TeamHondaTurkey.Com

MULTIMEDIA => Fotoğraflar => Konuyu başlatan: yassi - Mart 01, 2007, 11:22:32 ÖÖ

Başlık: hey gidi günler heyy...
Gönderen: yassi - Mart 01, 2007, 11:22:32 ÖÖ
kim tahmin eder eski görüntüsünün böyle olduğunu...

(http://img475.imageshack.us/img475/6527/bogabf1.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img297.imageshack.us/img297/4207/caddeza6.jpg) (http://imageshack.us)
Başlık: Ynt: hey gidi günler heyy...
Gönderen: GU - Mart 01, 2007, 11:46:12 ÖÖ
Acaba ozamanLar için mi çok geç kaLdık yoksa şimdimi çok geç?
Gönderen: whitehan - Mart 02, 2007, 08:32:02 ÖÖ
valla ne zaman boyle bi foto gorsem o zamanda yasamak isterdimm diyorumm kendi kendime ama insanlik gercek maneviyat deger durustlukk o zamanlardaymisssss.. bu en guzel  ornek babalarimiz dedelerimiz..........................
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 08:34:19 ÖÖ
doğru söylüyosun,mesela büyüklerim anlatırlar gün olurmuş evlerinin kapılarını bile kilitlemeden çıkar giderlermiş şimdi mümkün olsa yolda yürürken kendimizi kafese sokup yürüces,o denli tehlikeli ortalık...
Gönderen: whitehan - Mart 02, 2007, 08:46:02 ÖÖ
valla oyle arabalarbile insanin icini ciz ettiriyorrr bana anlatilanlara gore eskinin kotusu yook hayat cok zormus ama manevi duygular yuksekmis seninde dediginn gibi gulsen
Gönderen: yassi - Mart 02, 2007, 08:47:20 ÖÖ
ee dünya nüfusu her gün artıyor. işsizlik ve fakirlik had safhada. insanlar aç kalıyor. suç oranları yükseliyor...

doğru söylüyosun,mesela büyüklerim anlatırlar gün olurmuş evlerinin kapılarını bile kilitlemeden çıkar giderlermiş şimdi mümkün olsa yolda yürürken kendimizi kafese sokup yürüces,o denli tehlikeli ortalık...
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 09:08:19 ÖÖ
açlık arttı sefalet arttı bu zamanda bunların yaşanması gayet normal diye düşünüyorum.buna karşılık işsizlik oranı feci durumda daha ne beklenebilirki...eskilerde keşke yaşasaydım diye düşünüyorum enazından bişeyleri görmezdim herkesle eşit şartlarda yaşadığımı hisederek mutlu bi şekilde ölebilirdim ..ama şimdi vicdan azabım büyük...
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 09:11:46 ÖÖ
açlık arttı sefalet arttı bu zamanda bunların yaşanması gayet normal diye düşünüyorum.buna karşılık işsizlik oranı feci durumda daha ne beklenebilirki...eskilerde keşke yaşasaydım diye düşünüyorum enazından bişeyleri görmezdim herkesle eşit şartlarda yaşadığımı hisederek mutlu bi şekilde ölebilirdim ..ama şimdi vicdan azabım büyük...

Bazı şeyler maalesef ki bizim elimizde değil,sosyal sorunlar bi yana ekolojik denge bile kalmadı biliyorsunuz bu yıl doğru dürüst ''KIŞ'' yaşamadık hep son bahar havasında geçti,biz belki daha kötüsünü görmeden gideceğiz ama ben bizden soraki nesile üzülüyorum onların hali içler acısı...
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 09:19:44 ÖÖ
evet kesinlikle haklısın benimde hep aklımda bir soru var biz iyisiyle kötüsüyle bi şekilde yaşayıp gidiyoruz ya bizden sonrakiler nasıl yapcak ...kurulu düzen üstüne gelecekler belki ama hangi kurulu düzen ...kimilerinin kurulu düzen diye adlandırdıkları ama fikrimce asla öyle olmayan bir sürü çelişkili yaşam biçimi.hayatımızda bu kadar olumsuzluklar varken bizim eskiyi istememiz çok normal.. elimizde olan bi çok imkanı değerlendiremeyen türk toplumu bundan fazlasına gidemez gitseler bile doyumsuz oldukları için mutlu olamazlar...
Gönderen: yassi - Mart 02, 2007, 09:30:13 ÖÖ
bizden sonraki nesilin hali içler acısı olurmu hiç her geçen gün teknıoloji ilerliyor. olmaz dedğimiz şeyler oluyor.. ayrıca onlar bizden daha şanslı olacak. küresel ısınma vs deniyor ama rusyada, sibiryada mevsim normalleri yaşanıyor. yani mevsim normalleri yaşanmayan bi kaç ülke var bence gündem yaratılıyooo...

Bazı şeyler maalesef ki bizim elimizde değil,sosyal sorunlar bi yana ekolojik denge bile kalmadı biliyorsunuz bu yıl doğru dürüst ''KIŞ'' yaşamadık hep son bahar havasında geçti,biz belki daha kötüsünü görmeden gideceğiz ama ben bizden soraki nesile üzülüyorum onların hali içler acısı...
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 09:31:07 ÖÖ
evet kesinlikle haklısın benimde hep aklımda bir soru var biz iyisiyle kötüsüyle bi şekilde yaşayıp gidiyoruz ya bizden sonrakiler nasıl yapcak ...kurulu düzen üstüne gelecekler belki ama hangi kurulu düzen ...kimilerinin kurulu düzen diye adlandırdıkları ama fikrimce asla öyle olmayan bir sürü çelişkili yaşam biçimi.hayatımızda bu kadar olumsuzluklar varken bizim eskiyi istememiz çok normal.. elimizde olan bi çok imkanı değerlendiremeyen türk toplumu bundan fazlasına gidemez gitseler bile doyumsuz oldukları için mutlu olamazlar...

Katılıyorum canım ama yine ortaya Amerikan Emperyalizmi sorunu çıkıyo bence,bize fırsat verilmiyo bazı şeyler için,neden?kimler tarafından?Bu soruların cevabını hepimiz biliyoruz aslında...Bu dünyayı bu hale getiren sadece bizler değiliz bence en büyük sorumlu sanayileşmiş ülkeler herşey onların elinde...
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 09:38:06 ÖÖ
evet sorumlu bizleriz bizim başımızdakiler... eğer biz kendi çabalarımızla bi yerlere gelemiyorsak bişeyleri başaramıyorsak bu sadece bizim ayıbımızdır...hiçbir ülke bizimkisi kadar bişeylere çabalamıyor ama yine dönüp bakıldığında koca bi sıfırla dönmüyor...amerikan emperyalimzi her zaman vardı ve ben eminimki bundan sonrada var olacaktır nedir felsefe''büyük balık küçük balığı yutar'' doğrumu HAYIR'' İŞTE BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ BU FELSEFEYLE bu mantıkla yürümez... bana göre gitmez kimisine göre herşey süt liman..
biz önce düşünce özgürlüğüne saygı duymalıyız sindirilmiş bir toplumdan bundan fazlasını beklemek ne kadar doğru orasıda tartışılır!!!
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 09:40:47 ÖÖ
bizden sonraki nesilin hali içler acısı olurmu hiç her geçen gün teknıoloji ilerliyor. olmaz dedğimiz şeyler oluyor.. ayrıca onlar bizden daha şanslı olacak. küresel ısınma vs deniyor ama rusyada, sibiryada mevsim normalleri yaşanıyor. yani mevsim normalleri yaşanmayan bi kaç ülke var bence gündem yaratılıyooo...

peki hangi çocuk teknolojiyi iyi yönde kullanıyor görüyoruz az çok tv'lerden hangisi gerçekten iyi bir eğitim almış olmasına rağmen bişeyleri doğru yapma çabasında..ben dediğim gibi hiç şanslı görmüyorum yeni nesil tamamen doyumsuz ve malesef ne istediğini çok iyi bilen tipler değil...genel anlamda evet üzülüyorum öle gördüler..
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 09:44:54 ÖÖ
evet sorumlu bizleriz bizim başımızdakiler... eğer biz kendi çabalarımızla bi yerlere gelemiyorsak bişeyleri başaramıyorsak bu sadece bizim ayıbımızdır...hiçbir ülke bizimkisi kadar bişeylere çabalamıyor ama yine dönüp bakıldığında koca bi sıfırla dönmüyor...amerikan emperyalimzi her zaman vardı ve ben eminimki bundan sonrada var olacaktır nedir felsefe''büyük balık küçük balığı yutar'' doğrumu HAYIR'' İŞTE BU DÜZEN BÖYLE GİTMEZ BU FELSEFEYLE bu mantıkla yürümez... bana göre gitmez kimisine göre herşey süt liman..
biz önce düşünce özgürlüğüne saygı duymalıyız sindirilmiş bir toplumdan bundan fazlasını beklemek ne kadar doğru orasıda tartışılır!!!

Düşünce özgürlüğünü suç saymak,düşünceyi suç saymak ne kadar doğru onu gördük,hani bişeyler için çabalıyoruz ya AB için mesela,dünyaya kendi içimizde bile ne kdr tutarsız bi millet olduğumuzu gösterdik bence,bana kalırsa ben ne avrupa birliğini istiorum ne de IMF nin bu topluma hükmetmesini,özellikle IMF içimi sıkıyor,geçenlerde bi radyoda duydum endonezyada bile btn halk birlik olup IMF ye borcunu kapamış ve kendi ayakları üstünde durmaya başlamış dünyada IMF ye bağımlı sadece 4 ülkeden biriymişiz :(  ](*,)  ](*,)
Gönderen: yassi - Mart 02, 2007, 09:50:58 ÖÖ
naz; hayat ilerledikçe, herşeyin yenisi çıktıkça insanların istekleri güdülerini engelleyemezsin. 2006 model bir arabaya binen adama 2007 verelim derseniz kimse hayır demez. çünkü insanlar hep en güzeli, en iyisi, en üstününü ister. bu engellenemzki. teknoloji her geçen gün ilerliyor. kötüye kullananlar da var ama sonuç olarak teknolojiyi kim daha iyi kullanırsa onun üstünlüğü kabul edilecek bu da iyi yönde olanları gösteriyor... ;)

ayrıca dünyada her olan şey basına yansımıyor çünkü saolsun medyamız kendine reyting aldıracak şeyleri yayınlıyor...

Selamlar,

peki hangi çocuk teknolojiyi iyi yönde kullanıyor görüyoruz az çok tv'lerden hangisi gerçekten iyi bir eğitim almış olmasına rağmen bişeyleri doğru yapma çabasında..ben dediğim gibi hiç şanslı görmüyorum yeni nesil tamamen doyumsuz ve malesef ne istediğini çok iyi bilen tipler değil...genel anlamda evet üzülüyorum öle gördüler..
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 09:52:43 ÖÖ
Düşünce özgürlüğünü suç saymak,düşünceyi suç saymak ne kadar doğru onu gördük,hani bişeyler için çabalıyoruz ya AB için mesela,dünyaya kendi içimizde bile ne kdr tutarsız bi millet olduğumuzu gösterdik bence,bana kalırsa ben ne avrupa birliğini istiorum ne de IMF nin bu topluma hükmetmesini,özellikle IMF içimi sıkıyor,geçenlerde bi radyoda duydum endonezyada bile btn halk birlik olup IMF ye borcunu kapamış ve kendi ayakları üstünde durmaya başlamış dünyada IMF ye bağımlı sadece 4 ülkeden biriymişiz      

evet haklısın bizim fakir ülke olarak bildiğimiz endonezya kendi çabalarıyla böle bişey yapıyorsa bizim hala yerinde saymamız utanç verici bi durum.ASLA ama asla AB'is te mi yorum...bişeyleri kendi kendimize başarabilmemiz geretiğini düşünüyorum..
Gönderen: yassi - Mart 02, 2007, 09:56:46 ÖÖ
zaten sonunda o olacak ki... arkadaşlar dönen çok dolaplar var kimse kurulu düzenini bozmak istemiyor. zincir çok geniş...

:)

Düşünce özgürlüğünü suç saymak,düşünceyi suç saymak ne kadar doğru onu gördük,hani bişeyler için çabalıyoruz ya AB için mesela,dünyaya kendi içimizde bile ne kdr tutarsız bi millet olduğumuzu gösterdik bence,bana kalırsa ben ne avrupa birliğini istiorum ne de IMF nin bu topluma hükmetmesini,özellikle IMF içimi sıkıyor,geçenlerde bi radyoda duydum endonezyada bile btn halk birlik olup IMF ye borcunu kapamış ve kendi ayakları üstünde durmaya başlamış dünyada IMF ye bağımlı sadece 4 ülkeden biriymişiz      

evet haklısın bizim fakir ülke olarak bildiğimiz endonezya kendi çabalarıyla böle bişey yapıyorsa bizim hala yerinde saymamız utanç verici bi durum.ASLA ama asla AB'is te mi yorum...bişeyleri kendi kendimize başarabilmemiz geretiğini düşünüyorum..
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 09:57:41 ÖÖ

Kesinlikle katılıyorum,AB yüzünden yasalarına uyum yüzünden bi sürü saçma sapan kanun koydular,zaten anayasal açıklarımız hep vardı şimdi durum daha beter,bizden istenen hiçbirşey bizim kültürümüze , örflerimize ,adetlerimize uygun değilki,ama onlara uydurulmak zorunda kaldığımız için saçma sapan durumlara düşüyoruz
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 10:26:55 ÖÖ
Kesinlikle katılıyorum,AB yüzünden yasalarına uyum yüzünden bi sürü saçma sapan kanun koydular,zaten anayasal açıklarımız hep vardı şimdi durum daha beter,bizden istenen hiçbirşey bizim kültürümüze , örflerimize ,adetlerimize uygun değilki,ama onlara uydurulmak zorunda kaldığımız için saçma sapan durumlara düşüyoruz

ülkenin çıkarlarını korumak için biz neden başkalarını düzenine ayak uydurmaya çalışıyoruz anlamıyorum.ülke olarak bi çok şeyimizden ödün verdiğimiz gibi örf ve anenelerimizide hiçe sayarak sadece egolarmızı tatmin ederek aslında bütün değerlerimizi hiçe sayarak bi yerlere gelmeye çalışıyoruz çokmu iyi olacak TABİKİ HAYIR...zaten kendi düzenimize ayak uyduramayan kendi düzenlerimizi benimsemeyen bi toplumuz nasıl başkalarının düzenine ayak uydurmamız bekliniyor hala anlamış değilim.eğer ben TÜRKÜM diyorsam türk insanına yakışır şekilde düşüünmem ve hareket etmem lazımsa bunun dışına çıktığım zaman ödün vermiş olurum hem kendimden hem düşüncelerimden hem geçmişimden !!!
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 10:28:45 ÖÖ
zaten sonunda o olacak ki... arkadaşlar dönen çok dolaplar var kimse kurulu düzenini bozmak istemiyor. zincir çok geniş...

:)

ben artık bu zincirin kırılmasını ve kendi özgür düşüncelerimizle hareket etme çabasındayım.yoksa hakikaten kiminin düzen diye adlandırdığı(ki bana göre öle değil) kavram hakikaten işinden çıkılmaz bi hal alıcak!!!
Gönderen: yassi - Mart 02, 2007, 10:46:32 ÖÖ
ah ahh arkadaşlar bu yolda çok çabalayanlar oldu ama sonları hep aynıydı... birlik olmaktan başka çare yok...
Gönderen: NAZ - Mart 02, 2007, 10:48:31 ÖÖ
BÖLE GELMİŞ böle gider zihniyeti bana göre yanlış ama dediğin gibi BİRLİK OLMAK ŞARTTTT ....
Gönderen: GU - Mart 02, 2007, 11:39:59 ÖS
Birlik olacağımızı hiç sanmıyorum özelliklede Türklük-Kürtlük meselesinin çok gündemde olduğu bu zamanda pek mümkün değil gibi gözüküyo,böle gelmiş böle gitmez tabiki birinin 1 yerden tutup bişiler yapması lazım hem ATATÜRK nasıl başarmış?Ozaman daha çok yokluk varken üstelik...Bence artık uyanmalıyız!
Gönderen: NAZ - Mart 03, 2007, 08:30:43 ÖÖ
evet sorunda orda zaten atatürk zamanında elde avuçta hiçbişey yokken bişeyleri başarması bişeyleri kendi çabaları doğrultusunda yapması ve bizim elimizde bir çok imkan varken hiçbişey başaramamamız ne acı bir durum.bugün ab girmek isteyen büyükler aslında sadece kendi çıkarları doğrultusunda istenmektedir kendi çıkarları deyince benim aklıma sadece maddiyat geliyor bizim payımıza düşen ne bu durumda daha iyi eğitimler ve refah seviyesinin yükselmesi vs. vs. peki şöle bi düşündüğümüz zaman hangisi bizim tam anlamıyla faydalanacağımız bi kavram sadece MADDİYAT...diğerlerini biz zaten kendi çabalarımızla yapamazken kalkıp gelenek ve göreneklerimizin uymadığı aynı dili bile konuşmadığımız insanların bize bunu kazandırması şaşırılır bir durum.belki ab gireriz veya girmeyiz orası tartşılır ama benim bildiğim bişey varki ab'ye girsek bile durum bundan farklı olmayacak ve ben eminimki daha kötü sonuçlar doğuracaktır......
Gönderen: GU - Mart 03, 2007, 08:47:27 ÖÖ
evet sorunda orda zaten atatürk zamanında elde avuçta hiçbişey yokken bişeyleri başarması bişeyleri kendi çabaları doğrultusunda yapması ve bizim elimizde bir çok imkan varken hiçbişey başaramamamız ne acı bir durum.bugün ab girmek isteyen büyükler aslında sadece kendi çıkarları doğrultusunda istenmektedir kendi çıkarları deyince benim aklıma sadece maddiyat geliyor bizim payımıza düşen ne bu durumda daha iyi eğitimler ve refah seviyesinin yükselmesi vs. vs. peki şöle bi düşündüğümüz zaman hangisi bizim tam anlamıyla faydalanacağımız bi kavram sadece MADDİYAT...diğerlerini biz zaten kendi çabalarımızla yapamazken kalkıp gelenek ve göreneklerimizin uymadığı aynı dili bile konuşmadığımız insanların bize bunu kazandırması şaşırılır bir durum.belki ab gireriz veya girmeyiz orası tartşılır ama benim bildiğim bişey varki ab'ye girsek bile durum bundan farklı olmayacak ve ben eminimki daha kötü sonuçlar doğuracaktır......

He AB ye girsek bile bizi farklı kefeye koyacaklarını herzaman dile getiriyorlar,btn AB ülkeleri kendi aralarında serbest dolaşım hhakına ssahipken Türkiye'ye nedense vize uygulayacaklarından söz ediyorlar.Bu kesinlikle ayrımdan başka birşey değil...Çünkü biliyorlar ki nüfus bakımından Almanyadan sonra 2. en yoğun nüfusa sahip ülke biziz ve bundan dolayı 2. söz hakkı bizim olacak bunu engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar...Bana kalsa böyle çokdaha hayırlı hepimiz için çünkü ileride yararları olmayacakmıdır elbetteki olacaktır ama biz herzaman ülke olarak kısa vadeli mutlulukların peşine düştüğümüz için bizden çok daha fazla şey gidecek.Şuanda zaten görüyoruz nedense her istediiklerini yapıyoruz ama buna rağMEN önümüze hergün başka bişi koyuyorlar bu sadece engellemk için...Bgn git yarın gel politikası... ](*,)  [-(  [-(
Gönderen: NAZ - Mart 03, 2007, 09:01:58 ÖÖ
He AB ye girsek bile bizi farklı kefeye koyacaklarını herzaman dile getiriyorlar,btn AB ülkeleri kendi aralarında serbest dolaşım hhakına ssahipken Türkiye'ye nedense vize uygulayacaklarından söz ediyorlar.Bu kesinlikle ayrımdan başka birşey değil...Çünkü biliyorlar ki nüfus bakımından Almanyadan sonra 2. en yoğun nüfusa sahip ülke biziz ve bundan dolayı 2. söz hakkı bizim olacak bunu engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar...Bana kalsa böyle çokdaha hayırlı hepimiz için çünkü ileride yararları olmayacakmıdır elbetteki olacaktır ama biz herzaman ülke olarak kısa vadeli mutlulukların peşine düştüğümüz için bizden çok daha fazla şey gidecek.Şuanda zaten görüyoruz nedense her istediiklerini yapıyoruz ama buna rağMEN önümüze hergün başka bişi koyuyorlar bu sadece engellemk için...Bgn git yarın gel politikası...      

aynen öyle bugün git yarın gel politikası.. ya istemiyor işte ne yapsakta ne etsekte adamların kafasında bir imaj yaratmışız ondan daha fazlasını yapsak bile kabullenmiyorlar baştan nasıl tanındıysak öle gidiyor.neyin savaşını veriyoruz neyi ispatlamaya çalışıyoruz  ben hala anlamış değilim...BİZ BUYUZ BUNDAN FAZLASINI YAPAMAYIZ yapsak bile koftiden yaparız ki adamlarda çıkar peşinde olduğumuzun farkında..yoksa başımızdakiler bizim içinmi istiyor şu AB sokkasını hayır tamamen kendi servetlerine servet katmak için.dediğin gibi daha izinsiz bile giremiyoruz ülkelerine yıllardır bu böle eee girince kabulleneceklermi bizi ben türkleri biliyorum adamlarıda kendimize benzetecez sonra başka yollar aramaya başlarız :) :)
Gönderen: GU - Mart 03, 2007, 09:08:42 ÖÖ
He AB ye girsek bile bizi farklı kefeye koyacaklarını herzaman dile getiriyorlar,btn AB ülkeleri kendi aralarında serbest dolaşım hhakına ssahipken Türkiye'ye nedense vize uygulayacaklarından söz ediyorlar.Bu kesinlikle ayrımdan başka birşey değil...Çünkü biliyorlar ki nüfus bakımından Almanyadan sonra 2. en yoğun nüfusa sahip ülke biziz ve bundan dolayı 2. söz hakkı bizim olacak bunu engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar...Bana kalsa böyle çokdaha hayırlı hepimiz için çünkü ileride yararları olmayacakmıdır elbetteki olacaktır ama biz herzaman ülke olarak kısa vadeli mutlulukların peşine düştüğümüz için bizden çok daha fazla şey gidecek.Şuanda zaten görüyoruz nedense her istediiklerini yapıyoruz ama buna rağMEN önümüze hergün başka bişi koyuyorlar bu sadece engellemk için...Bgn git yarın gel politikası...     

aynen öyle bugün git yarın gel politikası.. ya istemiyor işte ne yapsakta ne etsekte adamların kafasında bir imaj yaratmışız ondan daha fazlasını yapsak bile kabullenmiyorlar baştan nasıl tanındıysak öle gidiyor.neyin savaşını veriyoruz neyi ispatlamaya çalışıyoruz  ben hala anlamış değilim...BİZ BUYUZ BUNDAN FAZLASINI YAPAMAYIZ yapsak bile koftiden yaparız ki adamlarda çıkar peşinde olduğumuzun farkında..yoksa başımızdakiler bizim içinmi istiyor şu AB sokkasını hayır tamamen kendi servetlerine servet katmak için.dediğin gibi daha izinsiz bile giremiyoruz ülkelerine yıllardır bu böle eee girince kabulleneceklermi bizi ben türkleri biliyorum adamlarıda kendimize benzetecez sonra başka yollar aramaya başlarız :) :)

Türkle yatan şaşı kalkar :P Ya bilirsin bizde bazı yerlerde rüşvetsiz iş dönmez ya da mesela bi yere işe girceksen mutlaka torpilin olması gerekiyor,Almanyada da ne kadar fazla Türk olduğu malum onlardan öğrendim ki artık orda bile bizim gibi dönmeye başlamış çark  :dissiz onlarıda kendimize benzetmişiz die düşünüyorum  :dissiz  :dissiz
Gönderen: NAZ - Mart 03, 2007, 09:14:29 ÖÖ
Türkle yatan şaşı kalkar  Ya bilirsin bizde bazı yerlerde rüşvetsiz iş dönmez ya da mesela bi yere işe girceksen mutlaka torpilin olması gerekiyor,Almanyada da ne kadar fazla Türk olduğu malum onlardan öğrendim ki artık orda bile bizim gibi dönmeye başlamış çark   onlarıda kendimize benzetmişiz die düşünüyorum     

doğru düşünüyorsun çünki bende öyle düşünüyorum acıyorum şimdiden adamlara..biz alıştık bi şekilde kabullenmişiz birbirimizi enazından tahammü edebiliyoruz yaa adamlar düşünsene nasıl kabullenecekler rüyamda görmek istiyorum yaşım yetmez ya o bakımda ;)
Gönderen: GU - Mart 04, 2007, 08:53:37 ÖÖ
Türkle yatan şaşı kalkar  Ya bilirsin bizde bazı yerlerde rüşvetsiz iş dönmez ya da mesela bi yere işe girceksen mutlaka torpilin olması gerekiyor,Almanyada da ne kadar fazla Türk olduğu malum onlardan öğrendim ki artık orda bile bizim gibi dönmeye başlamış çark   onlarıda kendimize benzetmişiz die düşünüyorum     

doğru düşünüyorsun çünki bende öyle düşünüyorum acıyorum şimdiden adamlara..biz alıştık bi şekilde kabullenmişiz birbirimizi enazından tahammü edebiliyoruz yaa adamlar düşünsene nasıl kabullenecekler rüyamda görmek istiyorum yaşım yetmez ya o bakımda ;)

:dissiz  :dissiz okadarda abartma canım benim bence görürsün neler olabileceğini ;) Kız 2 resimden amma siyaset yaptık önünde saygı ile eğiliyorum arkadaşım  =d>  =d>  =d>
Gönderen: NAZ - Mart 04, 2007, 01:03:15 ÖS
okadarda abartma canım benim bence görürsün neler olabileceğini  Kız 2 resimden amma siyaset yaptık önünde saygı ile eğiliyorum arkadaşım  =d> =d> =d>

ASIL BEN SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM ENAZINDAN POZİTİF BAKAN İNSANLARIN VAROLDUĞUNU BİLMEK HAKİKATEN GÜZEL BİŞEY .UMARIM DİĞERLERİNEDE BULAŞIRDA HERKES NE İSTEDİĞİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE İFADE EDER KENDİSİNİ  =d>
Gönderen: GU - Mart 04, 2007, 01:21:11 ÖS
okadarda abartma canım benim bence görürsün neler olabileceğini  Kız 2 resimden amma siyaset yaptık önünde saygı ile eğiliyorum arkadaşım  =d> =d> =d>

ASIL BEN SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM ENAZINDAN POZİTİF BAKAN İNSANLARIN VAROLDUĞUNU BİLMEK HAKİKATEN GÜZEL BİŞEY .UMARIM DİĞERLERİNEDE BULAŞIRDA HERKES NE İSTEDİĞİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE İFADE EDER KENDİSİNİ  =d>

=d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d>
Gönderen: sinkaya - Mart 21, 2007, 03:13:53 ÖÖ
herseye ragmen hayat guzel yasamak guzel..