayan bir araçmış. gidişine ve gösterişine lafım yok :) ama öle arkasından hiçte ağıt yakmadım. emiim sizde ilerde fb7 kullanırsanız bu yazılanlara tebessümle bakacaksınız. fb7 den sonra kasa çıkınca fb7 ler "bir önceki kasa" olarak tanımlanırken diğerlerinin hepsi piyasada "eski kasa" olarak isimlendirilicektir. şu anda belki fd6 mı fb7 mi diye sorulabilir ama 1 sene sonra bu soru anlamını yitirecektir. eski eskidir , yeni yeni. saygılarımla..
Haklı..
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 19, 2013, 12:19:25 ÖS
Evet arkadaşlar bugün itibariyle kredim onaylandı işte olduğum için gidip aracı alamıyorum içim içimi yiyor yarın sabah 9 da Bostancı sanayide aracı göstericem tahminim öğlene hondama kavuluyorum hepinize tekrar teşekkür ederim... Bakalım Honda bizide kendine bağımlı edebilecek mi ;)) yarın resimleri yüklücem
Gönderen: Mhmt.42 - Ağustos 20, 2013, 07:48:54 ÖÖ
bu premıum otomatık mı manuel mı?

bende bunun cevabını merak ediyorum.
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 20, 2013, 03:06:10 ÖS
An itibariyle aracın ruhsatında ismim yazıyor iç dış yıkaması yapılıp araç kapının önüne çekilmiştir ;)
Gönderen: tolgaacar - Ağustos 20, 2013, 05:49:09 ÖS
hayırlı olsun oncelıkle..aracınız manuel mı otomatık mı ??
Gönderen: f_gelmez - Ağustos 21, 2013, 09:29:13 ÖÖ
Saolun teşekkürler araç Manuel