TeamHondaTurkey.Com

HONDA => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: omerfaydali - Kasım 30, 2012, 09:44:25 ÖÖ

Başlık: Lgp Tüketimi ve sorunlar
Gönderen: omerfaydali - Kasım 30, 2012, 09:44:25 ÖÖ
Arkdaşlar Honda Civic 2010 dream otomatik araçım var.

aracımda 5 aydan beri brc kulanmaktayım

1- Aracımda devir saati ilk çalıştırdığımda 1 - 1,5 arasında öncede 0,8 de diye biliyorum bunun nedeni hava şartlarında olabilir mi?

2- Yakıt tüketimi ise fazlaymış gibi geliyor şöyleki;
Kasım ayı içinde aygazdan 38,550Lt gaz aldım litre fiyatı 2,750
vede 300 km gittim buda ortalamada km'de 0,353 yakıyor demek herkez bişeyler söylemiş formlarda 300 kmde hiç uzun yol yok şehir içi devamlı

3- Aracımda ki benzin göstergesi sürekli değişmekte atıyorum 100tl benzin koyuyorum 5 cizgi gösteriyor 10dk sonra bu cizgi 3 iniyor belli aradan sonra tekrar 5 oluyor bu sorunu taktırdığım yerle görüştüm bu sorunun çözümü şu anda yok dediler sizde böyle birşey yaşıyormusunuz araçta ne kadar benzin var kestiremiyorum.

4- Son olarak ise gazı tam bitiriyorum bi aygaza gidiyorum 48lt alıyo başka bi aygazda 38  alıyo geçenlerde po dan denedim 45 alıyo bu normalmidir acaba
Başlık: Ynt: Lgp Tüketimi ve sorunlar
Gönderen: s3z3r54100 - Kasım 30, 2012, 06:55:38 ÖS
Şu Yakıt tüketimi konularından gına geldi, Bi başlık altında toplansa şu konular.
Gönderen: hondacolik - Kasım 30, 2012, 10:01:35 ÖS
Arkdaşlar Honda Civic 2010 dream otomatik araçım var.

aracımda 5 aydan beri brc kulanmaktayım

1- Aracımda devir saati ilk çalıştırdığımda 1 - 1,5 arasında öncede 0,8 de diye biliyorum bunun nedeni hava şartlarında olabilir mi?

2- Yakıt tüketimi ise fazlaymış gibi geliyor şöyleki;
Kasım ayı içinde aygazdan 38,550Lt gaz aldım litre fiyatı 2,750
vede 300 km gittim buda ortalamada km'de 0,353 yakıyor demek herkez bişeyler söylemiş formlarda 300 kmde hiç uzun yol yok şehir içi devamlı

3- Aracımda ki benzin göstergesi sürekli değişmekte atıyorum 100tl benzin koyuyorum 5 cizgi gösteriyor 10dk sonra bu cizgi 3 iniyor belli aradan sonra tekrar 5 oluyor bu sorunu taktırdığım yerle görüştüm bu sorunun çözümü şu anda yok dediler sizde böyle birşey yaşıyormusunuz araçta ne kadar benzin var kestiremiyorum.

4- Son olarak ise gazı tam bitiriyorum bi aygaza gidiyorum 48lt alıyo başka bi aygazda 38  alıyo geçenlerde po dan denedim 45 alıyo bu normalmidir acaba
1- bizim araçlar da otomatik jikle var ısınana kadar yüksekden aşağı devirlere doğru düşer gayet normal
2-gaz olmuş 3 tl'ye yakın daha ne olsun şükret şehiriçi gayet normal
3-benzin göstergesinde kronik arıza var oda normal
4-her dolum makinası aynı değil pompa ile alakalı tr de gayet normal
5-bu konu ile ilgili binlerce link var onları incele , iyi gecelerrr benden bu kadar.
Gönderen: omerfaydali - Kasım 30, 2012, 10:32:44 ÖS
Tesekkurler