TeamHondaTurkey.Com

HONDA => Motor, Modifiye & Do it yourself - Teknik bilgiler => Konuyu başlatan: faw13 - Kasım 23, 2012, 08:33:49 ÖÖ

Başlık: OBDII Yol Bilgisayarı
Gönderen: faw13 - Kasım 23, 2012, 08:33:49 ÖÖ
Arkadaşlar selamlar,

Geçen gün sahibinden.com'dan bluetooth OBDII cihazı sipariş ettim, gelmesini bekliyorum.

Tabletime de çok başarılı bir android OBDII programı olan torque'u kurdum ve kendime göre şekillendirdim

Cihaz elime geçince video çekip sizlerle paylaşacağım (muhtemelen bu akşam olur)

programın gösterebildiği veriler ilginç, bakalım bizim araçlar fd6'lar o bilgileri gönderebiliyor mu?
Başlık: Ynt: OBDII Yol Bilgisayarı
Gönderen: Jumper - Kasım 23, 2012, 09:13:27 ÖÖ
Ben ep2 m de aktif olarak kullanıyorum çok güzel bir uygulama veriler bir miktar gecikmeli olsada keyifli ve güzel uygulama Bizim kasalar tüm verileri desteklemiyor ama gps ve programın hesaplamalarıyla ilginç verilere ulaşabilirsin

hatta öyleki telefonun aynı anda yolu video olarak keydedip gps deki konumunu harita üzerine ekleyip o andaki motor verilerini bile ekranda görebilirsin
Gönderen: faw13 - Kasım 23, 2012, 09:31:44 ÖÖ
bakalım gelsin oynayacağız, maalesef telefonum android değil, tablet de çok pratik değil bu işler için (10,1") , ama galaxy S wifi gibi bir ürün almayı düşünüyorum sadece arabada kullanmalık, ya da ucuz 2. el bir telefon

hiç değilse sürüş istatistikleri tutmak ve daha verimli bir şoför olmak için kullanılabilecek pek çok veriyi bize sunuyor, amerikan 8. nesil civiclerinde beygir ve torku bile söylüyor, ona göre hangi aralıklarda hangi tüketim/güç/performans oranları oluyor, nasıl verimli kullanılır gibi kafa patlatılabilir :D
Gönderen: faw13 - Kasım 23, 2012, 12:39:21 ÖS
Evden haber geldi teslim edilmiş, akşam oyun çıktı bana ehehe