TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: prevailingboy - Temmuz 03, 2013, 08:55:43 ÖS

Başlık: Lpg ye zam 03.07.2013!!
Gönderen: prevailingboy - Temmuz 03, 2013, 08:55:43 ÖS
gece katılımından itibaren 11 kuruşluk zam...http://ekonomi.haberturk.com/enerji/haber/857509-11-kurusluk-zam
Başlık: Ynt: Lpg ye zam 03.07.2013!!
Gönderen: oktayoo - Temmuz 04, 2013, 01:41:28 ÖÖ
evet haberim yoktu tam 12.05te shell e girdim 50tl.lik gaz aldım pompacı abi 5dk. önce gelseydin yaa zam geldi dedi :) kısmet dedim sordum ne kadar zam geldi 14 kuruş geldi dedi.shell lpg 2.50 den aldık yeni fiyattan.

2.50tl x 20lt. = 50tl 50tl'ye 20lt gaz almış olduk.
Gönderen: can3520 - Temmuz 04, 2013, 10:00:51 ÖÖ
İşe bak ya ben de 2.70ten alırım artık
Gönderen: gecetilkisi - Temmuz 04, 2013, 11:53:39 ÖÖ
yazın ne zammı bu yahu..........
Gönderen: By_emre - Temmuz 04, 2013, 01:10:25 ÖS
yazın 2 tl olcak dediler artıyor..
Gönderen: oqano - Temmuz 05, 2013, 11:15:51 ÖÖ
Tam'da cumartesi BRC taktırıcaktım Zam gelmiş işe bak yaa :) Neyse yine benzinden az yakacaz yapacak birşey yok Yaz yaz ne zammıysa artık  >kess
Gönderen: By_emre - Temmuz 05, 2013, 01:40:35 ÖS
Tam'da cumartesi BRC taktırıcaktım Zam gelmiş işe bak yaa :) Neyse yine benzinden az yakacaz yapacak birşey yok Yaz yaz ne zammıysa artık  >kess
Kesinlikle lpg taktırın :) Simit tank + dolum ağzınıada benzin kısmının yanına aldırın derim ben montajı yaptırırken söylemeyi unuttum Allahtan usta gizlemişti aşağı bir yere :)
Gönderen: gecetilkisi - Temmuz 07, 2013, 10:25:21 ÖÖ
1 zamda bu gece  katılımı geldi 11 kuruş geçmiş olsun diyelim
Gönderen: Caner20 - Temmuz 07, 2013, 12:39:05 ÖS
bu millet e mustahak brezilyada otobuse bir zam yapıldı diye hukumet devriliyordu
Gönderen: hacettepeli - Temmuz 07, 2013, 04:37:15 ÖS
bencede müstahak deveye diken türk milletine zam yapan yaranır.ekonomıyı zamlar ayakta tutuyor mılletın sırtından ulke yonetılıyor bırılerıde cıkıp ekonomı super dıyor...
Gönderen: honda2002 - Temmuz 07, 2013, 05:57:04 ÖS
bencede müstahak deveye diken türk milletine zam yapan yaranır.ekonomıyı zamlar ayakta tutuyor mılletın sırtından ulke yonetılıyor bırılerıde cıkıp ekonomı super dıyor...

Hocam kusura bakmada bana hic bir sey mustahak degil. Siyasi konulari bu platformda sevmiyorum ancak konuyu actin yanit vermem lazim.

Saydim Son 6 senede 17 farkli ulkeye gitmisim, bazilarina bir kac kez gittim, isim bu, tatil amacli gitmiyorum o kadar param yok :) , amacimiz pazar ziyareti, fiyat analizi yapmak isimizin bir parcasi, G.kore den Brezilyaya kadar...
TR de bazi urunler rekor fiyatta, akaryakit basta olmak uzere, TR ortalama bir ulkeye gore akaryakitta kabaca 2 belki 2.5 kat pahali. Suudu saymiyorum adamlar dunyadaki en cok rezerve sahip uretici, Petrol cikartmayan ulkelere gore yaklasik 2 kat pahaliyiz. Burda TR de bir sorun var. Hukumetin bu yolla dolayi vergiyi almaya devam etmesi benim de en cok elestirdigim konu. Bir haksizlik. Otomobil fiyatlari da C sinifinda 1.5 kat , D ve uzeri siniflarda en az 2.5 kat pahali. Dolayisiyla ikinci el de ucuz oluyor bu nedenle.
Ama diger tuketici fiyatlari genelinde Turkiye ucuz bir ulke, bu tek benim degil, benimle beraber seyahat eden ve benimle siyasi gorusu de tamamen zit arkadasimin da gorusu.

Ayria su ana kadar yurt disindan gelen tum musterilerimizden de nerdeyse hic birinden kotu yorum almadim tam tersi olumlu goruse sahipler, TR ile ticaretlerini cok gelistirdiklerinden bahsediyorlar hep. Bu kisiler is adamlari yani dunyanin pek cok ulkesiyle ticaret yapan kisiler bazisi firma sahibi. Hic biri de arap degil tamami Amerika kita ulkeleri, Bati avrupa ve uzak dogu ulkelerinin varandaslari.

Amacim polemik baslatmak veya bu ortamda tartismak hic degil tartismak benim tarzim hic degil, sadece paylasimda bulunayim dedim o kadar.
Baskalarinin farkli goruslerine de saygim var. Ancak bazi dogrulari da ifade etmem gerekiyor.
Gönderen: hacettepeli - Temmuz 07, 2013, 06:20:05 ÖS
bisey anlamadım soyadın şaşmaz olabılır mı? :) saka bı yana gıttıgın ulkelerde asgarı ucret emeklı maası ne kadar mesela ondan bahsedermısın?araba -elektronık esya veya bılımum elektrık malzemesı fıyatları trye gore nasıl? ulkedmızdekı tuketıcı urunlerı olarak mesela neler ucuz ? 20 lıralık hondayı 55 bıne alırken hc ıcın cızz etmıyor mu?adam sana 35bın bırden gecırıyor 1 kıla makarna 0.4 krs ucuz olsa ne olur olmasa ne sen o 35bını kac senede cıkararsın haberın var mı? elektrık su dogalgazdan alınan vergılerı trt paylarını saymıyorum bıle.ulkede bı ıstıkrar var bu bır gercek dedıgın gıbı butun kurumlar yabancılara satıldı ve pazar sıkıntısı olan batılı ulkeler trye usustu tabıkı severler ulkemızden para kazanıyorlar .trde kac tane yabancı kac tane yerlı banka var haberın varmı? trde suan bı yabancı para sermayesı var o yabancı karapara cıktıgı zaman vergılerde kurtaramyacak ekonomıyı cunku satacak kurum kalmadı bunu ben degıl malıye bakanı soyluyor...benım amacımda tartısma degıl duzeylı bır sekılde fıkır alısverısı yapmak..
Gönderen: honda2002 - Temmuz 07, 2013, 07:03:22 ÖS
Teker teker yanit vereyim, bu arada iphone dan yaziyor hatalar olabilir,
Genel olarak ulke ekonomisinden bahsederken alim gucu tabiri kullanilir
Yani kisi basi dusen milli gelir bazinda turkiye alim gucunde orta ustu bir seviyede yani genel olarak fiyatlar dusuk. Ayrica ulkedeki gelir dagilimi ile ilgili de gini endeksine gore gene turkiye orta seviyede. daha iyi ulkeler ve daha kotu ulkeler de var ama gelisen ulkelerde TR ortalama bir yerde. ABd Tr den kotu olmasi lazim bu endekse. Yani olduk bittik denecek bir durum yok ortada. Gene soyluyorum herzaman daha iyiside olabilir olmalidir da.

Ayrica asgari ucret noktasinda TR Brezilyanin 2 kati. Yani Brezilyadaki asgari ucret Tr nin yarisi. Fiyatlar ise sadece Gida fiyatlarini arastirdim gida fiyatlarinda brezilya tr den yaklasik 2 kat pahali.

Simdi diyeceksin ki ya gelismis avrupa ulkeleri ( UK, almanya, ispanya, fransa, italya vs) Orada asgari ucrtt tr nin belki en az 2 kati ve issizlik odenekleri cok daha yuksek ancak orada da issizlik tr den daha yuksek ve paranin satin alma gucu %20-25 daha dusuk.

Ulke genel gorunumunde tr deki kamu borc orani milli hasilanin yaklasik %42 si falan bir italya bir ispNya da bu oran %80 ve uzeri. Butce aciklari da hakeza asagi yukari o ulkelerde daha fazla.

Dedim zaten otomobil fiyatlari zaten burda yuksek adamlar en az 2litre araclara biniyorlar ve tabi benimde icin ciz ediyor ancak civicin 20bin tl oldugu bir ulke bilmiuotum varsa bile dunyada bir kac ulkeyi gecmez. O da farkli bi sey vardir zira 20000 bin tl 11000 usd bile yapmiyor.

Petrole deyinmistim zaten

Ev fiyatlari da TR de goreceli dusuk. Bu da onemli. Ancak yukari yonde artiyor. 15-20 seneye Avrupa seviyesine cok yaklasir

Bu arada bu verilerin genelini ve fazlasini ciaworld fact book sitesinden alabilirsin. Yani hukumet verileri degil ;)

Tr de de pek cok gerli banka var. Yabancilarda giriyor. Bizde yurt disindan tr isadamlari olarak bina aliyoruz fabrika kuruyoruz ve bence Marka stin aliyoruz.

New york basta olmak uzere ve muhtemelen kanada da var bir yogurt markasi her yerde var buraaki atiyorum pinar yogurt gibi ve herkez bu markayi taniyor dusun artik manhattan da bile. Izerinde greek (yunan) yogurt yaziyor sonra piyasaki bir arkadasimdan ogrendim ki urunu bu adla piyasaya sunan igdir li bir isadami sordum  neden greek anladim ki tr nin marka imaji halen dusuk adam bu nedenle yunan yogurdu olarak markalastiis urunu. Godiva yi dunyada bulamayacagin bir ulke yok magazalri en luks noktalarda caddelerde var sahibi bizim bildigimiz Ülker...

Markalasmada zayifiz cok daha iyi olmaliyiz desen amenna haklisin ancak diger konular az cok ortada.
Gönderen: ekuzdere - Temmuz 07, 2013, 07:20:28 ÖS
Malta'da suyu 2 euro'ya aldıktan sonra, Türkiye çok UCUZ.
Gönderen: gecetilkisi - Temmuz 07, 2013, 07:53:21 ÖS
demekki hala bizde yolunacak tüy kalmış. bitene kadar durmayacak bunlar......
Gönderen: hacettepeli - Temmuz 07, 2013, 08:30:04 ÖS
ıllakı daha ıyı olacagız.dunyada gerısın gerı gıden ulkeler varmı ? ıllakı turkıyede 10-15 sene sonra daha ıyı olacak olmalıda temennımız bu yonde.ben olayı kısısellestırmıyorum akp-chp -mhp farketmez.ama mılletı kandırmayalım ekonomı super degıl ortadogunun super gucu degılız.satın alma gucumuz bence gıderek dusuyor yada urunler kalıtesızlesıyor o yuzden fıyatlar dusuk.emın ol sana katılıyorum markamız yok ve trde ıse yarar hıcbırsey uretemıyoruz yanlıs anlasılmasın ıllakı yerlı fırmalarımız var cınde uretım yapan :)
ama su varkı ben cok ısterdım kendı markamız otobılımız olmasını en kucuk ornegı bu ucak jet veya f16 sımdılık ucuk hayal.ekonomı ıyı olması ıcın gelır dagılımında esıtlık olacak ben onu bılır onu soylerım esıt ıse esıt ucret .benım vekılım benden 10 kat fazla maas almayacak veya asgarı ucret 800 lıra olmayacak .800 lırayla ev gecındıren adamı ıktısat profesoru yapmaları lazım bence :) bırde 2011 de kardesıme sıfır honda alırken  22bın artı kdv ıdı arac obu su derken 48 bıne geldı araba sana bır ornek
Gönderen: aLeN - Temmuz 07, 2013, 11:06:34 ÖS

Hani bazen burada turistlere colayi 20 tlye satan tipler varya bence sen maltada o tiplere denk gelmissin.

http://www.advanceyed.com/malta/maltada-yasam-masraflari.asp
Gönderen: Glthns - Temmuz 08, 2013, 02:49:50 ÖÖ
ıllakı daha ıyı olacagız.dunyada gerısın gerı gıden ulkeler varmı ? ıllakı turkıyede 10-15 sene sonra daha ıyı olacak olmalıda temennımız bu yonde.ben olayı kısısellestırmıyorum akp-chp -mhp farketmez.ama mılletı kandırmayalım ekonomı super degıl ortadogunun super gucu degılız.satın alma gucumuz bence gıderek dusuyor yada urunler kalıtesızlesıyor o yuzden fıyatlar dusuk.emın ol sana katılıyorum markamız yok ve trde ıse yarar hıcbırsey uretemıyoruz yanlıs anlasılmasın ıllakı yerlı fırmalarımız var cınde uretım yapan :)
ama su varkı ben cok ısterdım kendı markamız otobılımız olmasını en kucuk ornegı bu ucak jet veya f16 sımdılık ucuk hayal.ekonomı ıyı olması ıcın gelır dagılımında esıtlık olacak ben onu bılır onu soylerım esıt ıse esıt ucret .benım vekılım benden 10 kat fazla maas almayacak veya asgarı ucret 800 lıra olmayacak .800 lırayla ev gecındıren adamı ıktısat profesoru yapmaları lazım bence :) bırde 2011 de kardesıme sıfır honda alırken  22bın artı kdv ıdı arac obu su derken 48 bıne geldı araba sana bır ornek
Bende okuyan bir millet isterim. Bağnaz, geri kafalı, insanları eleştirmek yerine önce kendini eleştirmeyi bilen bir millet bu ülkeyi ancak bu kurtarır. Kimse kusura bakmasın bu ülkenin %90'ı müslümandır ilim ve bilimin en önemli olduğu dindir. Ama öyle bir yetiştiriliyoruz ki vur kırbacı k.ça al ekmeği ağza. Herkes bir tutturdu araba alıyoruz biiiz ev alıyoruz biz ulan eskiden kerpiçden ev yapıyordunuz şimdi büyük firmalar size 15 kat ev dikiyor maliyet düşük, işçilik ucuz ve makinalaşma devrindeyiz işçilere verilen değerin azaldığı hatta yok olduğu çağdayız bunu düşünemeyecek kadar APTALLIK ÇAĞINA mı girdik ?. İyi niyetli insanları inanın anlayamıyorum anlamak istemiyorum. Buda yetişme ve dini inancımızdan geliyor. ŞÜKÜR ET ! kimse sana şükür etme demiyor. Kimse sana isyan et demiyor. Tek istediğim insanların kendini geliştirmesi inanın bu ülkede yaşamaktan bıktım, arabayla sokağa çıkmaktan iğrenir oldum. Gülmeyen, düşünmeyen, herşeyden bıkmış insanlar görmekten gına geldi. Sorsan herşeyi bilen insanımızın kafa olarak bir adım ileriye gidemediğini görmekten utanıyorum. BENDE BİR ÜLKE YÖNETMEK İSTESEM GÜNCEL TÜRKİYE'Yİ YÖNETMEK İSTERDİM.
Gönderen: Glthns - Temmuz 08, 2013, 02:55:37 ÖÖ
honda2002, sözüm size değil. Biraz dolmuşum kusura bakmayın :) İnsanlara biraz kızgınım yaşam enerjilerini kaybettikleri için, inançlarını körelttikleri için.
Gönderen: Optimums - Temmuz 08, 2013, 08:09:04 ÖÖ
Haziranın 8 nde 2,28den  Almıştım LPG yi Sabah Yine Fullettim 2,70 ten Nereden Baksak 50 Kuruşluk Fark Var. 1 Deponun 40 Litre Aldığını Varsayarsak 1 Depoda  20 TL Zamlı Almış Olduk.Hayırlı Olsun Hepimize
Gönderen: ekuzdere - Temmuz 08, 2013, 10:47:19 ÖÖ

Hani bazen burada turistlere colayi 20 tlye satan tipler varya bence sen maltad o tiplere denk gelmissin

Kaç defa maltaya gittin, veya kaç defa yurt dışına çıktın sen?
Bilirsin otel, yurt ve okullar şehir merkezine 10 dakika yazarlar ama 30dk dan önce gidemezsin.
Maltada aylik 800 liraya geçinmek ha?  Güldüm
Ayriyetten malta avrupa birliği üyesidir ve eurodan başka para kullanilmaz. Kim ne zaman yazdi kim bilir
Gönderen: piscocuk - Temmuz 08, 2013, 11:16:30 ÖÖ

Hani bazen burada turistlere colayi 20 tlye satan tipler varya bence sen maltad o tiplere denk gelmissin

Kaç defa maltaya gittin, veya kaç defa yurt dışına çıktın sen?
Bilirsin otel, yurt ve okullar şehir merkezine 10 dakika yazarlar ama 30dk dan önce gidemezsin.
Maltada aylik 800 liraya geçinmek ha?  Güldüm
Ayriyetten malta avrupa birliği üyesidir ve eurodan başka para kullanilmaz. Kim ne zaman yazdi kim bilir

bende ucuz olduğunu duymuştum..hatta ağustos gibi 3 haftalık hızlandırılmış dik kurusuna gitmeyi düşünüyorum
Gönderen: ekuzdere - Temmuz 08, 2013, 12:02:37 ÖS
Bira vs baya bir ucuz. Ancak su için durum tam tersi
Gönderen: piscocuk - Temmuz 08, 2013, 12:07:37 ÖS
Bira vs baya bir ucuz. Ancak su için durum tam tersi

dubai gibi desene :)
su için 2 tl öderken benzin 0,5 tl civarındaydı
Gönderen: ekuzdere - Temmuz 08, 2013, 12:45:04 ÖS
Aynen abi, aslına ülkemiz oldukça uygunda, şu akaryakıtta böyle olmasa. Tabi birde ah nerede o yerli otomobil.
Gönderen: oqano - Temmuz 08, 2013, 12:46:40 ÖS
Hele birde Avrupadaki gibi Motor Hacmine göre değilde Egzost emisyona göre vergi alsalar herkes 2.0 ve üzeri motora biner Türkiye'ye gelmeyen bir çok model de gelmiş olur :)
Gönderen: honda2002 - Temmuz 08, 2013, 07:49:08 ÖS
Abd de 8-10 sene once 90 cent olan benzinin galonu su an new yorkta (ki new york en ucuzlardan biridir) 3.70 usd civari. Diger eyaletler 4.00 usd civari
1 galon 3.75lt tamam ucuzda su artis oranina bakarmisiniz.

Ha orada gidip 2800 usd ye 2007 lincoln navigator de aliyorsun o ayri
Demek istedigim her ulkenin kendi kosullari var
Brooklin orta hallice belki biraz fakirce bir semttir ancak aylik burada oturamayaaginiz derecede eski ve kohne bir 2+1 eve aylik 2000 usd kira odersin. Bu da ayri bir konu. Aylik olarak ta bir dusuk kalifiye birisi de ortalama 3000- 3500 usd kazanir.

Artik Tr ne kadar kotu ne kadar iyi siz karar verin.

Bence burasi cok daha ucuz, Lincoln navigatore binersin ancak nefesin kokar kotu bir evde oturursun vs vs...
Aylik kaskoya da 2000-3000 usd odersin...

Iyi bir isin ve maasin yoksa ya da iyi bir ticaretin yoksa durum bu abd de durum bu.
Gönderen: honda2002 - Temmuz 08, 2013, 08:05:02 ÖS
Yanlis yazmisim kasko tabiki yillik :)
Gönderen: ekuzdere - Temmuz 08, 2013, 11:16:12 ÖS
Bir ara bir ingiliz bana şunu söylemişti :D
Siz hala göçebesiniz. Ben büyük babamın evinde oturuyorum.