TeamHondaTurkey.Com

MULTIMEDIA => Dijital Dünya => Teknik Bilgiler => Konuyu başlatan: crash_over - Şubat 06, 2007, 04:01:02 ÖS

Başlık: fan sesinden artık sıkıldınızmı? işte çözüm
Gönderen: crash_over - Şubat 06, 2007, 04:01:02 ÖS
Bu programLa BiLgisayarınızın Fan ayarLarını DüzenLeyebilir ve sesi azaLtabiLirsiniz..KuLLanışLı GüzeL bir Program..

Tanıtım:

SpeedFan sisteminizdeki fanların dönüş hızlarını öğrenebilmeniz, bunun yanısıra işlemci, anakart ve sabit disk
sıcaklıklarını görebilmeniz amacıyla yazılmış olan bir sistem bilgilendirme yazılımıdır. Gereksinim duyulduğunda fan
hızlarının değiştirilmesine de olanak vermektedir.

Yazılımda fan hızlarının otomatik olarak ayarlanabilme seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca voltaj değerlerini de verebilen
yazılım görev çubuğundaki simgesinin üzerine gelindiğinde donanımların sıcaklıklarını da göstermektedir. S.M.A.R.T. veya
SCSI desteğiyle sabit diskiniz hakkında derinlemesine bilgi alabileceğiniz bu aracın boyutunun küçük ve ücretsiz olması
popülerliğini arttırmaktadır.

Yazılımın Son Sürümlerindeki Değişiklikler
# W83627DHG için tam destek verildi.
# VIA VT8237A için tam destek verildi.
# AMD K8 (Sempron, Opteron, Athlon 64) işlemcileri için dahili sıcaklık algılayıcı desteği eklendi.
# Intel ICH8 SMBus için destek verildi.
# NVIDIA MCP04 için destek verildi.
# Çok kullanıcılı sistemlerde oluşan tehlikeli durumları anında sunucuya e-posta yoluyla gönderme.
# SpeedFan ile okunan tüm bilgileri (sıcaklıklar, fan durumları, fan sıcaklıkları, sabit disk durumu) e-posta ile gönderebilme.
# Fan hızlarının denetimindeki gecikme sorununun çözümü tamamlandı.
# SpeedFan çizelgesi tekrar hazırlanarak iyileştirildi.
# Çoklu video kart algılamasındaki sorun düzeltildi.
# Yeni sürüm IT8712F için algılayıcı ve destek eklendi.
# Bazı analog aygıt tanımlamaları için destek eklendi.
# W83627EHF üzerindeki farklı aygıtlar için destek.
# Winbond W83627 yeni sürümlerinin bazıları tanımlanır hale geldi.
# Sabit disk için derinlemesine çevrimiçi rapor desteği eklendi.
# Sistem açılışındaki "yükleme hatası" iletisi düzeltildi.

Link :
http://rapidshare.com/files/1168612/installspeedfan431.exe
Başlık: Ynt: fan sesinden artık sıkıldınızmı? işte çözüm
Gönderen: Maverick - Şubat 06, 2007, 08:17:34 ÖS
dostum peki birsey sorucam bende sımdı 2 laptop var.birisi casper (ki bu kadar dandik olamaz fiyatına kanıp sakın  almayın)diğeri hp.casperdaki fan hem cok seslı hemde bı boka yaramıyor.bı oyun acıpta yuklenırsen makınaya acaıp derecede ısınıyor.acaba bu program bı ıse yararmı?hp ise ondan daha iyi konfig. makına olmasına karsın son derece sorunsuz calısıyor.
Gönderen: VTEC - Şubat 07, 2007, 10:59:32 ÖÖ
hızları düşürmemiz seside azaltacaktır sanırım ama soğutamayada bilir. Belki sisteme zarar bile verebilir.
Gönderen: Maverick - Şubat 07, 2007, 02:06:13 ÖS
zaten ondan korkuyorum bende bu halınle bıle yeterınce ısınıyor bırde fanı kısarsam makına kucagımda erıyıp bacaklarıma akıcak ;D
Gönderen: crash_over - Şubat 09, 2007, 10:29:19 ÖÖ
dostum peki birsey sorucam bende sımdı 2 laptop var.birisi casper (ki bu kadar dandik olamaz fiyatına kanıp sakın  almayın)diğeri hp.casperdaki fan hem cok seslı hemde bı boka yaramıyor.bı oyun acıpta yuklenırsen makınaya acaıp derecede ısınıyor.acaba bu program bı ıse yararmı?hp ise ondan daha iyi konfig. makına olmasına karsın son derece sorunsuz calısıyor.

bu programı yuklersen sorununu cozemezsin arkadasım cunku senin problemim laptop un pilinden ve işlemciden kaynaklanıyor ki bu problem laptopların çoğunda var....
Gönderen: Maverick - Şubat 09, 2007, 02:33:33 ÖS

bu programı yuklersen sorununu cozemezsin arkadasım cunku senin problemim laptop un pilinden ve işlemciden kaynaklanıyor ki bu problem laptopların çoğunda var....

sağolasın eywallah
Gönderen: 34yk7904 - Nisan 20, 2007, 10:14:25 ÖÖ

ya aynı problem bendede var bunun bi çözümü yokmu?
Gönderen: crash_over - Mayıs 30, 2007, 03:33:03 ÖS

ya aynı problem bendede var bunun bi çözümü yokmu?

aslında var ya çözüm demiyelimde şöyle bu sorun genel olarak bataryadandır bunu anlamanın tek yoluda bataryayı cıkartıp şarj aleti ile laptop u acıp kullanmaktır eğer hala ısınıosa sorun bataryada değil bi pc tamircisinin yolunu tutabilirsiniz...
Gönderen: FieBeR - Mayıs 30, 2007, 08:31:29 ÖS
arkadaşlar aman sesten kurtulucam diye makinenizden olmayın yaz aylarına giriyoruz işlemcinin ömrünü kısaltıp bi ses yüzünden bi ton massrafa girebilirsiniz laptoplar dışında en faydalı işlem sessiz çalışan fanlar almak olucaktır.yazılımlarla fanı yavaşlatmak overclocking sisteme çok büyük zararlar verebilir .... aman dikkat
Gönderen: Mess - Mayıs 31, 2007, 09:25:12 ÖÖ
Laptopların hava girişleri çok dar olduğu için çabuk tıkanıyor. Arka kapağı sökünce işlemci üzerinde büyük bir metal parça var onun da vidalarını sökün, gördüğünüz yumak olmuş kirleri temizleyip yerine takın sorun kalmıyor ondan sonra.

Denenmiştir  >=ok
Gönderen: karaboga18 - Haziran 16, 2009, 09:32:59 ÖÖ
bu tür programları hiç kullanmadım overlock felan vardı herlade ama biostan girip de ayar yapılıyor diye de biliyorum

fana kulak bi zamandan sonra alışıyo ben asus kullanıyorum çok rahatsız edici değil ve çok da ısınmıyor , batarya takılı kullanıyorum diğer türlü hiç kullanmadım zaten arada bi elektrik kesiliyo işler yardıda kalmasın :)