TeamHondaTurkey.Com

HONDA MODELLERİ => City - Jazz => Konuyu başlatan: GalileoScr - Haziran 18, 2013, 03:06:25 ÖS

Başlık: Honda City Eski Kasa vs Yeni Kasa
Gönderen: GalileoScr - Haziran 18, 2013, 03:06:25 ÖS
Merhaba;

Honda City eski kasa 2009 model bir aracım var. Herşeyinden gayet memnunum. Yeni kasaya eçiş yapmas mı diye düşünmekteyim. Arka görüntüsü toplanmış ve rüzgar ile olan sorununun artık olmayacağını düşünüyorum.

Yeni kasa kullananlar araçla ilgili bilgilerini paylaşırsa sevinirim

Başlık: Ynt: Honda City Eski Kasa vs Yeni Kasa
Gönderen: mali - Haziran 18, 2013, 03:33:18 ÖS
eski citiyi bilmiyorum ama arkadaşımda yeni city var
gerçekten güzel ve seri bir araba
ses olayıda bence iyi yani sesi beklediğimden az alıyordu ;)
Gönderen: alperd - Haziran 18, 2013, 03:47:23 ÖS
Sadece estetik açıdan bakınca bile yeni kasaya geçilir bence :)
Gönderen: alimagar - Haziran 18, 2013, 03:48:50 ÖS
rüzgar ile sorunu 120 km hız sonrası rüzgar sesini içeri alıyor ve yolda rüzgardan çok etkileniyor doğru doğru şimdi kendi arabam diye met etmem  başka soruların varsa yeni kasayla ilgili seve seve cevaplarım birbuçuk yıllık tecrubem le malininde dediği gibi motor hacmine göre şhiçi çok seri ve atik bir araç ve şhiçi tüketimi çok çok iyi 100 lira benzinle şhiçi 300 kmleyi çok rahat yaparsınız uzun yolda sakin kullanımla 100lira benzinle 400-450 arası kmle yol yaparsınız  aklında olan sorular varsa cevaplarım marka fanatikliği yapmadan ben gerekirse yoğurduma ekşi de derim
Gönderen: GalileoScr - Haziran 19, 2013, 07:33:14 ÖÖ
Teşekkür ederim,

Eski kasa ile rüzgarda çok savruluyor araba sonuçta alırken yüksek bir performans hiç beklemediğimden memnunda kalmıştım. Donanım forum gibi yerlerde o paraya o araba alınır mı tarzı yorumlar var. İkinci el fiyatları bana uygun geldi Bagajı geniş eli yüzü düzgün 2011 az km yapmış bir başka araba varmıdır bu fiyatlara bir araştıracağım ama gönlüm Honda'dan yana bu güne kadar aracım hiç yolda kalmadı sağolsun...
Gönderen: 38ZA363 - Haziran 19, 2013, 09:48:10 ÖÖ
Neden biraz daha düşük model bi c sınıfı  değil
Gönderen: GalileoScr - Haziran 20, 2013, 02:11:43 ÖS
Sonuç olarak şu an 2008 model bir araç kullanıyorum ve modelini yenilemek amacıyla araç değiştireceğim. Sonuçta arabayı kullandıkça çizikler vs. oluyor ve gözünüze araba eski görünüyor, iç yapısı ve diğer nedenlerden.

C sınıfı araçlarda bagaj hacmi çok düşük 350-380 ki bana en gerekli olan bagaj hatta bazen port bagajda takacağım araca.

Bir kaç yerde Honda'nın otomatik vites geçişleri kötü diyorlardı fakat ben bu sıralar Renault Captur deneme fırsatı buldum açıkçası Honda'nın daha iyi olduğunu düşündüm.
Gönderen: alperd - Haziran 20, 2013, 02:41:40 ÖS
Sonuç olarak şu an 2008 model bir araç kullanıyorum ve modelini yenilemek amacıyla araç değiştireceğim. Sonuçta arabayı kullandıkça çizikler vs. oluyor ve gözünüze araba eski görünüyor, iç yapısı ve diğer nedenlerden.

C sınıfı araçlarda bagaj hacmi çok düşük 350-380 ki bana en gerekli olan bagaj hatta bazen port bagajda takacağım araca.

Bir kaç yerde Honda'nın otomatik vites geçişleri kötü diyorlardı fakat ben bu sıralar Renault Captur deneme fırsatı buldum açıkçası Honda'nın daha iyi olduğunu düşündüm.

Honda tam otomatik viteslerde vites geçişi yok ki kötü olsun. Ben öyle bir şey hissetmedim yani :)
Gönderen: saday20 - Haziran 24, 2013, 07:25:59 ÖÖ
140km hıza kadar yanal rüzgarları pek hissetmezsin ama 140 tan sonra sürüş konforu azalıyor, bir jetta gibi sağlam gitmiyor mesela.
Gönderen: 38ZA363 - Haziran 24, 2013, 08:35:46 ÖÖ
140km hıza kadar yanal rüzgarları pek hissetmezsin ama 140 tan sonra sürüş konforu azalıyor, bir jetta gibi sağlam gitmiyor mesela.
aynen
Gönderen: GalileoScr - Temmuz 10, 2013, 04:05:39 ÖS
Bu hafta Eski kasa City aracımı satıp yeni kasa City aldım. İlk kullanışda farklı olarak gördüklerimi paylaşayım.

1. Eski kasada 100 km den sonra rüzgar kendini çok hisettiriyordu, yeni kasada rüzgara direnci fazla 130-140 tan sonra hissediyorsunuz.
2. Eski kasa vites geçişleri gerçekten iyidi, Yeni kasada vites geçişleri çok bariz bir yavaşlamadan sonra geçiyor.
3. Eski kasa bagaj çok genişti, yeni kasa biraz ufalmış yinede büyüklüğü iş görür.
4. Eski kasa koltukları yumuşaktı ve uzun yolda bir süre sonra rahatlığını kaybediyordu, yeni kasa daha sert bir sünger kullanılmış çok uzun yol yapmadım ama daha rahat olcağı kanısındayım.
5. Yeni kasanın aynaları kısa fakat daha geniş ve eskisine göre daha iyi.
6. Yeni kasada motor seni daha fazla içeriye giriyor, hız tutkunu olmadığım için bana göre değil ileride ses yalıtımı düşünüyorum.
7. Yeni kasada kapı sesi tam istediğim gibi tok ve güven verici.
8. Yeni Kasada üst torpida gözü iptal edilsede kolçak olması, arka bölüm içinde ortada kolçak seçeneği diğer gözler gayet yeterli ve şık.
9. Yeni kasa içi daha dar gibi ama aracı kullanırken daha büyük bir araç kullanıyormuş hissi veriyor.

Özellikleri bakımından tabiki yeni kasa daha oturaklı güven veriyor ve tasarım olarak oldukça spor. Böyle bir değişim yaptığım için iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Eski kasada olan hataları yeni kasada düzeltmişler, tek sorun vites ve motor aynı kalsa mükemmel olurdu ki bu hali ilede mükemmel tabiki.
Gönderen: BiTEC - Temmuz 10, 2013, 04:20:25 ÖS
hayırlı olsun...
kazasız belasız cezasız nazarsız binmek nasip olsun...
Gönderen: alimagar - Temmuz 10, 2013, 05:30:16 ÖS
Bu hafta Eski kasa City aracımı satıp yeni kasa City aldım. İlk kullanışda farklı olarak gördüklerimi paylaşayım.

1. Eski kasada 100 km den sonra rüzgar kendini çok hisettiriyordu, yeni kasada rüzgara direnci fazla 130-140 tan sonra hissediyorsunuz.
2. Eski kasa vites geçişleri gerçekten iyidi, Yeni kasada vites geçişleri çok bariz bir yavaşlamadan sonra geçiyor.
3. Eski kasa bagaj çok genişti, yeni kasa biraz ufalmış yinede büyüklüğü iş görür.
4. Eski kasa koltukları yumuşaktı ve uzun yolda bir süre sonra rahatlığını kaybediyordu, yeni kasa daha sert bir sünger kullanılmış çok uzun yol yapmadım ama daha rahat olcağı kanısındayım.
5. Yeni kasanın aynaları kısa fakat daha geniş ve eskisine göre daha iyi.
6. Yeni kasada motor seni daha fazla içeriye giriyor, hız tutkunu olmadığım için bana göre değil ileride ses yalıtımı düşünüyorum.
7. Yeni kasada kapı sesi tam istediğim gibi tok ve güven verici.
8. Yeni Kasada üst torpida gözü iptal edilsede kolçak olması, arka bölüm içinde ortada kolçak seçeneği diğer gözler gayet yeterli ve şık.
9. Yeni kasa içi daha dar gibi ama aracı kullanırken daha büyük bir araç kullanıyormuş hissi veriyor.

Özellikleri bakımından tabiki yeni kasa daha oturaklı güven veriyor ve tasarım olarak oldukça spor. Böyle bir değişim yaptığım için iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Eski kasada olan hataları yeni kasada düzeltmişler, tek sorun vites ve motor aynı kalsa mükemmel olurdu ki bu hali ilede mükemmel tabiki.

hayırlısı olsun güle güle kullanın iyi bir seçim yapmışsın yeni kasanı motoru i-vitec motorla uyumlu olursanız gerçekten dizelle aynı yakarsın bazı püf noktalar var dikkat etmeniz gereken   vitesler alışırsanız zevk alırsınız bence vites geçişleri çok hızlı ve motorla uyumlu dediim gibi zamanla araçı tanırsınız orma istediğin tüm soruları cevaplarım 20 aylık city kullanıcıyım artık uzmanlaştım city de
Gönderen: GalileoScr - Temmuz 16, 2013, 05:03:02 ÖS
Teşekkür ederim.. elbet sorularım olacaktır biraz daha yol yapıp göreceğim.

Şu an tek sorun 120-140 civarı öncamdan ıslık sesi gibi bir ses geliyor öncama dokununca biraz azalıyor. Buna bir çözüm varmı?
Gönderen: sercanim - Temmuz 17, 2013, 12:15:48 ÖS
civicten citye geçmeyi düşünüyorum + lar - ler ne olur sizce.
Gönderen: kacaman - Temmuz 17, 2013, 12:21:26 ÖS
ben de aynı fikirdeyim, yeni cıty alsak nasıl olur.
Gönderen: 38ZA363 - Temmuz 17, 2013, 05:24:28 ÖS
sebep
Gönderen: alimagar - Temmuz 17, 2013, 10:21:12 ÖS
bu sorunun cevabını size en iyi servis verecektir onların deyişi ile honda kronik sorunu olmayan tek modeli  yada bana öyle söylüyorlar her bakıma gittiğimde  genel olarak 1-4 i-vitevcmotor 1-4 bile 1336cc motor hacmine göre perfomnsı küçümsenmicek kadar 190 km hz da kesici devreye giriyor tüp kullanmadan benzinli araç kullanma zevkini çıkarıyorum genal olarak ben araçımdan çok memnunum ortalama karma 6 litre yakan bir araç