TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: onur111 - Mayıs 22, 2013, 12:58:23 ÖS

Başlık: Sizce Lpg Taktirmalimiyim ?
Gönderen: onur111 - Mayıs 22, 2013, 12:58:23 ÖS
Merhaba arkadaslar dunde actigim bir konuda lpg tavsiyesinde bulunmanizi rica etmistim.Bugun forumu uzun uzun dolastim ve arada aractan sogudum gibi yorumlarla karsi karsiya kaldim.2008 den beri sifir civic e biniyordum benzinli kullandim.Bugun sabah itibariyle aracimi sattim ve yeni kasa civic almayi dusunuyorum.Eski aracimla 90.000 km yapmistim bunuda benzinin ortalama pompa fiyatini 4tl olarak hesapladigimda benzine 38 bin liraya yakin bir meblag harcadigimi farkettim ve uzuldum.Lpg taktirmak istiyorum bu olaydan dolayi ama forumda bazi yorumcular aracdan sogudum keske taktirmasaydim filan diyor buda kafamda soru isaretleri olusturdu biraz.Tecrubenize dayanarak ne oneride bulunursunuz.Kalitelisinden brc veya prins taktirsak fazla belli olmaz filan diyorlar ne dersiniz?
(Harfler icin ozur dilerim suanki klavye ingilzice destekli.)
Başlık: Ynt: Sizce Lpg Taktirmalimiyim ?
Gönderen: alperd - Mayıs 22, 2013, 01:30:37 ÖS
Ben vtec2 (110 hp) aracımda ATİKER'den çok memnunum.
Sizin aracı çok bilmemekle birlikte BRC'den fazlasına para vermeyin derim sonuçta amaç tasarruf...
Gönderen: can3520 - Mayıs 22, 2013, 01:37:45 ÖS
Amacınız performans değil de ekonomi ise taktırın çünkü % 35 40 tasarruf ediyorsunuz. Benim tüpten sıkıntım araba doluyken (5kisi +full bagaj) araç yokuş yukarı çok iyi çekmiyor. Yine 100 yapıyor da daha fazla ivmelendiremiyorum. Ağırlık çok fazla olduğu için bu normal olabilir belki ama 1 2 kisiyken hiç bir sıkıntı yok. Önemli olan gaz ayarınızın düzgün yapılması. Taktırmadan önce iyi montaj yapan yer araştırın.
Gönderen: By_emre - Mayıs 22, 2013, 02:16:25 ÖS
Amacınız performans değil de ekonomi ise taktırın çünkü % 35 40 tasarruf ediyorsunuz. Benim tüpten sıkıntım araba doluyken (5kisi +full bagaj) araç yokuş yukarı çok iyi çekmiyor. Yine 100 yapıyor da daha fazla ivmelendiremiyorum. Ağırlık çok fazla olduğu için bu normal olabilir belki ama 1 2 kisiyken hiç bir sıkıntı yok. Önemli olan gaz ayarınızın düzgün yapılması. Taktırmadan önce iyi montaj yapan yer araştırın.
Ağırlıktan kaynaklanıyor :) yoksa benzindede çekmez öyle bir durumda
Gönderen: By_emre - Mayıs 22, 2013, 02:18:31 ÖS
Montaj iyi değilse , manifold doğru yerden delinmemiş ise , ayar düzgün yapılmamışsa performans kaybı başta olmak üzere bir takım sorunlar oluşacaktır. eğer montaj iyiyse manifold delim yerleri benzin enjektörüne yakınsa ayarda tam yapıldıysa hiç bir sıkıntı olmaz Civic için pipolu sistemi iyi bir ustada taktırın sonra keyfinize bakın :)
Gönderen: becoca - Mayıs 22, 2013, 04:04:19 ÖS
Kasaba gidip tüp taktıracaksınız Taktırmayın. Arabayı yakma sebebiniz olur. Güzel bir ustaya taktırın. Keyfinize bakın :)
Gönderen: oktayoo - Mayıs 22, 2013, 06:12:26 ÖS
ben yeni taktırdım erken yorum olmasın ama maşallah aracımda lpg hala yok gibi,çok memnunum şimdilik.atiker fast modeli takıldı brc bayisinde,arkadaşların dediği gibi montaj önemli olan.vtec2 yada fd6 alırsam yine lpg taktırırım ama bu sefer brc taktırırım kalite açısından.
Gönderen: avans - Mayıs 22, 2013, 11:12:50 ÖS
Merhaba arkadaslar dunde actigim bir konuda lpg tavsiyesinde bulunmanizi rica etmistim.Bugun forumu uzun uzun dolastim ve arada aractan sogudum gibi yorumlarla karsi karsiya kaldim.2008 den beri sifir civic e biniyordum benzinli kullandim.Bugun sabah itibariyle aracimi sattim ve yeni kasa civic almayi dusunuyorum.Eski aracimla 90.000 km yapmistim bunuda benzinin ortalama pompa fiyatini 4tl olarak hesapladigimda benzine 38 bin liraya yakin bir meblag harcadigimi farkettim ve uzuldum.Lpg taktirmak istiyorum bu olaydan dolayi ama forumda bazi yorumcular aracdan sogudum keske taktirmasaydim filan diyor buda kafamda soru isaretleri olusturdu biraz.Tecrubenize dayanarak ne oneride bulunursunuz.Kalitelisinden brc veya prins taktirsak fazla belli olmaz filan diyorlar ne dersiniz?
(Harfler icin ozur dilerim suanki klavye ingilzice destekli.)
yeni cıvıc alacaksan sıfırda alacaksan bıraz paraya kıy servıste herseyıyle anahtar teslım al lpg de dahıl.suya sabuna dokunma marşa bas keyfine bak dostum.1200 km arac yok bı sıkıntı olsada servistekı brc yetkılısı sunu soledi bana. eyer olurda motor arıza ısınız yanarsa sag cekıp servısı aramanız yeterlı gelip alırız aracınızı dedı.guvenıyolarkı soyluyorlar.