TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: hondaercan - Mart 27, 2013, 11:06:13 ÖS

Başlık: Acik hava filtresi kit ????? Bi el atin be
Gönderen: hondaercan - Mart 27, 2013, 11:06:13 ÖS
1.4 ek kasa civic aracima acik hava filtresi kiti taktiricam ne onerirsiniz perfomansi artirmak icin ne tavsiye edersiniz arkadaslar
Başlık: Ynt: Acik hava filtresi kit ????? Bi el atin be
Gönderen: sbs_11 - Mart 28, 2013, 08:08:56 ÖÖ
Marka olarak bence aem veya k&n olabilir.
Gönderen: hondaercan - Mart 28, 2013, 08:59:52 ÖÖ
Su an filtrem var ama kit halinde degil soylediklerinin maliyeti nedir adagi yukari
Gönderen: osmaan48 - Mart 28, 2013, 09:48:06 ÖÖ
sahibinden.com da  109tl ye var
Gönderen: klc-ozhn - Mart 28, 2013, 10:48:54 ÖÖ
sahibinden.com da  109tl ye var
atarmısın link 109 tl kit
Gönderen: sbs_11 - Mart 29, 2013, 10:20:04 ÖS
Su an filtrem var ama kit halinde degil soylediklerinin maliyeti nedir adagi yukari
Tam olarak piyasası nedir bilmiyorum ama tahminen iyileri(sıfırları) 300-500 tl civarıdır diye düşünüyorum.İkinci eli 120 tl civarı bulunur örneğin : http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-1996-2000-hava-filtresi-kiti-kn-118996292/detay
Gönderen: hondaercan - Mart 29, 2013, 11:13:51 ÖS
Aynen dedigin gibi uygun fiyatmis arastirdim saolasin kardesim
Gönderen: sbs_11 - Mart 30, 2013, 04:16:32 ÖS
:)
Gönderen: Muratt 1.4 is - Nisan 13, 2013, 12:16:53 ÖÖ
HKS mantar Filtre kitinı tavsiye ederim yıkanabiliyo yanlız piyasada çakmaları çok ben bizzat kullanıyorum tavsıye ederim
Gönderen: kacaman - Nisan 13, 2013, 07:52:46 ÖÖ
aem kullanıyorum çok memnunum, yıkanabiliyor.
Gönderen: looper2 - Nisan 17, 2013, 09:56:03 ÖÖ
mrb arkadaşlar. filitreye kit alıcam ama 50 cm boruya 80-100m vermek biraz mantıksız gelio. bi demir doğramacı arkadaşım ben yaparım boşa para verme dedi. ama normal sac ve demir boru çabuk ısındığından dolayı faydasından çok zararı oluyo diye biliyorum. kalvarize sac die bişey varmış aksesuarcının biri bu sacdan olur dedi ama birde sizin fikirlerinizi almak istedim. şimdiden teşekkürler.
Gönderen: By_emre - Nisan 17, 2013, 02:35:01 ÖS
Pvc alıp izalasyon yap sıkıntısız kullanırsın iyide ses verir.
Gönderen: looper2 - Nisan 18, 2013, 08:12:07 ÖÖ
Pvc alıp izalasyon yap sıkıntısız kullanırsın iyide ses verir.
eyw tşk ler kardeş
Gönderen: looper2 - Mayıs 13, 2013, 08:24:18 ÖÖ
günaydın arkadaşlar. sonunda filitrenin borusunu yaptık. lakin şöyle bi sıkıntı var. uzun yoldan geldim dün dalgınlıkla aracı hemen stop ettim eşyaları indirdikten sonra aracı park edeyim dedim bi baktım hararet yükselmiş düşürene kadar akla karayı seçtim. müşürün yanındaki küçük siyah boru baya bi ısınmış el değmiyodu. arkadaş onu sonuna kadar borunun içine sokmuş karşıya dayanmış. o küçük borunun işlevi motorun üst tarafına soğuk hava gönderiyo heralde incelediğim kadaryla. ondan dolayı hararet yükseldi diye tahmin ediyorum. resimlerini inş akşam atıcam. o küçük boru hakkında doğrumu düşünüyorum bi yardımcı olun arkadaşlar.
Gönderen: galantus - Mayıs 13, 2013, 01:43:54 ÖS
Arkadaş oynamayın şu güzelim araçlarla. Eğer ilaki yapılacaksada işi bilen birine ve kaliteli malzemeyle yapın bari. Hararet ne kadar yükseldi inşalah contan yanmamıştır. Eğer yandıysa kaş yapayım derken göz cıkarmak bu olsa gerek. Geçmiş olsun.
Gönderen: By_emre - Mayıs 13, 2013, 01:46:56 ÖS
Resim at arkadaşım yardımcı olayım filtre ile hararetin bir alakasını bulamadım ? o boru tahmin ettiğim boruysa motoru sıkıştırınca hava atar ordan yağ gibi birşey onu serbest bırak önü açık olsun  veya filtre kiti'nin içine yönlendir ben boş bıraktım
Gönderen: looper2 - Mayıs 13, 2013, 02:07:15 ÖS
yok yok yarıyı geçti kırmızıya bi gelmerden farkkettim :) çok şükür çabuk üşürdüm sıcaklığı kanımda o bahsetttiğim müşürün yanındaki ince borudan kaynaklanıyor. zaten 1 hafta boyonca işim yok araçla hafta sonu hemen izalasyon ve boyasınıda yapcam. geçri o boruyu biraz geri çekcem bütün sıkıntı o gibi geliyor bana ama yinede ustaya göstermekte fayda var. uyarı içinde ayrıca tşk ederim galantus kardeşim ama zaten bu arabayı ben sağıyla soluyla oynamak için aldım daha bi filitrede tırsar geri adım atarsak turbo işine hiç giremeyiz :) durmak yok yola devam
Gönderen: looper2 - Mayıs 13, 2013, 02:10:51 ÖS
akşam hemen resim atıcam ayrıntılı dostum şimdi anladım olayı tamamen o boruda sıkıntı filitre borusuna komple sokmuş arkadaş karşıya dayanmıştı. yağ tahliyesi gibi bişey orası traktörden biliyorum yarı hava yarı duman gibi hava çıkar motor aşırı ısındığı zaman ( yanlışım varsa düzeltin)
Gönderen: By_emre - Mayıs 13, 2013, 06:02:38 ÖS
Evet doğru biliyorsun :) ben tam açıklıyamamıştım
Gönderen: looper2 - Mayıs 14, 2013, 06:44:08 ÖS
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/14/KAimk.jpg)
Gönderen: looper2 - Mayıs 14, 2013, 06:47:33 ÖS
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/14/SUVNr.jpg)
Gönderen: looper2 - Mayıs 14, 2013, 06:51:27 ÖS
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/14/jMRoz.jpg)
Gönderen: looper2 - Mayıs 14, 2013, 07:17:49 ÖS
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/05/14/Aiv5L.jpg)
Gönderen: looper2 - Mayıs 14, 2013, 07:21:19 ÖS
arkadaşlar durum bu. bahsettiğim küçük boru bi üst resimdeki boru en son resimde zaten motordan çıktığı yerle birlikte çektm. o boruyu by_emre arkadasımızında dediği gibi boşra bıraksam filitre borusuna hiç takmasam hatta direk motordan iptal edsem olurmu?
Gönderen: By_emre - Mayıs 14, 2013, 11:48:50 ÖS
O boruya gerek yok Hatta ekstra hortum ekleyip aşağı bir yere doğru yönlendirebilirsiniz bende hortumda takılı değil , güzel gözüksün isterseniz krank havafiltresi alabilirsiniz

(http://images.gittigidiyor.com/3434/JSV-PERFORMANS-KRANK-HAVA-FILTRESI-NO-10__34349848_0.jpg)
Gönderen: looper2 - Mayıs 15, 2013, 08:12:05 ÖÖ
günaydın arkadaşlar.
O boruya gerek yok Hatta ekstra hortum ekleyip aşağı bir yere doğru yönlendirebilirsiniz bende hortumda takılı değil , güzel gözüksün isterseniz krank havafiltresi alabilirsiniz

(http://images.gittigidiyor.com/3434/JSV-PERFORMANS-KRANK-HAVA-FILTRESI-NO-10__34349848_0.jpg)
krank havafilitresi derken o nası bişey oluyo?
Gönderen: By_emre - Mayıs 18, 2013, 12:11:49 ÖS
Motordan çıkan hortumun ucuna bunu takıyorlar genelde :)
Gönderen: looper2 - Mayıs 20, 2013, 08:11:37 ÖÖ
günaydın. bende diyorum bu zamazingo ne işe yarıyo :) bazı arabalarda görüyodum. ilk paylaştığınzda da iş yerinden girdiğim için resmi görmemiştim. katkılarından dolayı çok tşk ediyorum dostum saolasın.