TeamHondaTurkey.Com

HONDA TEAM => İstekler Öneriler ve Sorularınız => Konuyu başlatan: Premium - Mayıs 11, 2013, 05:33:09 ÖS

Başlık: Merhaba Civic Hakkında
Gönderen: Premium - Mayıs 11, 2013, 05:33:09 ÖS
Merhaba arkadaşlar yeni üye olmuş bulunmaktayım size bir kaç sorum var eğer cevaplarsanız çok makbule geçer şimdi ben 19 yaşımdayım ilk araba  mı almak üzereyim 2008-2009 model bir honda civic almaya karar verdim elegance modelini alırım büyük ihtimal şimdi asıl problem bu zamana kadar hiç araba kullanmadım.Sadece bir kaç kere manuel bir araç kullanmıştım.İyi kullandığım söylenebilir şuan alacağım araç büyük ihtimal otomatik olacak bana sıkıntı çıkarırmı acemi olacağım çünkü birde boy problemi var 1.65 civarı bir boyum var çok mu küçük kalırım.Şimdiden teşekkürler.aceleden yazdım karışık olabilir..
Başlık: Ynt: Merhaba Civic Hakkında
Gönderen: Premium - Mayıs 11, 2013, 08:43:33 ÖS
Cevap verecek yokmu??
Gönderen: sercanim - Mayıs 11, 2013, 09:34:31 ÖS
C segmenti bir araçtır.Park sorunu bazen yaşanabiliyor.Aracın ön kaputunu içerden göremiyorsunuz.Koltuğu ileri geri aşağı yukarı ayarlanır.Hondanın otomatik vitesinin kolay kolay bozulacağını sanmıyorum.Otomatik viteste hiç bir şekilde sol ayağınızı kullanmayacaksınız.Sağ ayağınızla gaz fren.
Gönderen: Premium - Mayıs 11, 2013, 11:05:57 ÖS
C segmenti bir araçtır.Park sorunu bazen yaşanabiliyor.Aracın ön kaputunu içerden göremiyorsunuz.Koltuğu ileri geri aşağı yukarı ayarlanır.Hondanın otomatik vitesinin kolay kolay bozulacağını sanmıyorum.Otomatik viteste hiç bir şekilde sol ayağınızı kullanmayacaksınız.Sağ ayağınızla gaz fren.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim başka forumlarda da okumuştum kaputu sıkıntı çıkara bilirmiş kısa boylular için şimdi ben ciddi bir sorun yaşarmıyım ha birde neden sol ayak kullanılmıyo onu merak ettim şimdi..
Gönderen: Glthns - Mayıs 11, 2013, 11:45:04 ÖS
Babanın veya akrabalarından birinin arabasına otur ve sol ayakla fren yapmayı dene sonra tekrar konuşalım. :)
Gönderen: Premium - Mayıs 12, 2013, 12:13:22 ÖÖ
Babanın veya akrabalarından birinin arabasına otur ve sol ayakla fren yapmayı dene sonra tekrar konuşalım. :)
Evet hocam şimdi anladım neden kullanılmadığını peki sen boy sorununa nediyorsun pproblem olurmu..
Gönderen: 3ddelisi - Mayıs 12, 2013, 01:09:04 ÖÖ
Boyum 1.78 m, koltuğu en üst seviyede kullandığım halde kaput sıkıntı verebiliyor.Ayrıca acemiliğini daha ucuz bir araba üzerinde geçirsen bence daha iyi olurdu ama para ve zevk meselesi tabii.Test sürüşü yapmadan kesinlikle alma,sıkıntı hissedersende zamanla alışırım deme.Belki koltuğa takviye yükseltme için oturma yerine birşeyler konulabilir ama rahat edebilir misin denemen gerek.Sonuçta şanslı bir gençsin bu yaşta bu kalitede bir araba sahibi olacaksın.Kazasız keyifli sürüşler dilerim.
Gönderen: Premium - Mayıs 12, 2013, 10:45:36 ÖÖ
Boyum 1.78 m, koltuğu en üst seviyede kullandığım halde kaput sıkıntı verebiliyor.Ayrıca acemiliğini daha ucuz bir araba üzerinde geçirsen bence daha iyi olurdu ama para ve zevk meselesi tabii.Test sürüşü yapmadan kesinlikle alma,sıkıntı hissedersende zamanla alışırım deme.Belki koltuğa takviye yükseltme için oturma yerine birşeyler konulabilir ama rahat edebilir misin denemen gerek.Sonuçta şanslı bir gençsin bu yaşta bu kalitede bir araba sahibi olacaksın.Kazasız keyifli sürüşler dilerim.
Teşekkür ederim..
Gönderen: can3520 - Mayıs 12, 2013, 10:57:59 ÖÖ
Boyun sorun olmaz sonucta aracın tavan mesafesi ve kaputun alçaklığı ile alakalı bu durum. Senden daha kısa olanların bile kullandığı ne arabalar var. Başlarda park ederken falan çok dar yerlere girme, sonralarda alışırsın zaten
Gönderen: Premium - Mayıs 12, 2013, 11:02:47 ÖÖ
Boyun sorun olmaz sonucta aracın tavan mesafesi ve kaputun alçaklığı ile alakalı bu durum. Senden daha kısa olanların bile kullandığı ne arabalar var. Başlarda park ederken falan çok dar yerlere girme, sonralarda alışırsın zaten
Anladım hocam teşekkür ederim inşAllah bir sorun olmaz eğer sorun olursa eski modellerine bakacam 2002-2004 arsı olanlara bizim bir tanıdık 1.50 boyu ile rahat raht kullanıyo..
Gönderen: can3520 - Mayıs 12, 2013, 11:07:11 ÖÖ
Önemli olan arabaya alışmak ya alabiliyorsan son kasayı al yeni her zaman yenidir. Yok eski kasasını alıcam dersen de 2004 2006 al makyajlı çünkü onlar
Gönderen: Premium - Mayıs 12, 2013, 11:18:40 ÖÖ
Önemli olan arabaya alışmak ya alabiliyorsan son kasayı al yeni her zaman yenidir. Yok eski kasasını alıcam dersen de 2004 2006 al makyajlı çünkü onlar
Tabi yeni almak kadarı yok ama işte boy sıkıntı çıkarır diye korkuyorum..
Gönderen: Glthns - Mayıs 14, 2013, 06:02:56 ÖÖ
1.90 boyundayım kaputu benimde görmüşlüğüm yok. Malum kazalarda motorun diz kısmına gelmemesi yukarı doğru çıkması için yapılmış düzende kaputlar görünmüyor diye biliyorum. Keza lineada bile görünmüyor.
Gönderen: Premium - Mayıs 14, 2013, 08:32:55 ÖÖ
Anladım hocam çok teşekkür ederim pazar günü honda efe 2.el bölümde gidip gördüm oturdum filan bence pek sıkıntı olacak gibi gelmedi çok rahattım sadece ön taraf iyi görünmüyor oda park sorunu yaratır heralde..
Gönderen: Premium - Mayıs 14, 2013, 08:46:09 ÖÖ
1.90 boyundayım kaputu benimde görmüşlüğüm yok. Malum kazalarda motorun diz kısmına gelmemesi yukarı doğru çıkması için yapılmış düzende kaputlar görünmüyor diye biliyorum. Keza lineada bile görünmüyor.
Anladım hocam çok teşekkür ederim pazar günü honda efe 2.el bölümde gidip gördüm oturdum filan bence pek sıkıntı olacak gibi gelmedi çok rahattım sadece ön taraf iyi görünmüyor oda park sorunu yaratır heralde..